متن كامل شازده كوچولو

مقدار انتگرال هیپسومتریک از حدود./5 برای توپوگرافی خط­الراس­های تیز و دره­ها، برای فلات­هایی با دره­های کم عمق، نزدیک به 1 اما نخ خود 1 و برای مناطق پست دارای تپه هایی با ارتفاع چند متر، صفر است. دمای زحل حدود ۱۶۰ درجه سانتی گراد زیر صفر گزارش شده است. اصطلاح زمین گرمایی ترجمه واژه Geothermal است که ریشه یونانی داشته و از کلمات Geo به معنای زمین و Therme به معنی حرارت تشکیل شده است. تمام منابع انرژی زمین گرمایی در نقاطی واقع شده اند که از شیب حرارتی بالایی برخوردارند. اخترشناسان همچنین گامهای چشمگیری در عکسبرداری از سیاهچالهها و آشکارسازی موجهای گرانشی برداشتهاند.

در سالهای اخیر ناسا، تحت برنامه مفاهیم نوآوری پیشرفته ناسا بر روی چندین مأموریت برای در دهههای آینده در زهره سرمایه گذاری کرده و همچنین تصمیم دارد به این سیاره بالون بفرستد (طرح ناسا برای فرستادن بالون به سیاره زهره). دانشمندان بزرگی در سرتاسر دنیا با تلاش های پی درپی بارها به اکتشافات مهمی در زمینه اسرار کیهانی دست یافته اند، که در برخی موارد با مخالفت شدید افرادحکومتی و مقامات ارشد ادیان رو به رو می شدند.

پرسش دیگری نیز به همراه آن میآید که برای برخی قلمروهای فراماسونری آشنا است، و به همان اندازه ناراحت کننده و عمیق است: “کجا هستی؟ آنچه که در نگاه اول بیشتر از هر چیز دیگری در این فیلم به چشم می خورد همین دو خصیصه مکانی و زمانی است که باعث شده برخی آن را فیلمی بی محتوا با نمایش صحنه های خیالی و مهیج بدانند و برخی نیز آن را در قالب ژانر علمی-تخیلی قرار داده که در تکنیکهای سینمایی موفق بوده و توانسته خیال سرمایه گذاران آن را بابت سود گیشه آسوده کند.

این سیاره ی نشسته در حاشیه های متعلق به جای دیگری در آسمان ها، به شما فرمان می دهد (و بله، مریخ ارتش را حکومت می کند) بایستید، دیده شوید و کارها را به انجام برسانید. از آن زمان، تلسکوپ فضایی هابل دو قمر دیگر هم در اطراف این سیارهی کوتوله کشف کرده است که هنوز نامگذاری نشدهاند. مشتری دارای 53 قمر تأیید شده و 26 قمر در انتظار تأیید است که این قمرها پس از تأیید نامگذاری میشوند. البته هیچ اقیانوس و یا جریان آبی روی این سیاره وجود ندارد اگر چه شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد در گذشته گرم تر بوده و آب داشته است.

به این ترتیب که اگر درجه حرارت مخزن در عمق مذکور بیش از 2OOC باشد آن را حرارت بالا می نامند. این سیاره از لایههای رنگی از ابرها در ارتفاعات مختلف تشکیل شده است. اندیشکده ایرانزمین باورمند به دیالکتیک ایرانی تاریخ و تمدن بشری به عنوان بخشی مهم از دیالکتیک ابرتمدن هندوایرانی و اروپایی در تاریخ بشری و اصالت تاریخی آن است. این سیاره درخشان بیش از هر سیاره دیگر ، به زمین نزدیک میشود و در نزدیکترین نقطه به ۴۲ میلیون کیلومتری ما میرسد. فراماسونری هرگز تلاش نمیکند در ایمان مذهبی خاص پیرواناش دخالت کند، مگر اینکه به باور به وجود خداوند، و هر آنچه لزوما از این باور منتج میشود، مربوط باشد.

و با توجه به علم امروز که نشان میدهد، این گسترش همواره وجود داشته و همچنان ادامه دارد؛ و این درست همان چیزی است که دانشمندان امروز به آن رسیدهاند، که تمام کرات آسمانی و کهکشانها در آغاز در مرکز واحدی- با وزن مخصوص بسیار زیاد جمع بودهاند، سپس انفجار عظیم و وحشتناکی در آن رخداده و به دنبال آن، اجزای جهان متلاشیشده و بهصورت کرات درآمدهاند که بهسرعت در حال عقبنشینی و توسعه میباشند. اگر ستاره دنبالهدار هستند صخرهای نداشته باشد کاملاً از بین میرود و جز ابری از غبار چیزی از خود باقی نمیگذارد. اقمار پلوتو گمان میرود که بر اثر برخورد پلوتو و جرمی به همان بزرگی در دوران اولیه منظومه شمسی شکل گرفتهاند.

خانم پروفسور کِلی در این مورد میگوید : ” استقرار اکثریت اعضاء یک تیم علمی اقیانوس شناسی در روی خشکی کاریست که هرگز تا کنون امتحان نشده بود. یک خروجی یا برونراه فورانی آب گرمایی عبارتست از شکافی در سطح سیاره زمین که ممکن است در کف دریا واقع شده باشد، و از آن روزنه آب جوشان مرکز زمین را با فشار به بیرون فوران میدهد. گردش همه آنها در یک جهت است. او همیشه با یک طرف به سیاره چرخانده شده و آرام آرام به آن نزدیک می شود.

در واقع، احتمال میرود، این روایت در قرون بعدی به صورت جعلی ساخته شده باشد؛ به هر حال، هیچ گونه سندی در خصوص تأیید اعتبار آن وجود ندارد. در نتیجه میتوان این اگزوپلنت را یک ابر زمین خواند که فاصله آن تا ستاره اش ۱۱ برابر کمتر از مسافت عطارد تا خورشید است و طبق برآوردهای صورت گرفته دمای آن ۴۹۰ درجه فارنهایت خواهد بود. بدین ترتیب که از آن برای شست وشو، پخت وپز، استحمام، کشاورزی و درمان بیماری ها استفاده می شد. امروزه از مخزن های زمین گرمایی به دو صورت عمده کاربرد غیر مستقیم تولید برق و کاربرد مستقیم انرژی حرارتی استفاده می شود.

برخلاف سایر نقاط اعماق دریا، نواحی اطراف یک برونراه آب گرمایی از نظر زیست شناختی حاصلخیز است، و غالبا میزبان اجتماعات پیچیده زیست شناختی است که از طریق مواد شیمیایی که در مایعات خروجی از برونراه حل میشوند، تغذیه میگردند. در حقیقت انرژی زمین گرمایی، انرژی ای است که از سیال آب داغ یا بخارداغ موجود در اعماق زمین به دست می آید. اندیشکده ایرانزمین معتقد به «انقلاب ایرانی» در حوزه های هستی شناسی و جهان بینی و فلسفی ایران و تغییر ارزش های اجتماعی و تغییر جهت تمدنی از توحش عربی به ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی است و این انقلاب ایرانی را ضامن اجرایی رنسانس ایرانی می داند.

من اگر در اینجا سعی میکنم بتوانم او را توصیف کنم برای این است که فراموشش نکنم. بنابراین، پرسشی که تکانگاری غیرِتقلیلگرا با آن مواجه است به اینجا برمیگردد که: اگر رخدادهای ذهنی دارای قوانین خاص به خودشان هستند، پس چگونه میتوان برهمکنش علّی رخدادهای ذهنی و فیزیکی را توضیح داد و درعینحال، تکانگار نیز باقی ماند؟ پس با تماشای فیلمهایی که در اینجا برایتان معرفی کردیم، خانه ماندن را برای خودتان و خانوادهتان تبدیل به لذت بکنید.

در این موضوع میاندیشیم، و بر اساس فرامیناش سعی بر اصلاح رفتارهایمان میکنیم. اسناد و مدارک موجود ثابت می کند که ساکنان کشورهایی نظیر چین، ژاپن، ایسلند و نیوزیلند در گذشته های دور از این انرژی استفاده می کردند. دانشمندان روی خشکی و روی ناو بروان هر دو بطور یکسان به وسائط نقلیه آرگوس و هرکول که به طریق کنترل از راه دور اداره میشوند دسترسی دارند، و میتوانند اعماق اقیانوس و میدان مزبور را همزمان و در زمان واقعی ببینند. مذکور نخستین نیروگاه زمین گرمایی به ظرفیت 20 کیلووات راه اندازی شد که در سال 1940 ظرفیت آن به 127 مگاوات افزایش یافت.

البته بدیهی است که بهره برداری گسترده از ذخایر انرژی زمین گرمایی، مستلزم توسعه بیشتر در زمینه تکنیک های اکتشاف و استخراج آن است. چشم انداز این سیاره غبارآلود است و دمای سطح آن به 471 درجه سانتیگراد (880 درجه فارنهایت) میرسد. ولی این شرح در دستورالعملهای قدیمی انگلیسی متعلق به قرن هجدهم، و همچنین در مقتضیاتی که وصف آن در سخنرانیهای امروزی انگلیسی بیان میشود، جایی ندارد. عطارد کوچکترین سیاره منظومه شمسی است و یکی از پنج سیارهای است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است، عطارد تنها 4,879 کیلومتر از خط استوا فاصله دارد در حالی که این مقدار برای زمین 12,742 کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید