آخرین قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران

به این ترتیب هرسال آن معادل 90000 روز است.دو قمر به دور نپتون در گردش هستند.«تریتون»که بزرگتر است هم اندازه ی قمر زمین می باشد، «یزید»که قمر کوچکتر است احتمالاً قطری در حدود 200 مایل دارد.نپتون جهان سرد و دور افتاده ای است که اطلاعات ما درباره ی آن بسیار محدود است. این ستاره در پیکر آسمانی دیگپایه (شلیاق) قرار گرفته است و به همراه دو ستاره دیگر تشکیل مثلث تابستانی را میدهند. این زمان پدیدهای شبیه کسوف (گرفت) برای آن ستاره دور دست اتفاق میافتد که به آن اختفای سیارکی میگوییم. و تناوب مداری آن ۲۸۳ سال و ۱۴/۶۱ روز است.

تصاویری که وویجر۲ در ماه مه ۱۹۷۹ از مشتری فرستاد نشان می دهد که جو در این سیاره ، ابرها مدام جابجا می شوندواین به این معنی است که جو مشتری بسیار فعال است. سیاره حلقه برگردن کیوان نزدیک ماه و پایین تر از آن قرار داشته و سیاره سرخ بهرام شاهد این همنشینی آسمانی است. سیاره مشتری بزرگترین سیاره منظمه شمسی است که ۱۳۰۰ برابر از زمین بزرگتر است. یکی از چهار غول گازی شکل و بزرگترین سیاره در منظومه شمسی با جرمی دو و نیم برابر جرم تمام سیارات این منظومه سیاره مشتری است.

این سیاره اندازه ای برابر با مشتری دارد اما از نظر جرمی 20 برابر مشتری است. وزن کره زمین ۶۶ ضربدر ۱۰ به توان ۲۰ تُن و حجم آن حدود یکهزار میلیارد کیلومتر مربع است. همچنین کمی دورتر از زمین نسبت به خورشید ، مریخ قرار دارد که بر آن شواهدی از وجود جریانهای سطحی قدیمی به چشم میخورد و همچنین جریانهایی که از لحاظ زمین شناختی تازه به شمار میآیند، اما دوره کوتاهی داشتهاند.

وجود این سیاره ابتدا توسط ویلیام تومباک کشف شد.در ۲۲ ژوئن ۱۹۸۷ سیاره کوچکی در فاصله ۱۹۰۰۰ کیلومتری پولوتون به نام شارون کشف گردید که به نام قمر پلوتون نیز موسوم است. حجم ماه نیز یک ، پنجاهم حجم زمین است. حلقه های زیادی دور زحل وجود دارد که جنس همه آنها از گاز است و جنس زحل نیز از گاز است. آخرین رخداد زیبای نجومی این ماه نیز که در ساعت ۲۳ و ۶ دقیقه چهارشنبه، ۳۰ بهمن رخ خواهد داد، همنشینی ماه و سیاره غول پیکر برجیس و یا زاوش (Jupiter) در صورت فلکی کمان است که در این ساعت از افق کشورمان هنوز طلوع نکرده و همزمان با طلوع آنها از افق جنوب شرق، پس از ساعت ۵ بامداد پنجشنبه، اول اسفند، این اجرام نزدیک هم بوده و سیاره برجیس فقط ۰.۹ درجه در شمال هلال صبحگاهی ماه و بسیار نزدیک به آن خواهد بود.

این اجرام حدود ساعت چهار بامداد چهارشنبه از افق جنوب شرق همراه با صورت فلکی کمان، در زمینه کهکشان راه شیری طلوع خواهند کرد، در حالی که کوژ ماه کاهنده بالاتر از سیاره بهرام دیده خواهد شد. با اینکه ماهیت اکثر عناصر ارزشمند موجود در جدول تناوبی مثل طلا، نقره و پلاتین در طول بیش از 6 دهه برای دانشمندان ناشناس مانده است، اما با کشف کهکشان مملو از عناصر سنگین میتوان خاستگاه این عناصر را در کیهان شناسایی کرد. حرکات منظومه ای و کهکشانی که همراه با منظومه شمسی و کهکشان راه شیری انجام می دهد.

نخستین سیاره ای است که بوسیله تلسکوپ کشف شده است.اورانوس دارای ۵ قمر به نام های میراندا ، آریل ، آمبریل ، تیتانیا و ابرون است. حداکثر درجه حرارت ماه ۱۱۷٫۲ درجه سانتی گراد و حداقل آن -۱۶۲٫۸ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. آن قسمت از حرارت خورشید که به جو زمین می رسد ۵۵ درصد آن توسط لایه های جو زمین منعکس یا جذب شده و حدود ۴۵ درصد آن به زمین می رسد.

حرارت این سیاره کمتر از ۲۰۰- درجه c است . این رخداد سوژه بسیار جذابی برای عکاسان نجومی به منظور ثبت تصویری زیبا از این همنشینی در تلفیق با مناظر طبیعی و بناهای شاخص منطقه است که ساعاتی قبل از طلوع مهر تابان برای علاقمندان این فرصت مناسب فراهم میشود. عتیقی درباره رخداد نجومی 6 آذر گفت: در روز سه شنبه ششم آذرماه، ساعت 8 و 48 دقیقه صبح، کره ماه در «گره صعودی» قرار میگیرد.

یک نمونه ی قانع کننده تر درباره ی عمل فرسایش آب بر مریخ، کانال آمازونیس است. این سیاره در فاصله ۴٫۴۹۵٫۰۰۰٫۰۰۰ کیلومتری خورشید واقع شده است. این بدان معناست که فقط میتواند بین فاصله مولکولها و در فاصله کمتری از بین برود. جنس حلقه های سیاره زحل از جنس خرده سنگ ها و یخ است که به دور این سیاره قرار گرفته اند. نزدیکترین سیاره منظومه شمسی به زمین است.نزدیکترین فاصله در حرکت انتقالی تا زمین ۴۲ میلیون کیلومتر است.

سیاره برجیس پنچمین و سیاره کیوان ششمین سیاره در منظومه خورشیدی هستند که دارای جنس گازی بوده و سیاره برجیس با فاصله میانگین ۷۷۸ میلیون کیلومتر از خورشید و با دوره ۱۲ ساله زمینی به گرد مهر تابان «خورشید» در گردش است. اکنون نه آتشفشانهای فعال زیادی دارند و نه دستخوش تحول سطحی دائمی میشوند که زمین از انتقال یافتن صفحات پوستهای تجربه کرده است. عطارد با سرعت زیادی به دور خورشید می چرخد و به همین علت به نام تیر معروف استودر مدتت ۸۸ روز یکبار به دور خورشید و یکبار در روز به دور خود می چرخد.

در حرکت وضعی زمین در یک شبانه روز به دور خودش میچرخد و در حرکت انتقالی در یک سال مداری بیضی شکل حول خورشید را طی میکند (مدار زمین). دیزل این خبر را از طریق انتشار یک ویدئو کنار کامرون سر صحنه فیلمبرداری منتشر کرد. البته سرخپوستان آن گروه از وسترنها نظیر، نیزه شکسته، مردی به نام اسب و با گرگها رقصان که در تاریخ سینمای این ژانر اقلیت را داشتهاند.

نام این سیاره از ونوس (Venus) الهه رومی عشق و زیبایی گرفته شده و تنها سیارهای است که نام یک زن بر آن گذاشته شده است. ویژگی های ان تقریباً شبیه اورانوس است.این سیاره در ۱۸۴۶ م کشف شده است. مریخ دو قمر دارد به نام های فوبوس ( واقع در ۶۰۰ کیلومتری آن) و دیموس ( در ۱۴۰۰۰ کیلومتری آن) که حرکتشان در جهت مخالف هم انجام می شود. اتمسفر مریخ دقیق تر از زمین بوده و حد اکثر دمای آن ۲۹٫۵ و حداقل -۱۲۳ درجه سانتی گراد می باشد.

حجم خورشید بیش از ۱٫۳۰۰٫۰۰۰برابر حجم زمین است.حرارت سطحی آن ۶۰۹۳ درجه و دمای درونی آن حدود ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ درجه سانتی گراد تمین زده می شود.حرارت و تشعشعات نوری آن نتیجه تبدیل اتم های ئیدروژن به هلیوم است.فتوسفر و کروموسفر و کرونا( تاج خورشیدی)قسمت های گازی شکل و ملتهب تشکیل دهنده خورشید می باشند. در مقیاس­های زمانی و مکانی متفاوت، سیستم­های ژئومورفیک، تاثیر نیروهای درونی و بیرونی یکسان نبوده است. سزار روبیو یکی از هزاران داوطلب است که به تازگی از کشف دو سیاره فراخورشیدی خبر داده است ، که در مطالعه منتشر شده توسط انجمن نجوم سلطنتی نشان داده شده است.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران بیان کرد: جمعه 9 آذر ساعت 3 و 49 دقیقه بامداد ماه به وضعیت «تربیع آخر» میرسد. به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران، کره ماه در ساعت سه و ۴۲ دقیقه بامداد چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۹۸، به گره نزولی (Descending Node) میرسد و طی دو هفته پس از این تاریخ، پایین تر از مدار زمین قرار خواهد گرفت. چهارشنبه 21 آذر در ساعت 15 و 55 دقیقه ماه به اوج زمینی خود میرسد و 405177 کیلومتر با زمین در این ساعت ، فاصله خواد داشت. ساعت 27 دقیقه بامداد چهارشنبه هفتم آذر، خوشه کندوی عسل در این کمترین فاصله با ماه قرار خواهد داشت.

فاصله اش تا خورشید ۱٫۴۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ کیلومتر و دومین سیاره از نظر بزرگی بعد از مشتری است. مهاجرت گستردهٔ مردم از روستاها به شهرها به دنبال کسب درآمد بیشتر و امکانات بهتر زندگی و چون بدون برنامه ریزی صورت گرفته است. برای اینکه بتونین به درآمد ثابت و مناسبی از این بازی برسین، به یه استراتژی مناسب نیاز دارین تا با استفاده از ابزار ها و زمین هاتون بیشترین سود ممکن رو بدست بیارین. بازی اگر یک شب زمستان، ۴ مسافر برای افرادی است که به بازیهای قدیمی علاقه دارند. بازی چه به صورت تک نفره و چه با همکاری دوستانتان فوق العاده لذتبخش است و یکی از تجربه های شیرین شوتر نقش آفرینی اول شخص را برای شما رقم می زند.

دیدگاهتان را بنویسید