سفر به منظومه شمسی

و قطر نپتون ۵۰۷۰۰ کیلومتر است و با سرعت ۵.۴ کیلومتر در ثانیه بدور خورشید می گردد. 12. کمینه فاصله ی اورانوس از زمین 2.6 میلیارد کیلومتر می باشد. بسیاری از افراد به سیاره مریخ به عنوان سکونتگاه و سرپناهی نگاه میکنند که دیگر بر روی کره ی زمین نمیتوانند پیدا کنند. در جبر و مقابله نیز همچون در مثلثاات مسلمانان واضع این علم بوده اند که نام انگلیسی آن الجبرا algebra منعکس کننده لفظ الجبر موجود در کتاب الجبر و المققابله است. این مرحله بصورت مخفیکاری و بسیار خلاقانه است که از بازیهای Resident Evil 7 و Resident Evil Revelations 2 الهام گرفته شده.

نقاط سرخ رنگ بزرگ روی این سیاره نشانگر مکان طوفانهای عظیمی است که لااقل ۳۰۰ سال پیش ایجاد شده است. تصاویر تهیه شده توسط ویجر 2 در سالهای 1985 و 1986 ده قمر این سیاره را آشکار نمود. پیش از این انتظار میرفت که نپتون از نظر جوی آرامتر از اورانوس باشد ولی ویجر ۲ نشان داد که بادهای نپتون بسیار بسیار شدید هستند. سرانجام دانشمندان به این نتیجه رسیدند که باید در این باره بازنگری شود .

امروزه تلاش زیادی برای درک فیزیک این ماده و اجزا تشکیل دهنده آن صورت میگیرد. در پایان، برای الان، حداقل این نقطه قرمز ماست، درست اینجا. در ابتدا محاسبات او از مدار اورانوس درست به نظر میرسید ولی پس از مدتی بین محاسبات او و مدار واقعی اورانوس نیز تفاوتهایی دیده میشد . سیاره ما سنی در حدود 4.5 میلیارد سال دارد که اندکی از خورشید جوانتر است. از آنجا که زمین در بازوی خارجی پرگرد وغبار کهکشان راه شیری قرار دارد بخش عظیمی از این کهکشان از دیدهمان پنهان است.

نمیتوانید آن کار را بکنیدنمیتوانید هنوز به آنجا بروید. در قسمت قبل توضیح دادیم که هنوز تردید بسیار زیادی در مورد جرم کهکشان راه شیری وجود دارد زیرا هنوز میزان ماده تاریک و یا نوع توزیع ماده در کهکشان راه شیری نامشخص است. در ابتدا جهان به سرعت انبساطی کیهانی را تجربه کرد که شرایط اولیه را همگن کرد. در طول مدت تکامل جهان چندین مرحله تکاملی را تجربه کرد.

مشاهده ساختار عظیم عالم در علم کیهانشناسی فیزیکی مطرح میشود و گام مؤثری در درک بهتر پیدایش و تکامل کیهان محسوب میشود. این ستارههای عظیم باعث ایجاد مجدد فرایند یونیزاسیون شده و بسیاری از عناصر سنگین جهان آغازین را به وجود آوردند. باگذشت زمان این کهکشانها مواد بیشتری را به درون خود کشیدند و گروهها و خوشههای کهکشانی و در نهایت ابرخوشههای عظیم شکل گرفتند. منظورم این است،من عمیقاً مواقبم، همینطور مالی، ولی عمیقا. به علاوه، آنچه که از این سه سیاره یاد میگیریم میتواند درباره تمام اتمسفرها صادق باشد، همینطور سیاره هایی که اطرافستاره های دیگر میچرخند.

جایی که بخش بزرگی از آن به مه سمی آلوده شده و وظیفه شما زنده ماندن است ! این مستند دیدنی شما را به قطب شمال میبرد و بعد از آن به صحرا های گرم دنیا سفر خواهید کرد. میانگین چگالی اورانوس ۲۷/۱ گرم در هر سانتیمتر مکعب است. جان کاوچ آدامز از سال ۱۸۴۱ به تحقیق ومحاسبه درباره ی سیاره ی مجهول که فراتر از اورانوس وجود دارد پرداخت .

روش مشابهی برای اندازهگیری جرم سیستم ستارگان دوگانه (دو ستاره که به دور یکدیگر میچرخند) استفاده میشود. در سالهای اخیر ناسا، تحت برنامه مفاهیم نوآوری پیشرفته ناسا بر روی چندین مأموریت برای در دهههای آینده در زهره سرمایه گذاری کرده و همچنین تصمیم دارد به این سیاره بالون بفرستد (طرح ناسا برای فرستادن بالون به سیاره زهره). بوار چنین طرح کرد که سیارهای دور تر از اورانوس وجود دارد وآن را از مکان محاسبه شده به عقب میکشد . بزرگترین سیاره منظومه شمسی است (1,300 برابر زمین)، به قطر تقریبی 142,000 کیلومتر (88,300 مایل) که در فاصله 778,000,000 کیلومتری (483,500,000 مایل) خورشید قرار دارد.

سرعت گریز از جاذبه این سیاره نیز چیزی در حدود ۲۳ کیلومتر در ثانیه است.نپتون دارای دو قمر بزرگ بنامهای نرئید و تریتون است و تعداد بسیار زیادی اقمار کوچک دارد. بیشتر آتشفشان ها خاموش هستند؛ اما به گمان دانشمندان برخی از آنها می توانند همچنان فعال باشند. سامانه خورشیدی مجموعهای از گاز، غبار، ستارگان و دیگر اجرام است که نیروی جاذبه آنها را در کنار هم قرار دادهاست. سامانه خورشیدی درون کهکشان راه شیری در حال چرخش است که کهکشانی مارپیچی و بستهاست که یکی از اعضای اصلی کهکشانهای Local Group محسوب میشود. خورشید ما تنها یکی از حدود 100 میلیارد ستاره درون راه شیری است.

تنها این «تورنسل» است که شاید به خاطر گوش سنگیناش، به این همه قیل و قال بیاعتنا میماند و در کمال آرامش به مطالعهاش ادامه دهد. و میتوانیم بگوییم که میدان مغناطیسی برایقابلیت حیات مهم است یا نه. میلیاردها سال پیش آنها نیز میباشد، آیا مدت ها پیش قابل حیات بوده اند یا نه؟ اون به ما درباره اتمسفری یاد میدهد که اطراف و نزدیکمان است. آیا تا به حال فکر کرده اید این حلقه از چه چیز تشکیل شده است و چرا فقط زحل این حلقه را به دور خود دارد؟ آیا فقط یک کپسول اکسیژن و یک ماسک ما را روی مریخ نجات خواهد داد?

که نمیدانیم روی کدامشان اول کار کنیم. این دو رشته در کنار یکدیگر رشته کاملی را ایجاد میکنند که اخترشناسی نظری نام دارد و یافتههای شهودی را توصیف میکند. رشته اخترشناسی در قرن ۲۰ میلادی به دو رشته اخترشناسی شهودی و فیزیک کیهان نظری تبدیل شد. اخترشناسی با رشتههایی مانند فیزیک، شیمی، فیزیک حرکت و فضاشناسی فیزیکی ارتباط نزدیک دارد. درمرکز کهکشان راه شیری یک برآمدگی میله مانند قرار دارد که گمان میرود یک سیاه چاله بسیار بزرگ باشد در اطراف هسته چهار بازوی مارپیچ قرار دارند. این تنها سیاره ایست که ما به عنوان قابل حیات میشناسیم، هرچند به زودی ما بیشتر خواهیم شناخت.

اما برای الان،این تنها سیاره قابل حیات است. پس باید از ابزاری که در اطرافتان ساخته اید، استفاده کنید برای زهره، زمین و مریخ، و باید (یافته هایتان را) درموقعیت های دیگر اعمال کنید. ما طی ۲۰ سال، از دانستن صفر سیاره ی خارج منظومه شمسی، به الان که بسیار زیادند، پیشرفت کرده ایم. در واقع همیار زبان سعی کرده است تا همواره در ارائه و انتشار جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی پیشتاز باید و بدین منظور مجموعه ای از بهترین مطالب آموزشی را به ویژه در زمینه آموزش زبان انگلیسی ترجمه کرده و به علاقه مندان این زبان جهانی تقدیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید