روزهاي هفته – آرش نورآقایی

در همین اپیزود، ریک و سامر تصمیم میگیرند به دنیاهای آخرالزمانی سفر کرده و در مهمانیهای پیش از پایانِ دنیا شرکت کنند. قاره Ishtar Terra دارای کوههای بلند از جمله ماکسول ۱۰ کیلومتری است، همچنین این قاره دارای فلات بسیار مهمی به نام آتالانتا است که در نیمکره شمالی زهره با بلندی ۱۴۰۰ متر و مساحتی اندازه خلیج مکزیک قرار گرفته است. هر چه شدت طوفان ها بیشتر باشد غبار بیشتری بلند شده و به این صورت با افزایش میزان غبار موجود در اتمسفر قدرت طوفان ها هر بار بیشتر و بیشتر می شود.

به این رویداد، فروپاشی جنگلهای بارانی کربنی گفته میشود. نظم جهانی چگونه قربانی ویروس کرونا میشود؟ در حال حاضر، برندهای شناخته شده و بزرگ جهانی از NFTها برای راهاندازی و توانمندسازی محصولات دیجیتال خود استفاده میکنند. با عمیق شدن و گسترش دانش، جهانی پیچیدهتر و جذابتر ظاهر شد. با نزدیکتر شدن به تاریخ انتشار بازی Borderlands 3 در تاریخ ۱۳ ماه سپتامبر (۲۲ شهریور ماه)، ظاهرا کاربران این بازی باید منتظر یک بسته باشند که این بازی را به نسخهی قبلی آن متصل میکند.

پیش از این رکورد در دستان سیارههای Pi Mensae c and LHS ۳۸۴۴ b بود که به ترتیب ۶۰ و ۴۹ سال نوری از زمین فاصله داشتند. «رقیبان راز: کنایه از عارفان و اصحاب مشاهده و نگه دارندگان اسرار و راز باشد» (برهان). از سطح سیاره عطارد خورشید بیش از سه برابر بزرگتر از آنچه که از زمین مشاهده میشود، به نظر میرسد و نور خورشید نیز هفت برابر بیشتر خواهد بود. اینها شامل خورشید ، ماه و زمین و همچنین پنج سیاره به مفهوم مدرن – عطارد ، زهره ، مریخ ، مشتری و زحل – بودند که قبل از اختراع تلسکوپ به راحتی به عنوان اجرام آسمانی قابل مشاهده بودند.

اتمسفر غنی از دی اکسید کربن این سیاره 100 برابر رقیق تر از اتمسفر سیاره ی خودمان است. ابرهای غنی از کربن دی اکسید این سیاره در فصل سرما یخ می زنند. Kong تصمیم گرفتهاند از او برای نقشآفرینی در این فیلم استفاده کنند. از هم اکنون چهار نسخه دیگر برای این فرانچایز در نظر گرفته شده است و انتظار میرود تا انتهای سال 2028 شاهد انتشار شماره پنجم از این فیلم باشیم.

البته ناگفته نماند که تبلیغات فیلم قبل از اکران آن هم، نقش زیادی در جذب مخاطبانش دارد. در این عکسها، منظرهای از صخرههای تیز و نمودهای هموار دیده میشود. از این رو به آنها سیستم «پلوتون-چارون» نیز گفته میشود. آماری که البته به شکل میانگین، فروش سالانهی یک میلیون نسخه در سراسر جهان، هر ساله به آن اضافه میشود. عکس بالا قسمت شرقی تارسیس را نشان میدهد که در سال ۱۹۸۰ توسط فضاپیمای Viking-۱ از آن عکس گرفته شده است.

متان جو اورانوس نور سرخ را جذب کرده و سیاره را به رنگ سبز-آبی نشان می دهد. ژوپیتر یک طلسم خوشیمن است که هر چیزی که لمس میکند را گسترش میدهد بدین ترتیب آنچه که در یک مقیاس بزرگ انجام میدهید را نشان میدهد. البته این اتمسفر آن قدر غلیظ هست که پدیده هایی مانند ابر و باد در آن تشکیل شوند. طوفان های خورشیدی در طول زمان مولکول های سبک را از بین برده و نهایتا غلظت اتمسفر سیاره به چیزی که حالا هست تبدیل شده. با شروع فصل های سرد و زمستانی کربن دی اکسید موجود در اتمسفر یخ می زند و همین عامل موجب می شود غلظت اتمسفر هم تغییر کند.

در واقع کربن دی اکسید در فضای اتمسفری این سیاره یخ می زند. این جریان گرم اتمسفری به علت اختلاف دمایی که با اتمسفر سرد و یخ زده ی کناری شان دارد شروع به حرکت میکند و طوفان ها را به وجود می آورد. این حجم از یخ و غبار احتمالا به علت تغییرات اتمسفری در طول زمان ایجاد شده است. در بسیاری از زمینه ها،زحل دومین مقام را نسبت به مشتری دارد.زحل، پس از مشتری، بزرگترین، سنگینترین و سریع السیرترین سیاره منظومه ی شمسی است.برجسته ترین ویژگی ششمین سیاره خورشید یک رشته بزرگ از حلقه هاست.حلقه های زحل آخرین بار در سال 1966 م،از حاشیه دیده شدند،طی آن مدت،کاهش اساسی درخشندگی حلقه ها،کشف دهمین قمر زحل،ژانوس را میسر ساخت.ژانوس،داخلی ترین قمر زحل است ودرست در انتهای لبه ی خارجی حلقه بیرونی،سیاره را دور می زند.(سیارات و اقمار، نوشته ویلیام جی.کافمن،ترجمه:علی درویش).

البته داستان بگو مگو بر سر این تکه سنگ فضایی تا سال 2016، یعنی 20 سال پس از ورود به زمین ادامه کرد و آخرش هم به هیچ نتیجه ای نرسید. پس مریخ پوسته اش هم مانند سیاره ی خودمان است. اما همسرش آنجلینا او را امیدوار کرد تا باز هم بگردد. اما طوفان های سطح این سیاره مانع نقشه برداری شد و این ماموریت هم شکست خورد. این اولین فرود موفقیت آمیز ما بر خاک سیاره ی سرخ بود. اولین کسی که موفق به دیدن مریخ با تلسکوپ شد گالیلو گالیلی بود.

به دلیل مدار دایرهای پایدار آنها، دانشمندان تصور میکنند که این اجرام مدتها پیش در این مکان حضور داشتند. ویژگی که منحصر به شهاب سنگ هاست. اتفاقی که احتمالا جریان های هوای گرم کوتاه مدتی در سیاره ایجاد کرده است. درست مانند اتفاقی که برای ما زمینی ها می افتد. قمرهای مریخ که با نام های فوبوس و دیموس شناخته می شوند، در سال 1877 و تنها در طول یک هفته توسط محققی به نام آزاف هال کشف شدند. ربات های فضانورد آمریکا که با نام مارینر 4، 6 و 7 شناخته می شوند به ترتیب در سال 1960 و 1969 از مریخ بازدید کردند.

انسان میتواند از همین زمانها و وقایعی که در حال شکل گرفتن هستند، در بازار کار استفاده کند. دو ستاره آلفا قنطورس A و B دیگر ستارههای سامانهی ستارهای آلفا قنطورس هستند که کمی دورتر از پروکسیما قنطورس واقع شدهاند و یک سامانهی دوتایی را تشکیل میدهند. شهربازی کاربازیا یا شهر مشاغل یکی از متفاوتترین شهربازیهای تهران است. سیاره تیر یا عطارد با فاصلهٔ ۵۷ میلیون و ۹۲۴ هزار کیلومتری از خورشید، نزدیکترین سیاره منظومه خورشیدی به خورشید است و کمترین مسافتی که با زمین پیدا میکند، به ۸۰ میلیون کیلومتر میرسد. هسته ی جامد سیاره ی سرخ از آهن، نیکل و سولفور تشکیل شده است.

یا هر دوی آنها همزمان با تشکیل خود سیاره به وجود آمده اند. تا 50 میلیون سال دیگر یا فوبوس به مریخ برخورد میکند یا در اثر برخورد به خرده سنگ های موجود در مدار مریخ خرد خواهد شد. مُشتَری یا هُرمُز یا اورمزد یا برجیس یا زاوش پنجمین سیاره از خورشید و بزرگترین سیاره در سامانه خورشیدی است. این بدان معناست که اگر به منظومه شمسی از پهلو نگاه کنیم ظاهری شبیه به یک صفحه تخت دارد. این ماده که ما آنرا با نام یخ خشک می شناسیم، در مرتفع ترین نقاط سیاره ی سرخ موجود است و البته در فصل های زمستانی بیشتر هم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید