سوالات متن درس به درس مطالعات اجتماعی نهم :: مطالعات اجتماعی پایه نهم

این بازی اولین بار در سال 2001 معرفی شد و به مناسبت دهمین سالگرد فرنچایز Warcraft در 23 نوامبر 2004 منتشر شد. در بازی، نیرو همکاری به نام نیکو (Nico) دارد که درواقع یک مهندس و مخترع نابغه است. با خواندن کوسههای دریای سرخ، ناخودآگاه یاد «جیمز باند» میافتیم و به این فکر میکنیم که فیلمهای «جیمز باند» در دهۀ بعد، تا چه اندازه وامدار قصههای «تن-تن»، خاصه این کتاب بودند. حتی کشف یک باکتری تک سلولی و یا نمونه ای ازیک کپک قارچی در سایر سیارات، خود اکتشاف علمی عظیمی بشمار می آید که برداشت ها را نسبت به یگانگی زندگی در کره زمین تغییر خواهد داد.

این عنوان چهارمین بازی منتشر شده است که در جهان فانتزی Warcraft جریان دارد. در ابتدای بازی شاهد این هستیم که شخصی مرموز و ناشناس به خانه نیرو وارد شده و با شمشیر، دست شیطانی او را قطع و شمشیر یاماتو را میدزدد. ولی، چه اگر به ازای کار در کوه و معدن پول دریافت میکردند، و چه به خاطر کار در زمینها و تاکستانها ذرت و شراب و روغن میگرفتند؛ حقیقتی که از آن روزگار تا به اکنون همواره صحیح و پا بر جا است، مصداق بارز این آیه است که میگوید “و به عرق پیشانیات نان خواهی خورد تا حینی که به خاک راجع گردی”.

بیست سال پس از انتشار نسخه اوریجینال بر روی کنسول پلی استیشن 1، رزیدنت اویل 2 با قدرتی بیشتر بازگشته و تبدیل به یکی از بهترین بازی های PC شده است. به گزارش خبرنگار ایمنا، زهره دومین سیاره نزدیک به خورشید است که در مدار میان زمین و عطارد قرار دارد؛ این سیاره پس از ماه درخشانترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب در آسمان زمین دیده میشود.

برای گرفتن مالیات شما چندین گزینه پیش رو داشتید؛ یکی این که اصلا مالیاتی نگیرید که در این حالت مردم سرزمین را خوشحال میکنید. در بخش کلیر نیز میتوانید یک مرحله را به عنوان شری برکین بازی کنید. با این حال اگر چنین الگویی ادامه پیدا کند، ۱ میلیون از میان ۷ تا ۱۰ میلیون گونه گیاهی و جانوری سیاره زمین به زودی منقرض خواهند شد. گیم پلی بازی Hades به گونهای طراحی شده است که حتی اگر به داستان بازی اهمیتی هم ندهید سبب لذت و سرگرمیتان شود. برخی از این منتقدان بر آنند که میتوان جهانهای ممکن را صرفاً با همین اشیای جهان بالفعل بیان کرد.

برای باز کردن سلاحهای بازی Hades باید آنها را با تعداد مشخصی از کلید بنفش معاوضه کنید و این کلیدهای بنفش را در خلال گیمپلی و با از میان بردن دشمنان مختلف به دست خواهید آورد. هرگز به این اندازه که عاشق تو هستم کسی دیگری را دوست نخواهم داشت. اتمهای کربن میتوانند به میزانی که برای اتم هیچ عنصر دیگری مقدور نیست، به یکدیگر بپیوندند. بازیکنهای فورتنایت میتوانند مواد اولیهای مثل چوب، فلز و آجر را جمعآوری کنند و با استفاده از آنها سازههایی مانند دیوار، سکو و … این بازی، شوتری است که میداند چگونه سورپرایز کند، با روندی آتشین گسترده میشود، چندین ایدهی عالی را ترکیب میکند و چیزی خارقالعاده ارائه میدهد.

این سیاره به دلیل شباهتهایی که به زمین دارد همواره مورد توجه محققان و کاوشگران بوده تا بتوانند نشانهای از حیات را روی آن کشف کرده و یا حتی شرایط زیست انسان بر روی آن را بسنجند. فیزیکدانان به این سوال پرداختهاند که آیا حیات در ابعاد بالاتر یا پایینتر امکان پذیر هست یا نه؟ بنابراین اگر در جایی مطلبی با عنوان «نشانههای حیات در سیاره زهره» را مشاهده کردید میتوانید به راحتی از آن گذر کنید و وقت خود را صرف کارهای دیگری کنید! گویا اصل داستان دربارۀ اعضای یک گروه مذهبی است که «کاستافیوره»ی خواننده به تازگی در آن عضو شده است.

آخرین مطالعات صورت گرفته نشان داد در جو دو سیاره مذکور کربن به میزان قابل ملاحظه در حالت کریستالی یافت میشود که این اتفاق به دلیل تاثیرات گازی در فضای سیارات صورت میگیرد. شاید پاداشهای شانسی بخش Krypt و مشکلاتی با ماهیت همیشه آنلاین بازی باعث لبریز شدن صبر شما شوند، اما قطعا در مواردی که مهم است، مورتال کمبت 11 عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده و تبدیل به یکی از بهترین بازی های PC شده است.

حتی در سال ۱۹۹۲ فضاپیمای «یولیسیز» (Ulysses) که قرار بود به سمت خورشید برود ابتدا سراغ مشتری رفت و از گرانش آن برای قرار گرفتن در مداری قطبی پیرامون خورشید استفاده کرد. با پیشرفت بازیکن، شخصیت آنها قوی تر می شود و مهارت های جدیدی به دست می آورد. وی، نیرو و دانته از شخصیتهای قابل بازی Devil May Cry 5 هستند و در بعضی مراحل میتوانید انتخاب کنید که با کدام شخصیت به انجام مرحله بپردازید. در سال ۲۰۱۱ هم تلسکوپ فضایی هابل برای اولین بار شفقهای درخشانی را رصد کرد که بر فراز سیاره میدرخشند و هر یک مساحتی بزرگتر از کرهی زمین را دربر میگیرند.

با وجود تمام فراز و نشیبها، از وار کرفت همچنان به عنوان یکی از بهترین بازی های PC یاد میشود. در واقع در سطح کوچک این قمر، فرورفتگی های دیگری وجود دارد که لقب گودترین دهانه های برخوردی در منظومه شمسی را به آن داده است. در BlizzCon 2017 ، نسخه پایهای این بازی با عنوان World of Warcraft Classic معرفی شد که قصد داشت راهی برای تجربه بازی پایه قبل از تمامی محتوایات اضافه شده باشد که در آگوست 2019 منتشر شد. بشقاب پرنده قبل از اینکه خلبان بخواهد برای جلوگیری از برخوردشان به هم واکنش نشان بدهد ناپدید شده است.

جو غلیظ آن گرما را در نتیجه اثرات گلخانهای به دام میاندازد و آن را به گرمترین سیاره منظومه شمسی تبدیل میکند که دمای سطح آن به اندازهای گرم است که میتواند سرب را ذوب کند. یه فیلم بود که تعدادی از مردم با وعده ی این که به سیاره ای دیگه فرستاده میشن و یک لوح سفید بهشون داده میشه تا اعمال قبلی شون که در زمین انجام داده بودند ، پاک بشه .. ولی در حین راه در فضاپیما متوجه میشن که یه گونه ای که شبیه هشت پای کوچیک سیاه هست در مغزشون میره و .. و قصد سفر به سیاره ی تیا رو داشتن .

هر کدام از سلاحهای بازی Hades ویژگیهای مخصوص به خود را دارا هستند. روایت اول مربوط به نیرو (Nero) است که او را با بازی Devil May Cry 4 به خاطر داریم. مجموعه Devil May Cry یکی از محبوبترین فرنچایزهای سبک هک اند اسلش (Hack & Slash) و بهترین بازی های پی سی است که شماره جدید آن بعد از بیشتر از 11 سال از زمان عرضه نسخه اصلی Devil May Cry 4، عرضه شد. بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک، عنوان اصلی را از پایه بازسازی کرد که با این کار توانست هم ریشههای خود را حفظ کند و هم آیندهای برای یکی از بهترین بازی های سبک ترس و بقا بسازد.

زرگترین و توانمندترین تلسکوپ خورشیدی روی زمین در آنجا نصب شده بود و به پیشنهاد مدیر آنجا دکتر «جک ایوانز»، من نخستین پژوهشگری بودم که از امکانات عالی آن ساختواره برای پایاننامهام بهره بردم. اما به خوبی میداند که بدون کمک او خانوادهاش قادر نخواهد بود پیشرفت کند. داستان بازی درمورد دریاداری آتلانتیایی با نام آرکانتوس است که طی یک حمله، متوجه میشود نیزه سهشاخ پوسایدن، خدای دریاها، توسط سایکلاپس دزدیده شده. یکی از آنها با نام «ایشتر ترا» (Ishtar Terra) تقریباً به اندازه استرالیا است و در منطقه قطبی شمال این سیاره قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید