قمرهای منظومه شمسی – اورانوس -آشنایی با قمرهای منظومه شمسی

در طی دو یا سه مرحله بعدی MCU، امیدواریم که مارول برای توسعه Big Bad دقیقاً به اندازه قهرمانان خود، که ممکن است درست نباشند، وقت بزارند، اما انگیزه های آن را حداقل می توان درک کرد. نقش خوارزمی را از این دید نیز باید بررسی کرد که این کتاب نخستین کتاب حساب نیز هست که از عربی به لاتین ترجمه شد و مغرب زمین کنونی در علوم مربوط به ریاضیات و رایانه، برای نشان دادن هر روش معین در محاسبه پدیدهها، اسم خوارزمی را به شکل تحریف شده آن، یعنی به صورت «الگوریتم» به آن اطلاق میکند. جبر در غرب Algebra، صورت لاتین شده نام عربی آن، نامیده میشود.

امروزه فقط ترجمه لاتین آن باقی مانده است. ۵۸ قمر باقی مانده که دارای قطری متغیر از ۴ تا ۲۱۳ کیلومتر هستند از جمله قمرهای نامنظم هستند که مدار آنها در فاصله دورتری از زحل قرار دارد. زحل به لطف سیستم حلقه ای خود که از یخ، سنگ و غباری که به دور سیاره می چرخد، چشم نواز است. آنها به شما بدهکار نیستند شما برای علاقه ای که خود به آسمان دارید از آنها دعوت کرده اید تا دنیای زیبایی که شما آن را می شناسید کشف کنند و به همین دلیل مردم مسوول گرفتاری و خستگی شما نیستند.

مدتی پس از خوارزمی، ابوالحسن احمد بن ابراهیم اقلیدسی، ریاضیدان دمشقی الاصل، کسرهای اعشاری را در کتاب خود درباره ریاضیات هندسی، با نام الفصول فی الحساب الهندسی ابداع کرد. با آنکه ریاضیات یونانی در چند شاخه، از جمله مثلثات و علم کُرهها، پیشرفت فراوانی کرده بود، اما نبودِ یک روش عدد نویسی ساده مانع پیشرفت علم اعداد در یونان شده بود. برای نخستین بار در عالم اسلام ابوالوفا بوزجانی در بخش دوم از رساله بسیار مهم خود، کتاب فی ما یحتاج الیه الکتّاب و العمّال من علم الحِساب اعداد منفی را ابداع کرد.

در واقع ، انتقام جویان ۵ به احتمال زیاد از Endgame به هر شکل قابل تصور ، از اندازه بازیگران و دامنه درگیری آن گرفته تا خطراتی که مایل به گرفتن در داستان گویی آن هستند ، بزرگتر است. سفر در زمان احتمالاً بزرگترین توپ منحنی مارول بود که در فاز سوم تماشاگارش بودیم، اما با قضاوت بر اساس فروش باکس آفیس برای Endgame و Far From Home ، هواداران بسیار لذت بردند. هرچه داستانی را انتخاب کند به عنوان پایه و اساس فیلم بعدی Avengers خود انتخاب شود ، ما انتظار داریم که محصول نهایی یک Behemoth گسترده باشد ، در مقیاس بی سابقه ای که کوتوله های حتی Endgame نیز دارند.

سیاره ای به نام Battleworld به منظور دویدن با یکدیگر. در این رویدادها شخصیت های مختلفی را از عناوین متنوعی به وجود می آورند، قهرمانانی در هر دو تیم برای مبارزه با نوعی دشمن مشترک متلاطم کننده وحشتناک یا حتی در موارد کمتری آنها را برای جنگیدن با یکدیگر جمع می کنند. ۲۰ سال بعد، لو وریر (Urbain Le Verrier) فرانسوی و جان آدامز (John Couch Adams) انگلیسی که ریاضیدان و ستاره شناس بودند، مستقل از یکدیگر موقعیت سیاره مرموز را پیش بینی کردند با اندازه گیری اینکه چگونه گرانش یک جسم فرضی نامرئی میتواند به مسیر اورانوس تاثیر بگذارد.

در هر کدام از این زیجها، ستارهشناسان اسلامی کوشیدهاند هر چه دقیقتر به مشخصات نجومی ستارگان پی ببرند و در نتیجه این کوششها دادههای نجومی دقیقتری به دست آمد. Mabut ، در پوشه های نادر و گازی چشمهای فوق فوق ، در نتیجه واکنشهای هسته ای ، سنتز عناصر شیمیایی صورت می گیرد. نقطه ای تک خال با ابزارهای مفید برای مردان ! حمزه اصفهانی نیز معادل ستاره­یاب را برای اسطرلاب ذکر کرده است».(التفهیم،1352، 285) در کشف­الظنون، در باب اسطرلاب نیز چنین آمده است:«آلتی است که اغلب برای کارهای نجومی، از قبیل تعیین ارتفاع خورشید و دانستند طول و عرض بلاد و معرفت بلندی کوه ها و پهنای رودها طبق اصول و قوانینی که درآن مقرر است، به کار می برند.

آیا MCU می تواند چنین رشد فوق العاده ای را حفظ کند؟ در تئوری زمینْمرکزی بطلمیوس چنین تصور میشد که این دو سیاره بر روی خطوطی خاص که از مرکز خورشید خارج شده و مرکز آنها را در بر میگرفت، هماهنگ با خورشید به دور زمین حرکت میکنند. متداول ترین روش برای ارزیابی ترتیب سیارهها، در نظر گرفتن فاصله آنها از خورشید است. تانوس یک عزیمت خوشآمد برای افراد شرور معمولی MCU بود، دریافت قوس عاطفی خود که او را به عنوان یک شخصیت کاملاً شکل یافته بیرون می آورد، و نه فقط یک کیسه مشت بد برای قوی ترین قهرمانان زمین.

سالهاست طرفداران فیلم های مارول را پسندیده اند و قهرمانان آن را جشن می گیرند، اما افراد شرور MCU یک مشکل جدی بوده است.اگرچه استثنائات زیادی در اینجا و آنجا وجود داشته است مثل لوکی، کیلیمانگر و اخیراً میستریو به ذهن می آیند – اکثریت قریب به اتفاق افراد شرور MCU احساس صاف و بی علاقه ای داشته اند، که فقط با آن مشخص می شوند طرح شیطانی آنها و عدم وجود یک قطب اخلاقی. مریخ نشین قطبی هم در سال 1999 توسط یک موشک دلتا 2 به سمت مریخ پرتاب شد.برنامه ریزی شده بود که در این پروژه یک روبات سطح نشین در منطقه ای قطبی در جنوب سیاره فرود بیاید به همراه آن دو کاوشگر عمقی بانام deep space 2 وجود داشت.متاسفانه در تاریخ 3 دسامبر به سیاره رسید وبطور مرموزی گم شد.

بنابراین خطرهای ژئومورفیک همراه با واکنش لندفرم ها، ممکن است توسط وقایع اقلیمی، هیدرولوژیکی، ژئوفیزیکی یا انسانی تحریک شوند. البته وضوح آنها کمتر از خطوط جوّی مشتری است. نه تنها گالاکتوس در حال بلعیدن سیاره زمین است، شروری بزرگتر از تانوس خواهد بود، بلکه ماجراهای فضایی Ultimates می تواند به MCU کمک کند تا حتی بیشتر به سمت کیهانی حواس پرت خم شود و درگیری را در مرکز فیلم بعدی انتقام جویان به دور از زمین و به کهکشان ببرد. با این حال ، همانطور که می تواند به عنوان “جنگ های مخفی” جذاب باشد ، چند نامزد دیگر نیز هستند که می توانند یک چارچوب حماسی زیبا برای انتقام جویان۵ فراهم کنند.

با این وجود، برای رسیدن به او باید اتفاق های ناگوار فراموش نشدنی زیادی را پشت سر بگذاریم، و امیدواریم که برای فازهای چهار و پنج، شعار مشابهی در پیش رو نداشته باشیم. شاید تا پایان فاز پنجم، مارول بتواند شخصیت ها و عناصر داستان را معرفی کند که هرگز در سه فاز اول خود این کار ها را نکرد.شاید ما با بتا ری بیل با اسبش ملاقات کنیم یا به دنیایی منتقل شویم که ناگهان همه شخصیتهایی که می شناسیم زندگی و شخصیتهای کاملاً متفاوتی دارند یا به جزیره ای مخفی پر از دایناسورها سر بزنیم.

در تبیین شکلهای هندسی، خواجه در شکل القطاع با استفاده از کوشش دانشمندان پیش از خود در بسط و گسترش جدولهای مثلثاتی به تبیین بسیار دقیقی از روابط حاکم بر زوایا در اشکال هندسی پرداخته است. همانطور که به مرحله چهار می رویم و MCU همچنان در حال گسترش است، بازیگران شخصیت های آن به طور فزاینده ای ناخوشایند تر می شوند، به نظر می رسد تنها نوع داستانهای که می توانند توجیه کنند فیلم با کشیدن شخصیت ها از تمام فیلم هایش باشد، عمده ترین اتفاقات هستند. نمونه برجسته این دقت و گسترش مثلثات، به ویژه در حوزه علم کرهها که خواجه نصیر نیز چند بخش از کتاب شکل القطاع خود را بدان اختصاص داده، تبدیل مختصات هندسه سه بعدی به هندسه دو بعدی است.

بسیاری از آنچه که قبلا از سوی نمایندگان و کارگزاران بیمه مطرح می شد همچنین شیوه هایی که برای انتقال اطلاعات بیمه و روشهای اقناع صورت می گرفت، کارآیی خود را از دست داده اند. اگر ما در واقع به شرور اهمیت می دهیم، تصمیم آنها برای مخالفت نهایی با انتقام جویان در فیلم بزرگ بعدی تیمی، چندان چشمگیر نخواهد بود. با خرید فاکس توسط دیزنی، مارول مجموعه زیادی از شرورها را برای خود انتخاب کرده است که بسیاری از آنها می توانند خود را به یک قوس چند ساله قرض دهند که در نهایت می تواند در یک فیلم انتقام جویان مانندGalactus ، Doctor Doom یا Kang the Conqueror وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید