جلگه بزرگ چین در شرق آسیا از آبرفت کدام رود بوجود آمده است؟

در زمان انفجار در حدود ۱۹ هزار نفر از بین رفتند و تلفات جانی پس از این فوران نیز در حدود ۸۲ هزار نفر برآورد شد. در طی این کاوش همچنین بقایای استخوان حیواناتی مثل اسب با قدمتی حدود ۷۰ تا ۴۰ هزار سال به دست آمد. Pico de Fogo که در جزیره کیپ ورد قرار دارد، یکی از فعال ترین کوه های آتشفشانی جهان بوده و هر زمان تهدید به انفجار کند، ساکنین بومی روستای کوچک Cha das Calderas را وارد به تخلیه محل زندگی خود می کند. قطعاً دیدن چنین صحنهای در شب خاطره انگیز خواهد بود زیرا با چراغهای رنگی از زیر تا بالای کوه نیز روشناییهایی وجود دارند.

تنها تفاوت این 2 پرچم، در شهادتین است که بالای آرم افغانستان بر روی پرچم، اخیراً قرار داده شده است. قلهٔ اورست جزو رشته کوه هیمالیا و در کشور نپال قرار دارد. در زمان های قدیم در دامنه دو کوه دو روستا به نام های بالا ده و پایین ده وجود داشت که از وسط این دامنه یک رود می گذشت و به هر دو روستا راه داشت و زمین های کشاورزی روستائیان را آبیاری می کرد. آیت الله حاج آخوند کوه بیرونی با کوله باری از علم و دانش و تقوی و پرهیز کاری و با امید به آینده ای بهتر برای مردم خویش در سال 1335 هجری شمسی به افغانستان مراجعت نمود.

4. دریای ترنک: از دامنه شرقی کوه نمکی سرچشمه گرفته و رو به غرب از علاقه های گیلان و آغو جان می گذرد و پس از آن که آب دره رسته را با خود می گیرد نواحی تو خی را آبیاری نموده و سرانجام د روادی مهمند کاملا به مصرف میرسد و طول این دریا352 کیلومتر است. پیکره هرکول شخص نیرومندی را نشان می دهد کـه بـه پهلوی چپ بـه روی نقش شیری در سایه درختی لمیده اسـت ودر دست چپ پیاله اي از شراب در دست دارد و دست چپش را بروی پای راستش قرار داده اسـت. موزه ملی افغانستان در منطقه دارالامان در جنوب غربی شهر «کابل» قرار دارد که پیش از جنگهای داخلی یکی از غنی ترین موزههای منطقه بوده است.

سد امیر در سال 1960 به حیث اولین پارک ملی افغانستان انتخاب شده بود اما به دلیل جنگ و چالشهای سیاسی اعلام آن به تعویق افتاد. اما مهم آن است که به یاد داشتهباشیم این فقط داستان نیست. میخواستم عکسشان را بگیرم تا نشان دهم هربار که پا در آن زاغهها میگذارم، چه میبینم. خبرنامه نیز در راستای شناسایی و اطلاعرسانی درباره نمادهای ملی افغانستان، به برخی از این نمادها پرداخته است. می خواهم به موزه سلطنتی بروم. یکی از زیباترین حفره ها و راهروهایی که متعلق به این ته نشین است پیسکوا اسکالا می باشد.

ارزیابی میزان سهمگین بودن آتشفشانهای معروف جهان بهسادگی ممکن نیست و حجم این حادثه طبیعی در حدی است که دانشمندان بهسادگی قادر به تفکیک میزان خسارتهای وارد شده در نقاط مختلف جهان و مقایسه آنها با یکدیگر نیستند. شاگردان: حضرات اعلام سید ابراهیم قزوینی، فاضل دربندی، شیخ مرتضی انصاری، ملااسماعیل یزدی، شیخ جعفر شوشتری.شریف العلما بعد از عمری تلاش در راه ترویج دین و فقه آل محمد صلی الله علیه وآله و تربیت صدها مجتهد، عالم و سخنور، با عمری کوتاه اما پروندهای درخشان و پرافتخار، در سال ۱۲۴۵ قمری دارفانی را وداع گفت و در جوار رحمت حق آرمید.

همین آژانس، تخمین زده هنوز ۱.۷ میلیون پناهنده در پاکستان سکونت دارند، اما ممکن است چیزی حدود یکمیلیون پناهنده غیررسمی دیگر هم در پاکستان زندگی کنند. شهرک صنعتی تنکابن (شهسوار)در نزدیکی این روستا واقع شده است. رشته کوه تفتان که در اصطلاحی دیگر پادشاه بلوچستان نام گرفته شده است در جنوب شرقی ظهر زاهدان و شمال غربی شهرستان زاهدان واقع شده است. او کسی بود که توانست مسیری جدید از کوه “آمادبلام” در نپال به سمت اورست کشف کرد.

پس از سقوط طالبان تحت عنوان ملی در آمدند که مربوط به وزارتهای دفاع، کشور و ریاست ملی افغانستان میشوند. براساس داده های ارائه شده توسط الماس، دهم سنبله، ساعت 10 صبح نیز بار دیگر طالب ها حمله کردند اما ناچار به عقب نشینی شدند، از طالبان 2 نفرشان کشته و از میان جبهه مقاومت هم 8 نفر جان دادند. اگر چه فکر می شود که لاله از کشورهای اروپایی سرچشمه گرفته اما اندکی از ما میدانیم که این گل از پامیر و رشته کوههای هندوکش افغانستان و آسیای مرکزی سرچشمه گرفته و حالا این گل به عنوان گل ملی افغانستان نام گذاری شده است.

فضای سبز کوه صفه دارای پوشش های خودرو و انواع جانوران می باشد که علاوه این پوشش ها شهرداری از پوشش گیاهی مصنوعی نیز استفاده می کند. کوههای پامیر که رشته کوه در آسیای مرکزی است که آن را به عنوان بام جهان نیز میشناسند. جالب است بدانید که آثار نامبرده، فقط بخشی از 170 اثر شناساییشده در محوطه تاریخی شهر بیستون هستند که 100 عدد از آنها در فهرست آثار تاریخی و ملی به ثبت رسیدهاند. اگرچه دلیل روشنی برای این وجود ندارد که چرا پلنگ برفی حیوان ملی افغانستان است، اما در منابع آمده است که دلیری و شجاعت افغانها به خاصیت این پلنگ برفی میماند.

در ماه جون ۲۰۱۳، آژانس مهاجران سازمان ملل تعداد مهاجران در سرتاسر دنیا را که بر اثر جنگ، خشونت و بالای طبیعی و انسانی مجبور به ترک کاشانهی خود شدهاند، ۱۱.۱ میلیون نفر تخمین زد. بزرگترین و بلند ترین پرچم افغانستان بر بالای تپه «بی بی مهرو» در منطقه «وزیر اکبر خان» قرار دارد که توسط کشور هندوستان ساخته شده و در سال 2014 میلادی طی مراسم رسمی توسط رییس جمهور افغانستان و وزیر خارجه هندوستان در کابل رونمایی شد.

افغانستان دارای 2 زبان رسمی پشتو و دری می باشد. معدن سلفر اين ولایت، به شکل خالص وجود ندارد و این ماده، آمیخته با گاز است و یکجا با گاز استخراج می گردد. ازاینجا به بعد دیگر ارتفاع استخراج زیاد میشود و بهره بردار نمک میتواند هر دفعه روی تمام سطوح پلکانها را یک جا جال زده و مواد معدنی یعنی سنگ نمک بیشتری استخراج کند. قدمت این روستا به دورههای متأخر مربوط میشود.

دیدگاهتان را بنویسید