خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه

میدان کشف شده بر قله یک کوه در اعماق اقیانوس اطلس واقع است و شامل یک برونراه عظیم 18 طبقه ایست که بلندترین خروجی آب گرمایی است که تا کنون دیده شده است. همهى ستارهها بم آب مىدهند بخورم… جو گازی گسترده آنها با نزدیک شدن به مرکز سیاره به تدریج ضخیم می شود و همچنین به تدریج به حالت مایع تبدیل می شود. منظومه شمسی شمال خورشید و سیاراتی است که به دور آن می گردند.

ساترن خدای رومی کشاورزی و همارز با خدایی یونانی کرونوس یکی از تایتانها و پدر زئوس است. دیوید موریسون، ستاره شناسی در سال 2012 اشاره کرد که “ناسا و دولت آمریکا بیشتر اطلاعات خود را از منجمان خارجی میگیرند و با آنها به تبادل اطلاعات میپردازند. نیبیرو سیاره ای ناشناخته است که تصور می شد در پایان همان سال با زمین برخورد می کند. حرکت وضعی سیاره زهره برخلاف دیگر سیارات است به این صورت که اگر از بالای منظومه شمسی به خورشید و سیارات نگاه کنیم تمام سیارات منظومه شمسی به صورت پادساعتگرد به دور خود می چرخند درصورتی که زهره به صورت ساعتگرد به دور خود می چرخد.

در سال1990 تلسکوپ هابل منظره ای را که میتوان “پاشیدن شکر روی شیرینی” نامید از پلوتون و کارن ، از بالای اتمسفر زمین که امکان تفکیک بسیار بهتری دارد ثبت کرد(که وضوح جدایی دو جسم را ممکن میکند). قطر پلوتون آن طور که از مشاهدات گرفت معین شده،2300Km و قطر کارن تقریبا نصف این مقدار است.جدایی آن ها 19640km برآورد شده و گرانیگاه این سیستم تقریبا در فاصله ی 2350km مرکز پلوتون (1200km بالای سطح این سیاره)جای دارد. آنها مینروا ، زئوس ، اطلس و پرسفون را در نظر داشتند ، اما این ونتیا برنی فیر دختر 11 ساله بود که پلوتون را با الهام از خدای سرزمین اموات نامگذاری کرد پدربزرگ وی این پیشنهاد را به رصدخانه Lowell اعلام کردند و مورد پذیرش قرار گرفت.

تنها پس از چند بار سفر ، گرانش آن باعث اختلال قابل ملاحظه ای در سایر سیارات می شود که با فشارهای گرانشی خود، مدار فرضی جهان را به میزان قابل توجهی تغییر می دهد. ربات های فضانورد آمریکا که با نام مارینر 4، 6 و 7 شناخته می شوند به ترتیب در سال 1960 و 1969 از مریخ بازدید کردند. این بازی جذاب در سال 2018 و توسط کمپانی خوشنام کپکام عرضه و منتشر شد و در مدت زمان کوتاهی توانست موفقیت های زیادی کسب کند.

او با سرو سامان دادن به اوضاع داخلی و دفع حمله های اُزبکان و دولت عثمانی ، موفق شد حکومت صفوی را تثبیت و تحکیم کند . خوشبختانه بیشتر تلسکوپهای بزرگ دنیا میتوانند اجرامی در آن فاصله را رصد کنند. نکته ای که در مورد این سیارات قابل ذکر است این است که دما بر روی سیارات منظومه شمسی رابطه کاملا مستقیمی با فاصله آن ها از خورشید که در مرکز منظومه شمسی است دارد. ” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “دمای کدام سیاره بیشتر است علوم چهارم” یا “دمای کدام سیاره بیشتر است کلاس چهارم” هستی؟ با این حال ، صدها هزار ستاره شناس آماتور در سراسر جهان وجود دارد و بسیاری از آنها با تلسکوپ خودشان جهان را رصد می نمایند.

همان طور که در ابتدای متن اشاره شد، سیاره عطارد یا تیر کمترین فاصله را با خورشید دارد. پس از یک سال بدون هیچ برخوردی، تاریخ نابودی زمین به 2012 منتقل شد، جایی که به پایان دوره طولانی شمارش قوم مایا مرتبط بود. با پایان دادن به تقویم مایاها، شایعات مختلفی در مورد راههای پایان جهان در سال 2012 منتشر شد. پلوتون یک اتمسفر نازک متان دارد که به وسیلۀ اثر جذب در طیف فروسرخ آن مشخص شده است.باید متذکر شویم که این اتمسفر ممکن است با دور شدن پلوتون از خورشید بر سطح آن منجمد شود -این فرایند در موقعی که پلوتون به نزدیکترین فاصله ازخورشید میرسد مشاهده شده است.

تحقیقات بعدی نشان داد که مطالعات قبلی درست بوده است . اما سرنوشت درست مثل آخرین مرحلهی مسابقات استعدادیابی تقدیر دیگری را رقم زد و دانشمندان پلوتون را از باشگاه سیارههای اخراج کردند، چون به اندازهی کافی کارش در «دستیابی به تسلط گرانشی» خوب نبود. هوا کره لایه ای از گاز است که از سطح زمینٔ تا ارتفاع 10000کیلومتری اطراف سیاره زمین را در برگرفته است. سیاره ناهید هر 224.7 روز یکبار بدور خورشید می چرخد وفاصله آن با خورشید بین 0.72 تا 0.73 واحد نجومی تغییر می کند.جهت چرخش وضعی این سیاره مانند اورانوس وبر خلاف دیگر سیارات از شرق به غرب است وخورشید برای یک ناظر فرضی بر سطح آن از غرب طلوع ودر شرق غروب می کند.

اصولا سیارات به دور خود می گردند و هم زمان به دور خورشید نیز می گردند. شکل هاله هم بستگی به ارتفاع خورشید در آسمان دارد. نظریه جدید تر که اعتبار بیشتری کسب کرده حاکی است که در مراحل بعدی تشکیل سیارات،سیارک بزرگی با ضربه موربی به نپتون برخورد کرده،مقداری ماده از آن بیرون رانده شده که از آن پلوتون یا هم تریتون و هم پلوتون تشکیل شده اند. ما ناگریز به شباهت میان ویژگیهای پلوتون و ویژگیهای تریتون یعنی قمر نپتون توجه داریم.ناظران در این فرض احساس اطمینان میکنند که سطح مدار کارن منطبق بر استوای پلوتون است و از این رو مشخص میشود که محور چرخش پلوتون نسیت به سطح مدارش 122 درجه کج شده است.

مدت زمان چرخش سیاره (دور حول محور): 23 ساعت و 56 دقیقه. با مشخص شدن اینکه این زاویه بزرگتر از 90 درجه است،ما نیز متوجه یک چرخش رجعی مانند چرخش زهره و اورانوس میشویم. هر گاه نسبت جرم پلوتون به حجم آن را در نظر بگیریم چگالی آن تقریبا 2 گرم بر سانتی متر مکعب میشود.این چگالی دلالت دارد بر اینکه این شیء مرکب از یخ وسنگ است. بعد از اینکه سیارات را ترسیم کردید ، شروع به کشیدن ستاره های دنباله دار و سیارک ها (همانند نمودار) کنید.

داستان در سال 1976 آغاز شد، هنگامی که زکریا ستچین “سیاره دوازدهم” را نوشت کتابی که از ترجمه منحصر به فرد ستچین از خط میخی سومری برای شناسایی سیاره نیبیرو نوشته شده بودو سیاره دوازدهم سیاره ای است که هر 3600 سال به دور خورشید می چرخد. سیاره ای با مداری غیر عادی که گردش آن به 3600 سال طول می کشد باعث ایجاد ناپایداری در منظومه خورشیدی 4.5 میلیارد ساله ما می شود. نکته دیگری که باعث گرم تر شدن سطح عطارد می شود، بالاتر بودن سرعت گردش آن به دور خورشید نسبت به دیگر سیارات است.

و ما همچنین در مورد جهان فرضی دیگری صحبت خواهیم کرد که ممکن است در منظومه بیرونی به عنوان سیاره نهم وجود داشته باشد. دوباره از پدرم پرسیدم پس چرا ما از روی این کره گرد که شبیه توپ است نمی افتیم؟ زحل، بیشتر از هیدروژن و هلیوم به وجود آمده است. اما علیرغم این هیاهو هیچ شواهد علمی مبنی بر وجود این سیاره وجود ندارد.برای مطالعه کامل مقاله تا انتها با مجله عملی آندرومدا مگ همراه باشید.

اما علیرغم این هیاهو هیچ شواهد علمی مبنی بر وجود این سیاره وجود ندارد و البته ، سیاره ما در سال 2012 بدون جذب ضربه ای بزرگ، جان سالم به در برد. قبل از آن که سیاره پلوتون از رصدخانه آریزونا در امریکا توسط کلایدتامبا کشف شود ، بعضی از ستاره شناسان نیز در سال 1915 میلادی از طریق محاسبات نجومی به وجود سیاره پلوتون و محل آن پی برده بودند. پدربزرگ ونتی نام پیشنهادی نوه اش را به هربرت هال ترنر یکی از ستاره شناسان آن زمان، منتقل کرد و ترنر نیز این نام را به گوش دوستان خود در رصدخانه ای که پلوتو را کشف کرده بودند رساند.

پس از گزارش موفقیتآمیز مطالعه مفهومی و بررسی الزامات سیستم، ناسا این ماموریت را برای ادامه پرواز تأیید کرد. کارکنان ناسا توانسته اند با نیبیرو ارتباطاتی برقرار نمایند. این روبوتها که ناسا ساخت آنها را به اتمام رسانده است، 30 روز زندگی را مانند انسان تجربه میکنند و تمام نیازهای آنها مانند یک ماه زندگی ما در کره زمین تعریف شده است تا همه مشکلات مشخص شود. پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس. معنی زمان و سیستم روزانه و تعریف و استفاده ما از زمان متفاوت خواهد شد.

هنگامی که دنباله دار النین در سال 2011 ظاهر شد، بسیاری نگران بودند که این سیاره همان نیبیرو می باشد، علی رغم این واقعیت که سیارات و دنباله دارها در زیر تلسکوپ بسیار متفاوت ظاهر می شوند. طرفداران این سیاره ساختگی خاطر نشان می کنند که در سال 1984، مقاله ای منتشر شد که در آن چندین منبع مادون قرمز بدون چیزهایی را مورد بررسی قراردادند چنین بررسی هایی در نجوم معمول است و معمولاً شامل پیگیری هایی است که به طور جداگانه منابع جالب تر را شرح می دهد.

این که زمین به دور خورشید می چرخد یک واقعیت است. دانشمندان مدت مدیدی است که سیارات را به انواع خاصی طبقه بندی می کنند. این ذرات به قدری قوی می باشند که می توانند به تجهیزات سفینه های تحقیقاتی اطراف این سیاره آسیب وارد نمایند. پلوتون با قدر ظاهری 14.8 حتی در تلسکوپ های بسیار قوی نیز چون نقطه نورانی زرد رنگی به نظر میرسد. شهرت پلوتون چون نپتون به کشف آن مربوط است که در آن پرسیوال لاول فلگستاف آریزونا و ه.پیکرینگ از هاروارد و کلاید تانباو که دانشجوی دستیار رصدخانه فلگستاف بود، دست داشتند.جستجوی این سیاره بیش از بیست سال طول کشید.اعلام کشف آن در 13 مارس 1930 همزمان بود با روز تولد پروفسور لاول و سالگرد کشف اورانوس توسط هرشل.

دیدگاهتان را بنویسید