تبریک تولدت مبارک ب انگلیسی ، متن زیبای تولدم مبارک به انگلیسی – پارسی زی

فدراسیون یا Federation: گروه داکوکو که متاورس Alien World رو بنیانگذاری کردن (قبلا در موردش باهاتون صحبت کردیم)، اعضای این فدراسیون هستن. ’s the day you came into the world. عصر پادشاهان، یکی از ان عناوینی است که فراموش کردنش برای ما ایرانیها کار سختی است. این عنوان را میتوان جزو عناوینی دانست که پایه و اساس شکل گیری یک استدیو خلاق و سبک بازی سازی آنها را میسازد. یک بازی کاملاً استاندارد در سبک استراتژی همزمان که داستان جست و جوی بازماندگان سیاره Kharak به دنبال خانهای جدید را روایت میکند. Homeworld، ساخته زیبای استدیو Relic Entertainmen به علت ساختار پیوسته مراحل بخش یکنفره، فضای سه بعدی و گرافیک چشم نواز بازی در خلق فضا مورد ستایش منتقدان قرار گرفت، به عقیده بسیاری از منتقدان، Homeworld و ساختار پیوسته مراحلش در کنار محیط کاملاً سه بعدی، انقلابی در سبک استراتژی همزمان ایجاد کردند.

عنوان Homeworld اولین ساخته استدیو خوشنام و موفق این روزها، یعنی استدیو Relic Entertainment است. به این ترتیب، ناوگان کوشانها برای اولین سفر فضایی که یک آزمایش است آماده میشود، اما پس از اولین تلهپورت، کاپیتان ناوگان، دکتر Karan S’jet متوجه میشود که به جای کشتی پشتیبان در مقصد، ناوگانی متخاصم از نژاد فضایی دیگری در انتظارشان است. گالیله برای اولین بار توانست نمایی محو از حلقههای زحل را رصد کند. هنگامی که شازده کوچولو با صحبت های مرد مغرور مواجه می شود به این نکته فکر می کند که چه لزومی دارد که همه ی جهان و هر آنچه که در آن وجود دارد ، به ما احترامی والاتر از آنچه که حد انتظار آدمیت است ، بگذارند.

ماجرا در Stronghold اینگونه نبود و علاوه بر تشکیلات نظامی و قدرتهای تدافعی، شما باید به فکر ساختن یک اقتصاد روبه رشد و روابط دیپلماسی با سایر سرزمینها باشید. طبق اطلاعات به دست آمده، به نظر میرسد که Brotherhood Of Nod مسئول این حمله باشد، به همین دلیل شورای امنیت سازمان ملل به فکر مبارزه با این انجمن افتاده و دست به تشکیل نیرویی بین المللی میزند تا در مقابل Brotherhood Of Nod ایستادگی کند. در همین بین، محفلی مخفی و باستانی با نام Brotherhood Of Nod مدعی میشود که راه استفاه از این ماده را یافته و میتواند با استفاده از ان به پیشرفت علم و تکنولوژی کمک کند.

به عنوان مثال، احداث و پایه گذاری یک شهر در مناطقی که فاقد منابع مناسب بودند، به بهانه دور بودن از دیگران و جلوگیری از جنگ، بی شک باعث باخت شما میشد، چرا که کمبود منابع، با بیشتر شدن جمعیت و نیازهای شهر، وقایعی همچون کمبود ارتش، نیروی دفاعی و در انتها نابود شدن تمدنی باستانی را موجب میشد. در کنار این پنج دوره، بازی ۱۳ تمدن متفاوت را شامل میشد که هریک ویژگیهای خاصی را به همراه داشتند.

این نظریه مورد توجه اخوان الصفا و اسماعیلیه نیز بوده است: در پنج رسالة اسماعیلی مثل آفاق نامه،مرآة المحققین و زبدة الحقایق نسفی(روایت اسمعیلی آن)که تحت عنوان پنج رساله دربارۀ آفاق وانفس به اهتمام برتلس،مسکو 1970 نشر شده اشارت و تفصیل بسیاری آمده است (همان،866)در زبدة الحقایق،انسان عالم صغیر، و مانند عالم کبیر است: «هرچه در عالم صغیر هست، در عالم کبیر هست»(نسفی،47:1381). Age of Empires II علاوه بر اعصار گوناگون، پنج بخش تکنفره مجزا داشت که هریک بر اساس وقایع تاریخی ساخته و در بازی قرار داده شده بودند.

اینکه بازی را چگونه شروع کنید و پایههای حکومت خود را بر چه چیزهایی بنا کنید، کاملا به تصمیمهای خودتان بستگی دارد. فرصت پخش در سال 2018 هنگام طوفان شن و ماسه جهانی متوقف شد ، اما در میان برجسته ترین نتایج یافتن شواهد بیشتری از آب در مریخ و اینکه این سیاره در برخی از زمانها شرایط ایده آل برای میزبانی از زندگی را داشته است. اینکه بازی را چگونه شروع میکردید زیاد مهم نبود، شما باید همیشه دو کار اولیه را در الویت خود قرار میدادید؛ یکی این که انبار مشخصی را برای نگاه داشتن مواد خام درست کنید و دیگری تولید یک انبار مواد غذایی بود.

سری Command & Conquer یکی از به یاد ماندنیترین بازیهای سبک استراتژیک است، داستان زیبا و میان پردههای زنده بازی، در کنار گیم پلی جذاب و سبکهای متفاوتی که جناحهای مختلف برای پیروزی در پیش میگرفتند، این بازی را به یکی از زیباترین بازیهای سبک استراتژیک تبدیل کرده است. با این حال، این فرآیند سیاره را خانه ای برای یک اکوسیستم زنده متشکل از گیاهان و جانوران اصلاح شده ژنتیکی می کند. سری بی مثالی که با ادغام کردن دو زیر سبک استراتژی همزمان و نوبتی، توانست به فرمولی بی مثال دست پیدا کند. سری Rise of Nations به طور کلی بیش از یک میلیون نسخه فروش داشته است.

لازم است اشاره کنم که در سال نسخه HD و بهبود یافته این عنوان زیبا در سال ۲۰۱۳ برای رایانههای شخصی منتشر شده است. دوران پالئوژن، ۶۶ میلیون تا ۲۳ میلیون سال پیش را دربرمیگیرد و از سه دورهی پالیوسین، ایوسن و الیگوسن تشکیل شده است. همچنین برای ساختن دژ مستحکم و قلعه خود باید یک معدن سنگ را کشف کنید و همه این منابع را در همان انبار مواد اولیه ذخیره کنید. شما در ابتدای بازی این فرصت را داشتید که از میان سربازان و نیروهای نظامی و یا مواد اولیه و پول موردنیاز، یکی را انتخاب کنید. انبارداری و نگرش «ذخیرهسازی مواد اولیه» یکی از حیاتیترین قسمتهای Stronghold بود.

طرفداران سری Stronghold میدانند که نوشتن از این اثر ماندگار به همین راحتیها نیست و چندین مقاله نیاز است تا از خاطرهها و نقاط قدرت این بازی بیشتر بنویسیم. ساختن ارتش در Stronghold لذت دیگری داشت. Age of Empires II بر روی ساخت و احداث شهرها متمرکز بود، بازیکنان همانند هر بازی دیگری در سبک استراتژی همزمان، با جمع اوری منابع اقدام به گسترش شهرها و سپس ساخت ارتش میکردند و در نهایت با حمله کردن به دشمنان انها را شکست میدادند، اما موضوع مهم در رابطه با Age of Empires II وجود تجارت در بازی بود. ناوگانهای تجاری و کاروانها نقشی بسیار مهم در بازی ایفا میکردند.

این موضوع ساده، نبردهای بازی را بسیار جذاب و البته تاکتیکی میکرد. موفقیت چشم گیر Age of Empires II این بازی را به یکی از به یاد ماندنیترین بازیهای سبک و یکی از عناوین کلاسیک در میان بازیهای ویدئویی بدل کرده است. Command & Conquer با دریافت امتیاز ۹۴ از متاکریتیک نشان داد که بازخوردهایی بسیار مثبت را از سمت منتقدان دریافت کرده است، همچین فروش سه میلیون نسخهای بازی، نشان دهنده موفقیت بی مثال این عنوان در میان بازیبازهاست.

یکی از جذابترین عناصر بازی، موضوع اصطحلاک بود، با وارد شدن نیروهای بیگانه به مرزهای قلمرو تمدنی دیگر، اصطحلاک برروی نیروهای دشمن اثر میکرد، به این صورت که اگر نیرویی بدون پشتیبان در مرزهای دشمن باقی میماند، به مرور زمان سلامتی خود را از دست میداد. گیم پلی بازی، تاکید ویژهای بر موضوع قلمرو داشت. Rise of Nations توسط یکی از خالقان اصلی Civilization ۲ یعنی آقای Brian Reynolds طراحی و ساخته شد، حضور Brian Reynolds وجود شباهتهای بسیار این عنوان با سری دوست داشتنی تمدن را توضیح میدهد، اما نکته مهم این است که آقای رینولدز توانست المانهای اصلی یک بازی کاملاً نوبتی، مثل قلمرو، اصطحلاک، ساخت عجایب، مبارزات مبتنی بر شرایط زمین و گذر زمان را در قالب یک بازی همزمان بهینه سازی کند.

این بازی دوست داشتنی که در کشور خودمان هم طرفداران بسیار زیادی دارد، با الگو برداری از سری Civilization و مخلوط کردن المانهای یک بازی استراتژیک نوبنی با سبک همزمان، توانست به یکی از بهترین بازیهای ساخته شده در سبک استراتژیک بدل شود. فرمولی که با منتشر شدن چندین و چند عنوان متفاوت، همچنان موفق و دوست داشتنی و حتی در مواقعی تازه ظاهر میشود. دیدن هر رنگ در نابترین و بهترین حالتش، دیدن نقشی است از مطلق که این معنا را مسلّم میکند که شهود بهجت آفرین در عالیترین مرتبهاش حتی در یک تجربة زیبایی شناختی جزیی هم ناگزیر از آشکار کردن مبدأ سرمدی است.

در عین حال ، هنگامی که دمای کرونا حتی بیشتر است ، در محدوده ماوراء بنفش و اشعه ایکس به شدت قرار می گیرد. دانشمندان بر این باورند که بخش مرکزی دره مارینر ممکن است سرشار از آب باشد؛ شبیه به مناطق همیشه منجمد و یخبندان زمین مانند سیبری؛ جایی که یخ به دلیل دمای همیشه پایین، زیر خاک خشک دوام میآورد. بر روی ویدمینو از زمین روی زهره هیچ صفحه قاره ای که به شدت پیچیده می شود وجود ندارد ، بلکه تعدادی از گنجینه های جهانی ، به عنوان مثال ، زمین زمین ، به اندازه استرالیا ، وجود دارد.

اندازه این دو سیاره تقریباً برابر است و ترکیب زهره تقریباً مشابه زمین است. ۷ مورد از این قمرها به اندازه کافی بزرگ هستند که به یک شکل بیضوی متعادلتر تقسیم شوند. گیم پلی بازی به دو بخش متفاوت تقسیم میشود، در حالت عادی، بازی به مانند عناوین نوبتی، نقشه بزرگی را در اختیارتان قرار میدهد، فعالیتهای سیاسی، ساخت و پیشرفت شهر و همچنین حرکات ارتش شما در این حالت کنترل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید