بهترین بازیهای ترسناک سال 2022 کدامند؟

به نظر میرسد دوباره منظومهی شمسی صاحب ۹ سیاره شده است. یعنی اینکه اوج مداری آن به فراسوی کمربند کوییپر میرسد. اوج یا بیشترین فاصلهی مداری آن تا خورشید هم احتمالا چیزی در حدود ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ واحد نجومی است. جالبتر اینجاست که دقیقا همین یک ماه پیش، پژوهشگران ادعا کردند تابش خیلی ضعیف مایکروویو یک سیارهی سنگی در فاصلهی ۳۰۰ واحد نجومی را یافتهاند. اریس یک جرم یخی دوردستهای منظومهی شمسی و تقریبا هم اندازهی پلوتو است. به گزارش مشرق به نقل از ناسا، طبق تحقیقی جدید، یکی از سیاره هایی که خارج از منظومه شمسی کشف شد، اصلا سیاره نیست و احتمالا یک ابر عظیم از گرد و غبار بوده که در نتیجه برخورد دو جسم آسمانی از جنس یخ به وجود آمده بوده است.

جالب اینجاست که براون یکی از کسانی بود که باعث شد پلوتو از لیست رسمی سیارات منظومهی شمسی حذف شود. سیارات زمینی از نظر اندازه و جرم کوچک هستند ، چگالی قابل توجهی دارند و سطح آنها سخت است. بقیهی دانشمندان میگویند که محاسبات این دو خیلی جالب است و نتایج قابل تاملی ارائه میدهد. باتیگین و براون میگویند که اگر سیارهی ایکس وجود داشته باشد، ستارهشناسان باید اجرام بیشتری که تحت تاثیر گرانش آن هستند را پیدا کنند. آنها میگویند که این اجرام در قسمتی از مدار خود نزدیک به یکدیگر قرار میگیرند و اصطلاحا خوشهای میشوند.

آنها با بررسی دقیق مدار اجرام دوردست منظومهی شمسی و ماهها شبیهسازی کامپیوتری این ادعا را مطرح کردهاند. بر همین اساس در این مقاله به دنبال بهترین بازی های بقا در گوشی خواهیم بود و بازی های بقا برای اندروید را مورد بررسی قرار میدهیم. گشت و گذار سوار بر ماشین در دنیای بازی در حالی که یکی مشغول رانندگی و دیگری مشغول شلیک کردن به ماشین های دشمنان دیوانه بازی و هیولاهای وحشی است چنان لذتی دارد که شاید ساعت ها فقط سوار بر ماشین بدون هدف و فقط برای لذت بردن در دنیای بازی با دوستانتان بچرخید و به معنای واقعی کیف کنید.

اریس (شیرینی) یکی از شیرینی های سنتی شهر تبریز است. سیاره های داخلی بیشتر از سنگ و آهن تشکیل شده اند. البته استثناء­هایی هم وجود دارد برای مثال ژئومورفولوژیست­های ژاپنی به­طور سیستماتیک ماهیت کنترل سنگ بر ناهمواری را بررسی می­کنند. روش او هم خیلی قدیمی است، وقتی سیارهای را نمیبینیم، کافیست اثرات گرانشی آن روی اجرام نزدیکش را بررسی کنیم. مایکل سوان که کاربرد اصلی زبان انگلیسی را نوشته است، یک سخنرانی در کمبریج دارد. اما در 13 سپتامبر 2006، نام زینا به پیشنهاد مایکل براون به اریس (ایزدبانوی نفاق و کشمکش) و نام گابریل به دیسنومیا (دختر اریس) تغییر یافت.

در عوض آنها پیشنهاد میکنند که احتمالا سیارهای به اندازهی ۱۰ برابر زمین باعث شده این ۶ جرم بدین شکل در مدار عجیب بیضوی خود که در ضمن نسبت به صفحهی منظومهی شمسی انحراف دارد قرار بگیرند. مثلا در دههی ۱۹۸۰ پژوهشگران پیشنهاد کردند که ممکن است یک ستارهی کوتولهی قهوهای با منحرف کردن دنبالهدارها از مدار خود و فرستادن آنها به داخل منظومهی شمسی، مسئول انقراضهای دورهای روی زمین بوده است. نیم قرن بعد محاسباتی که بر پایهی دادههای فضاپیمای وویجر بدست آمده بود مشخص کرد که مدار اورانوس و نپتون اصلا هیچ نقصی ندارد و اساسا نیازی به وجود سیارهای دیگر نیست.

حال تمرکز اصلی سازنده بر این محصول جدید است. با این حال براون اذعان میکند که تا این سیاره با تلسکوپ رصد نشود، کسی وجود آن را واقعا باور نخواهد کرد. حال جواب سوال: آسترولوژی Astrology سیارات هیچ ربطی به قیمت نداره و فقط بحث زمان را انجام میدهد؛ زمان تقریبی یا زمان دقیق، توان تحلیلگر آسترولوژی هست که آن را تعیین میکند. زمان حال و آینده. مدار سدنا چنان بیضوی بود که باعث شد در آن زمان دورترین جرم منظومهی شمسی لقب بگیرد.

بنابراین آنها حدس زدند که ممکن است به جز نپتون، سیارهی دیگری هم وجود دارد که بر مدار اورانوس تاثیر میگذرد. بر سر تصاحب این سیب بین هرا، آتنا و آفرودیته اختلاف پیش آمد که سرانجام آن آغاز جنگ تروا بود. اما مأموریت کاسینی تازه آغاز شده بود. تنها ماه طبیعی شناخته شده برای زمین، کره ماه است که از نزدیک به ۴٫۵۳ میلیارد سال پیش گردش خود به دور زمین را آغاز کردهاست.جو زمین ترکیبی است ازنیتروژن ،اکسیژن ، کربن دیاکسید ، بخار آب و عنصر های کمیابی همانند آرگون و … در قطب جنوب عمق لایۀ دیاکسید کربن 8 متر است که بر روی یخِ آب به ضخامت 3 کیلومتر و در محدودهای به قطر 350 کیلومتر قرار دارد.

عمده تولیدات مخرب زیست محیطی عبارتند از گازهای گلخانه ای که علت اساسی گرمایش زمین و تغییر اقلیم است این گازها عمدتا شامل بخار آب، دی اکسید کربن، متان دی نیتروژن مونوکسید و ازون می باشند که بر تولیدات کشاورزی – سطح جنگلها و مراتع و بطور کلی پوشش گیاهی سیاره زمین، بالا آمدن سطح آب دریاها، ذوب شدن برفهای قلل مرتفع و یخهای قطبی، بارش بارانهای اسیدی و غیره اثر دارند.

به نظر ستاره شناسان ، دلیل ویژگیهای متفاوت سطح میراندا این است که این قمر احتمالاً بر اثر یک تصادم عظیم متلاشی شده و سپس دوباره جمع شده است. این هم احتمالا به این دلیل است که همه آنها از روی نقشه یکسانی ساخته شده اند. از نظر آنها آدمی توانایی انجام بی­نهایت فعالیت­های روانی دارد و هزاران تصویر واقعی و غیرواقعی را در صفحه حافظه خود ظاهر و امحا می­کند؛ بعضی صور را به یاد می­آورد و بعضی را برای همیشه از یاد می­برد. براون اولین تلاشهای خود برای یافتن اجرامی در مرزهای بیرونی منظومهی شمسی را سال ۲۰۰۳ انجام داد.

مدار این سیارهی احتمالی نیز به همین شکل با صفحهی منظومهی شمسی انحراف دارد. در سال ۱۹۰۶ فردی ثروتمند به نام «پرسیوال لوول» (Percival Lowell) از رصدخانهی شخصی خود در آریزونا شروع به جستجو به دنبال این سیارهی احتمالی کرد. سپس مدار این سیارهی احتمالی محاسبه شد و ستارهشناسان رصدخانهی برلین توانستند به طور مستقیم آن را رصد کنند. او میگوید: «تا زمانی که این سیاره مستقیم کشف شود، وجود آن فقط یک فرض خواهد بود، هرچند که فرضیهای کاملا قدرتمند باشد.» این دو برای کشف مستقیم سیارهی ایکس جستجو با تلسکوپ سوبارو واقع در هاوایی را شروع کردهاند و امیدوارند دیگر ستارهشناسان هم به آنها ملحق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید