آخرین قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران

در زمانی که این دو کاوشگر از محدوده مدار این سیاره کوتوله عبور میکردند، پلوتو در جایی بسیار دورتر از منطقه گذر روی مدار خود قرار داشت. تا به امروز هیچ کاوشگر فضایی پلوتو را ملاقات نکردهاست و یا حتی از نزدیکی آن نیز گذر نکردهاست. سیاره پلوتون ساختاری از سنگ و یخ دارد و کرهای کوچک است که یکسوم ماه جرم دارد، با این حال این سیاره بزرگترین جسم فضایی در منظومه شمسی است که تا پیش از گذر کاوشگر فضایی نیوهورایزنز از کنار آن در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵، هیچیک از مأموریتهای فضایی از سوی زمین به آن نرسیده بودند.

با دقت، به عکسهای جلد کتاب خیره شدم؛ به نظرم تیلههای رنگووارنگ و کوچک و بزرگی آمدند که کسی آنها را زنجیروار کنار هم چیده باشد. پلوتون بیش از هفتاد سال بدون مشکل بزرگی یک سیاره بود. تنها راه ارائه تعریفی علمی از یک سیاره بود. همچنین فروشگاه آقای کافی نت با رویکرد ارائه مقاله و تحقیق تلاشی است برای استفاده بیشتر از مقالات آماده شده ای که ما قبلا در کافی نت کافه لینک تهیه کردیم.

این جرم، که با نام غیررسمی زینا(Xena) معروف شد، ۲۴۰۰ کیلومتر قطر دارد؛ یعنی حدود ۱۰۰ کیلومتر بزرگتر از پلوتون. فاصله پلوتو از خورشید در اوج مداری خود ۴۹ واحد نجومی است یعنی حدود ۵۰ برابر بیشتر از فاصله زمین نسبت به خورشید است. دلیلی این که وینکلوی (Winklevii) به دیوید پورتنوی (David Portnoy) گفت که ایلان ماسک(Elon Musk) قصد دارد بارانی از طلا به فراوانی شن و ماسه از فضا بر زمین ایجاد کند، این است که طلا از فضا نشات گرفته است. تیر ، فاقد قمر است و سطحی جامد دارد که دارای گودال ها و چاله هایی شبیه ماه است.

صداگذاری بازی نیز به جذابیت های آن افزوده است، چه در بخش صدا های محیطی و چه در زمینه صداپیشگی شخصیت ها و حتی صدای شلیک اسلحه ها زحمت زیادی کشیده شده و باعث شده نتوانید حتی یک لحظه قید صدای بازی را بزنید. در شکل گیری اقلیم هر منطقه عوامل جغرافیایی متعددی دخالت دارند که مهم ترین آنها عرض جغرافیایی، دوری و نزدیکی به دریا، منابع رطوبتی، جهت گیری ارتفاعات، نفوذ توده های هوای مؤثر بر منطقه و موقعیت محل نسبت به ارتفاعات اصلی و جریانات باران زاست.

به گزارش فرارو، پلوتون یا پلوتو، سیاره کوتوله کمربند کویپر در منظومه خورشیدی است که در هنگام کشف آن در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیاره منظومه شمسی به حساب آمده بود؛ اما اکنون بنا بر تعریف تازه اتحادیه بینالمللی اخترشناسی از سیاره، «پلوتون» یک سیاره کوتوله محسوب میشود. مدار پلوتو برخلاف مدار زمین و هفت سیاره دیگر شبیه به یک مدار دایرهای نیست بلکه این مدار یک بیضی با خروج از مرکز محسوسی است و گردش مداری آن ۲۴۸ سال زمینی طول میکشد. یوهان کپلر در قرن شانزدهم گفت که مدار سیارات بیضی است، اما حقیقت این است که مدار هیچ سیارهای بهاندازه مدار پلوتون بیضی نیست.

در این میان، دکتر آدرین موریسون از دانشگاه اکستر و همکارانش به بررسی این ساختارها پرداخته و سرانجام موفق شدند بفهمند که چگونه اشکال وسیع یخی در Sputnik Planitia، که یک حوضه پر از یخ نیتروژن در سیاره کوتوله پلوتون است، شکل گرفته. شارون بیشتر شبیه یک جفت برای پلوتو است تا یک قمر. این سنگها به دلیل وجود آهن در متریالشان، پس از مدتی به دلیل قرارگیری در معرض باران، شکلی شبیه به زنگ زدگی پیدا کرده و زیبایی نمای خود را از دست میدهند. پس از پنج بار تلاش ناموفق روسها برای سفر به مریخ، آمریکاییها پا به عرصه رقابت گذاشتند تا دانش خود را در این زمینه بیازمایند، آنها بعد از شکست در ماموریت اول، بالاخره توانستند اولین کاوشگر را ازکنار مریخ عبور دهند.

به لطف پیشرفت در زمینه علم و فناوری، میتوان فاصله بین زمین و سایر اجسام آسمانی را نیز اندازه گیری کرد. مدار پلوتو با دایرهالبروج بیش از ۱۷ درجه زاویه انحراف دارد و این بدان معنی است که این سیاره کوتوله نیمی از مسیر خود را بالای صفحه گردش زمین به دور خورشید و نیمی دیگر را پایین این صفحه طی میکند. این مطالعه که در مجله Nature منتشر شده علاوه بر این نشان میدهد که چنین پویایی یک لایه جامد با نیروی آب و هوا میتواند در سطح اجرام سیارهای دیگر مانند تریتون (یکی از قمرهای نپتون) یا اریس و ماکمیک (از کمربند کویپر) نیز رخ دهد.

است و در آسمانی تاریک با چشم غیرمسلح دیده میشود.ستارههای آبی در سمت چپِ مرکز تصویر متعلق به خوشه M35 هستند.سحابی اسکیمو (NGC 2392)سحابی اسکیمو، یک سحابی سیارهای در صورت فلکی دوپیکر است. کپلر در خواب هم نمیدید که روزی سیارهای کشف شود که مدارش بهقدری بیضی باشد که عنوان دورترین سیاره منظومه شمسی را هر از چندگاهی با نپتون عوض کند. یعنی از ۱۸ بهمن ۱۳۵۷ (۷ فوریه ۱۹۷۹) تا ۲۲ بهمن ۱۳۷۷ (۱۱ فوریه ۱۹۹۹) پلوتون درون مدار نپتون بود و نپتون دورترین سیاره از خورشید تلقی میشد.

به علاوه، زحل نسبت به مشتری در فاصلهی دورتری از خورشید قرار دارد؛ بنابراین سهم انرژی آن متفاوت است. جونو مشتری را از مدار قطبی بررسی میکند تا بفهمد که چگونه این سیاره و بقیه منظومه شمسی شکل گرفته است. و مرورگر دادههای برون سیارهها شامل اجسامی با ۲۴ برابر جرم مشتری است. دانشمندان در این خصوص، با توجه به ماهیت خاص جو ضعیف پلوتون، نیتروژن را به عنوان عنصر کلیدی این فرآیند در نظر گرفته اند. در خارج از منظومه شمسی نیز این پدیده قابل مشاهده است و برای مثال ساختارهای موجود در سیاره پلوتون، توسط همین فرآیند تصعید ایجاد شدهاند.

به گفته این تیم، تصعید یخ نیتروژن، همرفتی را در لایه یخی Sputnik Planitia با خنک کردن سطح آن ایجاد میکند. ۴ -فرق ستاره با سیّاره چیست؟ اما در سال 1543 ستاره شناس لهستاني نيكولا كپرنيك نشان داد كه خورشید مركز مدارهاي سياره ها است و سيارات دور خورشيد حركت مي كنند. دانشمندان در واقع سیاره نه را به طور مستقیم ندیدهاند، برخی از ستاره شناسان به دلیل تاثیر گرانشی عجیب بر اشیاء کمربند کویپر وجود یک سیاره بزرگ را در این منطقه تخمین میزنند (احتمال وجود سیاره نهم در منظومه شمسی). محققان میگویند: «تصعید یخ یک فرآیند ژئومورفیک رایج در سطح سیارات جامد است: برای مثال، تصعید یخ کربنی، فرورفتگیهای شگفتانگیزی بر روی کلاهک قطب جنوب مریخ ایجاد میکند.» روی زمین نیز، توبههای مشاهده شده در بیابانهای مرتفع به تصعید برف نسبت داده میشود.

با این حال، سؤالاتی وجود داشت که چگونه این فرآیند ممکن است رخ دهد. در فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد، بتمن در چندین مبارزه، قادر به شکست بین نبوده و در پایان متوجه میشود تنها نقطهضعف بین، ماسک وی است که با ضربه به ماسک بین، از قدرت او میکاهد. در فیلم آواتار جیمز کامرون، آوا – روحی که در تمام زندگی روی کره زمین نفوذ می کند – مظهر این ایده است. فیلم سینمایی «هرگز دروغ نگو» به کارگردانی «داگ بیلیچ»، جمعه 27 اسفند ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. مثلاً در آمریکا ، دانمارک هلند و آلمان به افراد اجازه داده شده که توربین های بادی درتملک خود رابه شبکه وصل نموده و تولید اضافی خود را به سازمان برق محلی بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید