در مورد هوا و فضا هرچی بخواهید اینجا هست!!!!ّ

دلیل این دمای بالا بادهای شدیدی است که گرما را در اطراف سیاره منتقل می کند. در این فرآیند ایزوپنتان به بخار تبدیل شده و به توربین منتقل می شود که در اینجا توربین و ژنراتور طبق توضیحات فوق می توانند برق تولید کنند. در سمت چپ، یک نمای برش خورده از تصویری را ملاحظه میکنید که توسط مریخنورد فرصت به ثبت رسیده است. درصد المان های دیگر به صورت کامل مشخص نیست ولی تصور می شود درصد بسیار اندکی از آنان وجود داشته باشد.

علاوه بر این ماموریت که موسوم به مریخ 2020 است، ناسا امیدوار است که بتواند ظرف سالهای آینده وسیله نقلیهای بسازد که قادر به بازیابی نمونههای جمع آوری شده توسط فرودگر باشد و آنها را به زمین برگرداند. این سیارات هنوز به طور فیزیکی کشف و مشاهده نشدهاند اما براساس محاسبات علمی فرض وجود آنها قابل بررسی است. علاوه بر فالکو، کیت وینسلت (Kate Winslet)، ستاره دیگر سری فیلمهای آواتار خواهد بود که سال گذشته به تیم بازیگری اضافه شد، اونا چاپلین (Oona Chaplin)، جیووانی ریبیسی (Giovanni Ribisi)، سم ورثینگتون (Sam Worthington)، سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) زویی سالدانا (Zoe Saldana) و استفان لنگ (Stephen Lang)، دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود که بار دیگر به سیاره پاندورا (Pandora) باز خواهند گشت، سیارهای که موجودات آبی رنگ و شبه انسانی به نام ناوی در آنجا زندگی میکنند.

مریخ دیگر مانند گذشته ناشناخته و ترسناک نبود بلکه سیارهای بود با ویژگیهایی خاص. برخی اخترشناسان معتقدند که یک سیاره ناشناخته که جرمی حدود شش برابر زمین دارد در بخشهای بیرونی منظومه شمسی پنهان شده است و منتظر اکتشاف و توجه دانشمندان است. این کاوشگر، در هر روز خورشیدی در مریخ (که اصطلاحا به آن «سول» گفته می شود و تنها ۲۴ ساعت و ۳۹ دقیقه طول می کشد) اطلاعاتی را در مورد فعالیت هایش به زمین مخابره می کند. علاوه بر فیلم، انیمیشن و سریالهای بسیار جذابی هم در این سال که البته رو به اتمام است، ساخته شده که بسیار جذاب هستند.

خوب نکردی که آمدی. مجموعه حلقههای زحل، بزرگترین و پیچیدهترین حلقهها در منظومه شمسی هستند که تا صدها هزار کیلومتر از سیاره فاصله گرفتهاند، این حلقهها پهن ولی بسیار تخت و نازک هستند؛ حلقههای زحل شامل بی شمار قطعات و و خردههای ریزسنگ و یخ یا سنگهای پوشیده از یخ آب در ابعاد چند میلیمتر تا چند متر است همچنین ضخامت حلقهها با هم متفاوت هستند و از هم فاصله دارند. تو نقشه هایی داری که من از آنها بی خبرم…

آنها بسیاری از مظاهر آفرینش از جمله زمان و مکان را بر پایۀ این عدد تقسیم میکردند؛ زمان را به هفت روز و مکانهای آسمانی و زمینی را به هفت بخش. مضمون روایی دوم درباره فاصله میان آسمانها ساکت است و تنها به بیان اندازه (غلظت) آنها نسبت به هم پرداخته است و از آنجا که اندازه آسمانها را بهصورت تصاعدی بیان کرده است ظاهراً با روایات پیشین که غلظت همه را بهصورت مساوی، مسافتی پانصد ساله دانسته است در تعارض است.

او هرگز به سؤال ها جواب نمی داد، ولی اگر کسی سرخ شود خود به معنی جواب مثبت است. باز هم نه کسی را میدیدم و نه صدایش را میشنیدم. باز اندکی مردّد ماند. او لحظه ای بی حرکت ماند. بی صدا گریخته بود. کتاب شازده کوچولو، خوانده شده ترین کتاب دنیا کتاب بی همتای شازده کوچولو به عنوان پر مخاطب ترین و ترجمه شده ترین کتاب در دنیا مشهور است. در این تفکر یک بنای مقدس همیشه در مرکز عالم قرار می گیرد و این است که آن را یک حرم (sacratum) به معنای حقیقی کلمه می کند. ملیکا melika : یونانی-فارسی در زبان پارسی ملیکا به معنای فرشته، در زبان یونانی نام معشوقه زئوس، در زبان عربی نام مادر حضرت مهدی(عج)و به معنای ملکه، در زبان آشوری نیز ملکه معنا میدهد، گروهی از گیاهان علفی چند ساله از خانواده گندمیان که خودرو هستند.

چند مورد نام ببرید. دارای بزرگترین قمر به نام گانیمد است که بزرگتر از سیاره عطارد است. سطح زحل می تواند طوفان های عظیمی داشته باشد و دارای برخی از سریع ترین بادها در منظومه شمسی با سرعت 1800 کیلومتر در ساعت است. کره زمین دارای چگالی متوسط 5520 کیلوگرم بر مترمکعب است (آب دارای چگالی 1027 کیلوگرم بر مترمکعب است). در کره عطارد هوا وجود ندارد و زندگی امکان ناپذیر است.

در ژاپن در سال 1961 و توسـط شـرکت Nihon Chlorella انجــام شــد. یکی از دلایل این نام گذاری را باید در چند میلیون سال پیش جست و جو کرد. 10- زمین چند سال دارد؟ علم اشتقاق لغات. برخلاف دیگر سیارات منظومه شمسی ، به زبان انگلیسی ، زمین مستقیماً نامی با خدای روم باستان ندارد. این بود که با خودش گفت: “از سر یک کوه به این بلندى مىتوانم به یک نظر همهى سیاره و همهى آدمها را ببینم… صدای تپش قلبش را، مانند تپش قلب پرندۀ تیرخورده ای که دم مرگ باشد، حس می کردم.

آن وقت من هم به پای دیوار نگاه کردم و از جا جستم! فردا عصر که از کارم فارغ شدم و به آن جا برگشتم از دور شازده کوچولو را دیدم که بر سر آن دیوار نشسته و پاهایش را آویزان کرده بود. البته هنوز مشخص نیست شی آسمانی دیگر چه ماهیتی دارد اما محققان با توجه به مدل های مختلف ادعا می کنند احتمالا یک سیاره خارج از منظومه شمسی بزرگتر از مشتری در مراحل اولیه رشد یا یک ستاره کوتوله قهوه ای باشد.

کاشف این سیارک اکنون این شی فضایی را به اسم شخصیت کارتونی مورد علاقه دخترش ، سگ پلوتو ، نامگذاری کرده است. درست مانند نظریهای که لاپلاس از پیدایش منظومه شمسی ارائه داده بود، نظریه سحابی خورشیدی نیز با اشکال بزرگی رو به رو است که آن پایین بودن سرعت حرکت زاویهای خورشید در مقایسه با سیارات است. چه کسی کشف کرد که زمین به دور خورشید می چرخد؟ به یاد روباه افتادم.

در منابع دینی آیین زرتشت از منجی­ای یاد شده که در روزگار وی کار مردم برقرار و استوار خواهد بود. فردا یک سال از آن می گذرد. مشتری 12 قمر دارد که 4 قمر آن درخشندگی فوق العاده ای دارد .که این چهار قمر عبارتند از:آیو-اروپا-گانیمد و کالیستو می باشند. خوشحالم که نقص هواپیمایت را رفع کردی. و دستم را در دست گرفت. جو نازک و پراکنده مریخ محافظت چندانی در برابر برخورد اجرامی مانند شهاب سنگها، سیارکها و ستارههای دنباله دار ندارد. این اعضا عبارتند از سیارات، سیارکها، و ستاره دنباله دار. بسیاری بر این باورند که تمام شخصیت های اصلی داستان شازده کوچولو برگرفته از شخصیت های درونی آنتوان است.

دیدگاهتان را بنویسید