سیارات منظومه شمسی(عطارد،زهره،مريخ،مشتري،زحل،اورانوس،نپتون،پلوتو)

به تازگی پیشنهاد شدهاست خلأ کوانتومی شامل دو قطبیهای گرانشی مجازی است و این فرضیه را میتوان در منظومهٔ خورشیدی مورد آزمایش قرار داد. بهترین آزمایشگاه برای مطالعهٔ ویژگیهای گرانشی خلأ کوانتومی، اریس و دیسنومیا است. پس از اریس، ماه اریس که با عنوان «اس۲۰۰۵٫» شناخته میشد، نام رسمی دیسنومیا را به خود گرفت. 14. سطح سیاره ی تیر پوشیده از حفره است و حفره ها یش هم شبیه حفره های ماه می باشد.

بحث و اختلاف بر سر این که اریس بزرگترین سیارهٔ کوتوله است یا پلوتو، همچنان ادامه دارد. تا زمانی که دانشمندان اطلاعات بیشتری دربارهٔ چگالی اریس را به دست نیاوردهاند، فقط میتوانند دربارهٔ ترکیبات درونی این سیارهٔ کوتوله گمانهزنی کنند. دانشمندان بر این باورند که اگر اریس به خورشید نزدیکتر شود، جو نازک یخی اریس ذوب خواهد شد و سطح سنگی پلوتو مانند آن آشکار خواهد شد. این مقدار چگالی نشان میدهد که اریس احتمالاً یک جسم سنگی بزرگ است که توسط پوششی نسبتاً نازک از جنس یخ پوشیده شدهاست. تعداد كهكشان ها هم از حد شمارش خارج است .

علت سطح روشن و رنگ سفید یکنواخت اریس، دوری بیش از حد آن از خورشید و در نتیجه سرمای بسیار آن است و در این فاصله از خورشید (در نزدیکترین فاصله، ۲۸۰ سال)، حتی جو سیاره هم یخ میزند. اگرچه قطر مریخ کمی بیش از 2 برابر بزرگتر از ماه است، اما بیش از 143 برابر دورتر است، حتی در نزدیکترین فرضی خود. اریس در اوج خود قرار دارد و ۹۷ واحد نجومی از خورشید فاصله دارد و تا ماه مارس ۲۲۵۷ میلادی در حضیض خورشید قرار خواهد گرفت.

دوره آمازونین همراه با تشکیل چاله های کوچک است و تا به امروز ادامه یافته است. این رویکردها معمولاً دستمایهی مناسبی برای تولید فیلمهای سینماییِ دستاندرکاران هالیوود بوده است. در حال حاضر دانشمندان از اندازه امواج برای محاسبه سرعت چرخش هرمز استفاده مینمایند. دانشمندان بر این باورند که درون اریس مانند درون پلوتو مخلوطی از سنگ و یخ است. دانشمندان با مطالعات آزمایشگاهی و مشاهدات تلسکوپی دریافتهاند که سطح اریس شباهت بسیاری به سطح پلوتو دارد. آخر یکى بیشتر نیست که.

در نسخۀ مسکو نیز باید بگوییم وقتی شش جهت تمام میشود، اندیشه میمیرد؛ حال آن که سخنِ نظامی در بارۀ مرگِ اندیشه نیست بلکه با اتمامِ شش جهت، کاراییِ اندیشه محدود میشود زیرا تنها به آنچه میبیند، میاندیشد. اما غذایی که در طول سفر به شما پیشنهاد می شود باید با احتیاط زیادی امتحان شود و اصلاً برای ضعف قلب نیست. یکی از دوستانتان که از شما دلخور بود، به اشتباه خود پی خواهد برد و از شما دلجویی خواهد کرد.

بزرگترین سیاره منظومه شمسی یکی دیگر از ترسناکترین هاست که هیچ موجودی دوست ندارد به آن نزدیک هم بشود. یکی از بهترین فیلم های مشابه فیلم “بیگانه” (Alien) ریدلی اسکات که در آن زمان جهان را در بهت و حیرت فرو برد. به این دلیل که حرکت تقدیمی حضیض (تقدیم دیسنومیا) پیرامون اریس بهشدت تحت سلطهٔ خلأ کوانتومی است. مشاهدات جدید رصدخانهٔ کک و تلسکوپ هابل نشان میدهد که دیسنومیا (ماه اریس) مداری دایرهای شکل به شعاع ۳۷٬۳۵۰ کیلومتر دارد و دورهٔ مداری آن ۱۵/۷۷۴ روز است.

از زمان کشف نپتون و ماه آن تریتون در سال ۱۸۴۶، اریس بزرگترین جسم یافتشدهاست که در مداری پیرامون خورشید میچرخد. مسافتی که اریس برای یک بار گردش پیرامون خورشید میپیماید، ۱۰۱۰×۶٫۰۸۴ کیلومتر است. اریس تقریباً ۱۰ میلیارد مایل از خورشید فاصله دارد و فاصلهٔ آن تا خورشید سه برابر فاصلهٔ پلوتو از خورشید است و مدت گردش آن به دور خورشید دو برابر مدت گردش پلوتو به دور خورشید است. اینترنت شبکهای از شبکههاست که شامل شبکههای خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی از مقایس محلی تا جهانی است که با آرایهای عظیم از فناوریهای شبکهبندی الکترونیکی، وایرلس و نوری به هم متصل شدهاند.

از سوی دیگر حضور شرکت های به ظاهر خصوصی که به انحاء مختلف از طریق دستگاههای دولتی حمایت می شوند نیز مانع مهمی برای بخش خصوصی محسوب می شود. حدود ۹۰ درصد از سطح یخی اریس از نیتروژن و ۱۰ درصد دیگر آن از متان ساخته شدهاست. به احتمال زیاد، متان و نیتروژن اجزایی هستند که جو اریس را تشکیل دادهاند. بر اساس نظریه دیگری، ابر گاز-غبار بلافاصله به خوشه های جداگانه ای از ذرات متلاشی شد که فشرده و فشرده شدند و سیارات فعلی را تشکیل دادند. کلیساهای ارتدوکس شرقی میان Sabbath یعنی شنبه و روز خداوندگار یعنی یکشنبه تمایز قائلند؛ در حالی که کاتولیکهای رم تاکید کمتری بر این موضوع دارند ( حداقل در زبان محاوره ای که این گونه است ). پروتستانها یکشنبه را روز Sabbath میدانند.

خورشید در بالای استوای سیاره قرار دارد، به دلیل میل 98 درجه ای محور سیاره با استوا فصول 42 ساله تابستان و زمستان را در آن شاهد هستیم . زیر زمین را با فلزات متناظر آن، روی زمین را با پیکر خود و آسمان را با سیارات متناظر با آن. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، تحقیقی جدید نشان داد، مدتی کوتاه پس از به وجود آمدن ماه، سیاره هایی کوچک زمین را بمباران کردند و همین امر عناصر گرانبهایی مانند طلا و نقره را به زمین آورد.

آلن استرن، پژوهشگر اصلی مأموریت فضایی نیوهورایزنز گفتهاست که نسبت پلوتو به اریس و دیسنومیا، مانند نسبت سیب به پرتقال است. 2. هر گزاره­ای که با روش تجربی قابل اثبات، تأیید یا ابطال نباشد، بی­معنا (نادرست) است (اصل تحقیق­پذیری). درک درست ویژگیهای خلأ کوانتومی ممکناست که انقلاب علمی آینده باشد. 6- تحقیقات جغرافیایی با همپوشی با سایر رشته های علمی بسیار در جهت طرح نظریه ها و حل مسائل محیطی بسیار کارساز خواهد بود. این سیاره علمی تخیلی رنگارنگ، مملو از موجودات بیگانه و گیاهان وحشی، اسرار بالقوه بزرگی برای کشف دارد – امیدواریم یوبی سافت مجبور نباشد خیلی به داستان فیلم بچسبد و بتواند پاهای خود را با پتانسیلی که جهان دارد دراز کند.

هرچند که هنوز اطلاعات چندانی درباره گیم پلی بازی نمیدانیم اما باید منتظر اکشنهای اول شخص جذاب، پرواز کردن با جانوران پرنده، سواری گرفتن و رام کردن حیوانات، ماجراجوییهایی بزرگ و اسرار آمیز و کشف مکانهای تازه باشیم. در این حین که ناسا در مییابد تا چگونه با رعایت پروتکلهای حفاظت سیارهای خودش RSLها را کاوش کند، توریستهای آینده میتوانند با دوربینهای دوچشمی خود این پدیده رازآلود را از دور تحسین کنند. در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴ ناسا از شواهدی قوی خبر داد که نشان میدهند نیتروژن موجود در جو تایتان از مواد ابر اوورت گرفته شده است نه از مواد زحل.

این بازی یه جهان شبیه سازی شده است که به شکل آنلاین و چند نفره انجام میشه. این هزینه ها را کاهش و دسترسی و صنعتی سازی فضایی را افزایش میدهد. مدتی بعد، برآوردی توسط تلسکوپ فضایی هابل شد و قطر اریس ۲٬۴۰۰ کیلومتر (۱۰۰± کیلومتر) برآورد شد. با این حال، در نخستین برآوردی که پس از کشف اریس از اندازهٔ آن شد، قطر آن ۳٬۰۰۰ کیلومتر (۴۰۰± کیلومتر) برآورد شد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مگر ادبیات بی مرز نبود ، پس چرا از واژه ی مرز اندیشه استفاده کردید ؟ سیارک ها، قمرها و سیاره ها در منظومه شمسی ما ذخیرهای بی نهایت از منابع دست نخورده در خود دارند. اورانوس سومین غول گازی در منظومه شمسی است و علیرغم اینکه این سیاره در دهه 1780 کشف شد سال 1986 اولین کاوشگر ساخته دست انسان موفق شد تا تصویری از آن به دست بیاورد. گفتنی است، مُشتَری بزرگترین سیاره در منظومه شمسی است. این فراغول سرخ اگر در مرکز منظومه شمسی قرار بگیرد، میتواند بخش بزرگی از آن را که شامل کمربند سیارکی، مریخ، مشتری و نیمی از فاصله میان مشتری و زحل میشود، در بر بگیرد.

اشیاء دیسک فشرده به تمایل و شیب بسیار و خروج از مرکز مدار گرایش دارند. است. سرعت متوسط اریس در مدار خود ۱۲٬۳۸۴ کیلومتر بر ساعت است و خروج از مرکز مداری آن ۰٫۴۳۳۶۲۸۳۶۷ و طول روز آن ۱٫۰۷۹ برابر روز زمینی و ۲۵٫۹ ساعت است. طول روز در مریخ، نیم ساعت بیشتر از روز ماست و اتمسفری ابری دارد. در دماهای بسیار پایین، متان که به حالت گاز بر روی کرهٔ زمین موجود است، بر روی اریس و پلوتو به حالت یخزده وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید