درنتیجه آن سنگ منفجر خواهد شد

ثانیا ضخامت هوا به اندازه ضخامت لایه هوای زمین در ارتفاع حدود ۳۵ کیلومتری (۲۲ مایلی) است، یعی آن قدر که نمی­ توان تنفس کرد. هر چه قدر داستان ها از دیدگاه مخاطب جذاب تر و واقعی تر به نظر برسد ، ما خیلی راحت تر می توانیم با آن ارتباط بگیریم . این سیاره همیشه چهره یکسانی به زمین نشان نمی دهد و همچنین به یک اندازه به نظر نمی رسد ، همانطور که در موزاییک عکس های گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل مشاهده می شود (شکل 7 را ببینید). به عقیده من، انسانها بر اساس تکامل مرسوم و شناخته شده به انسان امروزی تبدیل نشدهاند؛ در واقع ما انسانها بین 60 هزار تا 200 هزار سال پیش، توسط گونهای دیگر از موجودات فضایی، به زمین فرستاده شدهایم.

گفته میشود که منظومه آلفا قنطورس به عنوان نزدیکترین منظومه ستارهای خارج از منظومه شمسی، منشا تولد انسانهای امروزی، در حدود صدها هزار سال قبل بوده است. منظره زحل، ارباب حلقههای منظومه شمسی، از چشمی تلسکوپهای کوچک هم تماشایی است. سیاره مریخ دارای دو ماه کوچک با شکل نامنظم به نام های «فوبوس» و «دیموس» است. انتشار روزنامه نیز به صورت وبگاه ، خوراک وب و وبنوشت تغییر شکل دادهاست. این شکل از رسوبات می تواند مبین این باشد که سنگ آسمانی به هنگام برخورد با آب و یا یخ در زیر زمین مواجه شده است.مریخ تعدادی چاله بسیار بزرگ دارد.

همین علت، موجب مرگ و میر بسیاری از مادران و نوزادان در هنگام زایمان میشود. ناهيد به نام ستاره سحر يا ستاره شامگاه هم شناخته مي شود زيرا هم به هنگام طلوع و هم غروب خورشيد قابل مشاهده و بسيار درخشان است. اما نور قرمز، نارنجی و زرد طول موج بیشتری دارند یعنی آنها میتوانند برای مدت طولانیتری پراکنده شده و در جو سفر کنند تا به ما برسند؛ به همین دلیل است که ما غروب و طلوع آفتاب زیبایی داریم. کودک شش ساله ما همان خلبانی بود که سال ها بعد در یک سفر به صحرای آفریقا با شازده کوچولو آشنا شد .

خلبان بعد از این که در این سفر هواپیمایش خراب شد ، به ناچار به روی زمین نشست و به دنبال راهی برای درست کردن هواپیما بود تا این که با چیز عجیبی روبه رو شد . با وجود هوش و تفکر شگفتانگیز انسان، به نظر میرسد که کره زمین سیاره اصلی ما نباشد؛ چرا که شرایط حاکم بر زمین در زمانی کوتاه بر ما تاثیر میگذارند! به نظر میرسد که منشا اصلی نژاد امروزی بشر، سیارهای با گرانش کمتر بوده و ناسازگاری ما با کره زمین، چنین مشکلی را پدیدار میسازد. تصور من بر این است که گونه امروزی بشر، در خارج از کره زمین تکامل یافته و علت عدم سازگاریهای متعدد او با محیط را در همین زمینه میتوان جستجو کرد.

شد ه اند؛ زیرا محیط زمین 360 درجه است. میلیونها نفر از انسانهای ساکن زمین، به طور قطع بر یقین میگویند که به زمین تعلق نداشته و منشا آنان فرازمینی است! آیا نژاد انسان امروزی، دارای منشا فرازمینی از منظومه آلفا قنطروس است؟ پنج هزار سال بعد از این وقایع، نژاد انسان موفق به کشف الکتریسیته، توسعه سیستمهای کامپیوتری، شکاف دادن اتمها و حتی قدم نهادن بر کره ماه شدند.

هنگامی که دما کاهش می یابد (تا حدود -۲۰۰ درجه سانتیگراد)، جرم آن به اندازۀ شگفتانگیز ۴۶ برابر مشتری یعنی ۵۰ هزار برابر زمین میرسد. اولين 50 كيلومتر يا اندكي بيشتر اتموسفير بسيار غليظ و متراكم است، اما كل اتموسفير تا 10 هزار كيلومتر بر سطح زمين امتداد دارد. اکنون این سیاره به عنوان یک سیاره کوتوله در نظر گرفته میشود اما هنوز هم به عنوان سیارک شناخته میشود زیرا مانند پلوتو طبقه و گروه سرس به وضوح مشخص نیست.

مدار اجرام کیهانی در این خط قرار خواهد گرفت. باستانشناسان و تاریخدانان بر این باورند که خط مورد استفاده در این کتیبه، مربوط به 100 سال پیش از اکتشاف خط نوشتاری میخی سومری و هیگرولیف مصری بوده است. “پس بگذارید تا در روز معزز خورشید، مردم عامه و نجبا در شهرها بیاسایند و کارها تعطیل باشند. بررسی این گذرها تاکنون نتایج مهمی مانند تعیین شعاع زمین، اندازهگیری شعاع زاویهای خورشید، اندازهگیری فاصله زمین تا خورشید، اثبات جوّ در سیاره زهره و دیگر موارد را به همراه داشته است.

در این سیاره وجود کوه، دره های عمیق، طوفان و آتشفشان، یخ های قطبی و فصل، آن را شبیه زمین کرده است. این در حالیست که نوزاد انسان پس از تولد، موجودی بسیار آسیبپذیر و غیرمستقل است و به نظر میرسد که تولدی زودهنگام دارد. همین موضوع، خیل عظیمی از سوالات را در زمینههای مختلف علمی پدید آورده است که پاسخ به آنان امری بسیار سخت و تا حدی غیرممکن به نظر میرسد.

در مورد نظریه های مختلفی وجود دارد منشا سیارک ها. بنابراین طی نامه ای به گاله از او خواست این قسمت آسمان را با دستگاه های خود ببیند. در این مقاله می خواهیم یکی از بهترین کتاب ها را به شما معرفی کنیم ، کتابی که در قالب فضای کودکانه ای که دارد می تواند بزرگ ترین درس های زندگی را به ما انسان ها بدهد . یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که برای او افتاد ، گم شدن او بعد از یکی از پروازهایش بود و پس ازآن دیگر خبری از او نشد . بنابراین شما می توانید قدرت گرم ترین و درخشان ترین سیاره در منظومه شمسی را به دست آورید زمانی الماس را می اندازید.

در قسمت چهارم مستند سیارات کوکس نگاهی به سیاره زحل و حلقههای چشمگیر و اقمار فراوانش میاندازد. عکس کاور: سیاره مشتری در این تصویر در سمت راست و نزدیک به بخش مرکزی راه شیری دیده میشود. اطلاعات موجود در کف اقیانوسها به دانشمندان کمک کرد تا برای کشف آغاز زندگی بر روی زمین در در جاهای دیگر منظومه شمسی به دنبال سرنخهایی باشند مانند بررسی اروپا قمر مشتری و یا انسلادوس ششمین قمر بزرگ زحل.

دیدگاهتان را بنویسید