بزرگ بوده وسریع حرکت می کنند

محور فیلم حول موضوع دستیابی به منابع طبیعی بسیار با ارزشی میچرخد بنام «آنابتانیوم» (به انگلیسی: unobtainium) که «نمادیست از حرص و طمع بشری» که نژاد انسانی را برای تصرف آن منابع وادار به جنگ با موجودات بومی سیاره پاندورا کرده. شانس بیشتر برای زنده ماندن ! در داستان فیلم، زمینیان به منظور تصرف منابع سرشار پاندورا (سیاره ناویها)، و برای به دست آوردن هرچه بیشتر سنگ آنابتانیوم برای اشغال نظامی سیاره پاندورا آماده میشوند که منجر به نابودی خانه و کاشانه ناویها و محیط زیستشان خواهد گشت.

به دنبال موفقیتهای این فیلم، کامرون قراردادی برای تولید و ساخت چهار دنباله با فاکس قرن بیستم امضاء کرد: آواتار ۲ و آواتار ۳ که در حال فیلمبرداری هستند و در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱، و ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ اکران خواهند شد، دنبالههای بعدی نیز قرار است در سالهای ۲۰۲۵ و ۲۰۲۷ عرضه شوند. چنانکه گفته آمد بنای هفتپیکر، گویی برآمده از هفت اشکوب پرستشگاه زیگورات و هفت باروی هگمتانه است. از میان جانداران بومی این سیاره موجوداتی شبیه به انسان هستند که ناوی نامیده میشوند. و این موضوع احتمال انقراض ناویها به دست بشر را خیلی زیاد کردهاست. ببخشید اینا رو میگم ولی حقیقتا سفر فضایی من و اون چیزی که من تو سفر دیدم خیلی از داستانهای شما جذاب تر هستش.

در صورتی که چنین چیزی نیست. تیم Ultimates در این کمیک ها شامل کاپیتان مارول، ثور، کاپیتان آمریکا، پلنگ سیاه، خانم کاپیتان، آبی، اسپکتروم و سه نفر دیگر که احتمالا اولین بازی خود را انجام خواهند داد. برای همین ما تصمیم گرفتیم امروز 15 متن کوتاه انگلیسی در مورد حفظ محیط زیست تهیه کنیم و امیدوار باشیم که این جمله ها انگیزه ای برای تلاش بیشتر و بهتر در جهت حفظ محیط زیست در دل مردم ایجاد می کنند. این کشف برای محققان فرا خورشیدی امری بسیار مهم تلقی میشود. اما همۀ این کارهای یک نواختِ روزمره در آن روز صبح برایش لطف دیگری داشت.

10. اخیراً دانشمندان کشف کردهاند که به دور زحل حلقه دیگری قرار دارد که تنها با اشعه فرو سرخ قابل دید است. زهره در میان سیارات نادر است زیرا که میتوانیم عبور آن را از مقابل خورشید ببینیم. جیک سالی (به بازیگری سم ورثینگتون)، سربازی جانباز بر روی ویلچر است که هنگام خدمت در سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا از ناحیه دو پا فلج شدهاست. یکی از فرضیههای مهم در این زمینه؛ امکان فوران آتشفشانهای زحل است که همواره مواد لازم برای تجدید حلقه E را مهیا کنند. قطر حلقه نورانی بیرونی به ۱۴۰۰۰۰ کیلومتر میرسد.

مشتری با شعاع ۶۹۹۱۱ کیلومتر ۱۱ برابر زمین است. سال ۲۱۵۴ میلادی است. اگر همه بشریت از بین برود، جهان دوباره به همان شکل متعادلی که ده ها هزار سال پیش وجود داشت احیا می شود؛ اما اگر حشرات به یکباره نابود شوند و از بین بروند دنیا و محیط زیست پر از هرج و مرج می شود.- ای. ملتی که خاک خود را از بین ببرد، خودش را نابود می کند. خلاصه اینکه محیط پاندورا محیطی است که دانشمندان بشری در فیلم را سخت تحت تأثیر قرار داده، و محیط منحصربهفرد این دنیا، مرزهای بین علم و عرفان را درهم مینوردد.

این اولین مستند حیات وحش تولید شده توسط کمپانی نت فلیکس است. پاندورا دارای سیستم حیات وحش نامتعارفی است، بطوریکه سیاره و تمام موجوداتش دارای یک شبکه عصبی مشترک بوده و با هم در ارتباطند (که یادآور مفهوم گایا در اسطورهشناسی و جنبشهای محیط زیستی است). هر بلاک در بلاک چین یک فضای دیجیتال منحصربهفرد است که در آن تعداد محدودی از هیولاها (از همان ژن DNA) ممکن است وجود داشته باشند. زمين در هر 24 ساعت يك بار به دور محور خود مي چرخد ، كه به آن حركت وضعي مي گويند .

پلوتو در فاصله ۵.۹ میلیارد کیلومتری (۳.۷ میلیارد مایل یا ۳۹.۵ واحد نجومی) از خورشید قرار دارد و نور خورشید برای رسیدن به آن ۵ ساعت زمان لازم دارد. برای رصد سیاره اورانوس با قدر ۵.۷ قطعاً به ابزار نیاز خواهید داشت. و اما به تازگی کارشناسان این حوزه با شواهد جدیدی که به دست آوردهاند، توصیخ کردند انسان بهتر است زندگی در مریخ را فراموش کند و اگر میخواهد سیاره دیگری را استعمار کند به زهره فکر کند.

واقعیت این است که جامعه­شناسان اثبات­گرا – چنان­که گفتیم – اساساً برای تغییر سبک زندگی جوامع تلاش کرده­اند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، سیاره ما به ما نیاز دارد تا قدمی برای آن برداریم و برای پاکسازی آلودگی های زیادی که در اثر بی مسئولیتی ایجاد کرده ایم دست به کار شویم. البته به دلیل اینکه هر آواتار با ترکیب دی.اِن.اِی شخص کنترل کنندهٔ آن و ناویها به وجود آمده است، فقط خود همان شخص میتواند به آواتار خود متصل شده و آن را کنترل و هدایت نماید. ولی این اثرات ممکن است بدین گونه که در مشتری است، آشکار نشود.

به عنوان مثال، میدانیم که زهره در گذشته از نظر آتشفشانی بسیار فعال بوده است. آیو، پنجمین قمر بزرگ مشتری و دارای بیشترین فعالیت آتشفشانی در منظومهی شمسی است. زنگ هشدار سیاره ما در حلال خاموش شدن است. محاسبات اخترشناسان نشان می دهد شرایط جوی و اقلیمی در مشتری و کیوان، دو سیاره منظومه شمسی، به گونه ای است که باران الماس در این دو سیاره می بارد و ممکن است در آنها اقیانوس هایی از الماس وجود داشته باشد. 1. سیاره عطارد گرم است اما گرمای آن در حدی نیست که هیچ یخی بر آن وجود نداشته باشد و بر روی سطح آن یخ وجود دارد.

پایان ماجرای فیلم اشاره به این دارد که همواره قدرت طبیعت بر انسانها غالب میشود و طبق معمول انسانها در جنگ با طبیعت شکست خواهند خورد. دمای سیاره از این مقدار کنونی بیشتر نمیشود چون هواکره سیاره و سطح آن در موازنه شیمیایی هستند. انسانها تحت شرکتی به نام آردیاِی مشغول خارج کردن سنگی با ارزش و فلز مانند از دل این سیاره هستند. ورای این دمای بالا، اثر گلخانهای قرار دارد. هلیوسفر، حتی دورتر از آن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید