داستان جویندگان طلا در فضا – پادکست ایستگاه فضایی

«اینسایت»، جدیدترین کاوشگر مریخ مسیر تازهای پیش رو دارد. فرضیه پیشنهادی اخیر در سپتامبر ۲۰۱۹ در سرور پیش چاپ آرکایو نشان میدهد که سیاره نهم ممکن است به هیچ وجه سیاره نباشد. در حالی که زمین از نظر زمین شناسی فعال است (یک شاخص قابل سکونت)، نتایج این مطالعه نشان میدهد که سیارات غنی از کربن بسیار سخت هستند به آن معنا که آنها از نظر زمین شناسی فعالیت ندارند و این کمبود فعالیت زمین شناسی ممکن است ترکیب جو را غیرقابل سکونت کند. بر این اساس، وقوع تهدیدات غیر سنتی، پیش بینی ناپذیر است و افزایش و تحرک و گسترش فعالیت افراد، شدت انتشار و تکثیرسریع آنها را در جهان تشدید می کند.

با اینکه در این قمر فعالیت های آتشفشانی زیادی وجود دارد، بیشتر کوه ها در اینجا بر اساس حرکات تکتونیکی به وجود آمده اند. این به این معنی نیست که افراد انگشتر های عجیب یا هنری را به عنوان حلقه انتخاب نمی کنند بلکه این عمل در بازه های زمانی متفاوت کمتر مرسوم بوده است و مردم بیشتر حلقه های ساده یا تک نگین را انتخاب می کنند. تکه های تخته و بادهای شدید در سطح زهره رشد نمی کند ، فرسایش سطح بیش از پیش رشد نمی کند و ساختارهای زمین شناسی برای دور نگه داشتن صدها میلیون موشک از فضا در دسترس قرار می گیرد.

تا به حال فضاپیما یا سفینه های بسیاری برای مطالعه سیاره مریخ به فضا فرستاده شده است. کتاب کوچک و خوشخوانی که میتوانید در یک یا دو ساعت آن را بخوانید و درسهای زیادی از آن بگیرید. البته با این که این گجت ها در ساختار اکتشاف و گشت و گذار در بازی بسیار عالی و جذاب هستند، ولی در مبارزات پتانسیل آنها تقریبا به در رفته است زیرا تا بخواهید مبارزات را شروع کنید و واردش شوید و چالشی برایتان ایجاد شود که به فکر استفاده از گجت بیافتید، مبارزه خیلی وقت است که تمام شده و با یکی دو تیر ساده تفنگتان دخل دشمنان ضیقی بازی آمده است!

• تمام سيارات از جمله زحل در شرايط آرام جوّی چشمک نمی زنند (برخلاف ستارگان كه چشمك مي زنند). این سیاره دارای جو بسیار نازکی از سدیم، اکسیژن، هلیم، پتاسیم و هیدروژن است و به همین خاطر نمی تواند از ورود شهاب سنگ ها به داخل جو جلوگیری نماید و سطح آن نیز مانند قمرها مملو از حفره و گودال خواهد بود. نوری که از مریخ به ما می رسد نظیر نور همه ی سیارات بازتابی از نور خورشید است.مطمئناً مریخ دارای جوّ است،ولی تنها ماده ای که وجود آن در مریخ برای ما مسلم می باشد،دی اکسید کربن است.جوّ مریخ نسبت به جّو زمین مقدار قابل توجهی از این گاز را در خود جای داده است.شواهد قابل توجه دیگری نیز وجوددارد که بر وجود گازهای متان و آمونیاک در جوّ مریخ دلالت دارند.

این سیاره را اغلب ستاره ی صبح و ستاره ی عصر می نامند زیرا این سیاره بسیار پر نور بوده و شما می توانید آن را درصبح و بعد از ظهر ببینید. خورشید نور و گرما تولید میکند که به سطح زمین میتابد و باعث میشود گیاهان رشد کنند. به گفته تیم رصدخانه لیدن در هلند که این کشف قابل توجه را انجام داده اند، با گذشت زمان، دی متیل اتر باعث تشکیل پری بیوتیک هایی (prebiotics) مثل اسیدهای آمینه و قندها می شود که اساس و بنای حیات در سیاره زمین هستند.

آنها به شما بدهکار نیستند شما برای علاقه ای که خود به آسمان دارید از آنها دعوت کرده اید تا دنیای زیبایی که شما آن را می شناسید کشف کنند و به همین دلیل مردم مسوول گرفتاری و خستگی شما نیستند. برای چندین دهه، مردم بر این باور بودند که مناطق روشن و تاریک مریخ لکههایی از پوشش گیاهی هستند و ممکن است مریخ مکان مناسبی برای زندگی باشد و آب در کلاهکهای قطبی وجود دارد. صفحات یخ آب به اندازه کالیفرنیا در زیر سطح مریخ قرار دارد و در هر دو قطب کلاهکهای یخی ساخته شده از آب منجمد وجود دارد.

دانشمندان سیارهشناسی میتوانند ببینند که بستر رودخانهها و دریاچههای باستانی سطح مریخ را پر میکنند، اما تاکنون نتوانستهاند بفهمند که آب و هوای مریخ برای تولید آنها چگونه بوده است. به گفته دانشمندان رعدوبرقها و توفانهای شدید در جو این دو سیاره باعث تولید ذرات کربن به شکل دوده میشود و زمانی که این ذرات در جو پایین میآیند بر اثر فشار تبدیل به گرافیت می شوند. نقطه ممکن است نتیجه یک باد مارپیچی رو به پایین است که ابرهای بلند را میبرد و لایههای ابری عمیقتر و بسیار تیرهتر را آشکار میکند.. ناسا اخیرا در شبکه اجتماعی خود تصویری متفاوت از سیاره مریخ را به اشتراک گذاشته است.

جواب و پاسخ به سوال پرسش بازی خواستگاری بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی ؟ سیارهای که نزدیکترین محل آزمایش و یافتن پاسخِ پرسش هایِ بزرگِ ماست. ماموریت اصلی «کنجکاوی»، جست و جو برای یافتن نشانههای حیات بود که در نهایت هم موفق به شناسایی متان و همچنین ترکیبات عالی (پیشنیازهای شکلگیری حیات) روی سطح سیاره سرخ شد. در این فاصله وقتش رسیده بود که روسها با ارسال فضاپیماهای جدیدی به سمت مریخ با نام «فوبوس 1 و 2 » در سال 1989 میلادی، شانس و دانش خود را محک بزنند اما این ماموریتها هم شکست خورد و آنها را بیش از پیش ناامید کرد.

سوالی که احتمالا برای خیلیها پیش آمده است. این ساختار 6 ضلعی از زمانی که فضاپیمای وویجر در دهه 1980 آن را کشف کرد به صورت علامت سوالی بزرگ در ذهن دانشمندان باقی مانده است.شماره 2 – لکه بزرگ مشتریبدون شک فوق العاده ترین ویژگی سیاره مشتری، لکه سرخ بزرگ آن است. سوالی که در این میان مطرح میشود این است: آیا سازندگان بهترین عنوان سری Borderlands را روانه بازار کردهاند؟ با مدلسازی شکلگیری سیاره سرخ، تحقیقات دش نشان داد که فرآیندی مشابه آنچه در داخل زمین اتفاق افتاد، میتوانست الماسهایی را در مریخ تولید کند که اقیانوس ماگما سیاره را برای چند میلیون سال میپوشاند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، محققان آمریکایی با بررسیهای جدید خود به این نتیجه رسیدند که در سیارههای زحل و مشتری از آسمان الماس میبارد و این اتفاق به دلیل فعل و انفعالات صورت گرفته در جو کرههای مذکور صورت میگیرد. هر دو این تصاویر زمانی ثبت شدند که مریخ در جهت مخالف زمین قرار داشت، که این اتفاق هر دو سال یک بار اتفاق میافتد زمانیکه مدار زمین با مدار مریخ تلاقی پیدا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید