مجموعه بیستون کرمانشاه ، راهنمای بازدید- جاهای دیدنی کرمانشاه – سفر در ایران

قاف: تاویل کوه قاف (کوهی که مشرف به دنیاست) به قائم آل محمد عج- بحثی در تاویل حروف مقطعه در قرآن- مسائل کوه قاف، چشمه آب حیات، سد ذوالقرنین، خود ذوالقرنین و ظلمات هم در قرآن به طور اجمال و ابهام بیان شده است و اگر این آیات را به معانی ظاهری آن نگاه کنند، صورتهای افسانهای پیدا میکند، مگر این که بتوانند معانی واقعی آن را پیدا کنند. بر خلاف حملات قبلی این بار ارتش سرخ از تاکتیک جنگ کلاسیک که ترکیبی از حملهٔ زمینی و هوایی و توپخانه بود استفاده نکرده بلکه با حدود ۶۰۰۰ پرواز هلیکوپتر به طور ناگهانی در داخل پنجشیر نیرو پیاده نمودند.

بلندترین قله، مخروطی تازهساز میباشد که متشکل از قطعات بزرگ گدازه بوده و قطر دهانهی آن به حدود ۵۰۰ متر میرسد. مسئولان در آن زمان اعلام کردند آبگیری سد حدود دو سال طول می کشد و یعنی باید در سال جاری این سد آبگیری شده باشد، ولی گویا سد دچار مشکل فنی شده و کم کاری یک شرکت در قسمت تزریق بتن در کوه کناری سد باعث شده آب از زیر کوه بیرون رود و به مرور زمان حفره های بزرگ تشکیل شود و همین عامل باعث بیرون رفت آب می شود.

چون جای خواندن این ترانه ها اغلبآ کوه و کمر است و ازین لحاظ نام آنرا “سنگردی” نهاده اند. سنگردی ها به مثابه ی آیین های اند که حقایق زندگی اجتماعی بویژه شیوه های حیات مردم پنجشیر در آنها انعکاس کرده است و از خلال همین ترانه های شفاهی میتوان جامعه و مردم پنجشیر را از نظر فرهنگی وادبی درک کرد. لتاک، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است.

منصورآبادروستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش خرم آباد که در استان مازندران واقع شده است. میان رود، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. لوله ده،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش نشتا که در استان مازندران واقع شده است. مرتع شلندان،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. معلم کوه، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش نشتا که در استان مازندران واقع شده است. میان رود روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است.

مهران،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است. لشم بالا روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. لازم به توضیح هست دریاچه هیرمند بزرگترین دریاچه اب شیرین فلات شرق ایران است که رودخانه هیرمند که از کوههای بابان در افغانستان سرچشمه می گیرد و پس از طی ۱۲۰ کیلومتر وارد ایران می شود رودخانه هیرمند به سه بخش هامون هیرمند که کلا داخل خاک ایران آبهای ان جریان دارد، هامون صابوری که نیمی از آبهای ان داخل ایران جریان دارد و هامون پوزک که تماماً آبهای آن داخل افغانستان است تقسیم می شود.

فرماندهای که در دورا اشغال افغانستان به دست آمریکا ترور شد و حالا فرزندش رهبری مقاومت علیه طالبان را در دست دارد. براساس داده های ارائه شده توسط الماس، دهم سنبله، ساعت 10 صبح نیز بار دیگر طالب ها حمله کردند اما ناچار به عقب نشینی شدند، از طالبان 2 نفرشان کشته و از میان جبهه مقاومت هم 8 نفر جان دادند. وى چون بیمار بود عذر خواست ولى آن عده که خود را ظاهرا قاضت و وکلاء دادگسترى معرفى مىنمودند با شکستن در داخل منزل او شدند و پیکر ناتوان و ضعیف او را از تخت به زیر کشیده با چوپ و چماق و مشت و لگد به جان او افتادند.

تلاش برای رهایی انسان از بند و زنجیر، وقتی که انسان چنین عشقی داشته باشد و به پاس از آرمانش جان برکف بگذارد و به خاطر صلح و آزادی جهاد کند، تا انسان به حق طبیعی و انسانی خود، یعنی آزادی، دست یابد، عشق به خودی خود معنی می شود. نوشته شده توسط sAeed در پنجشنبه پنجم دی 1387 ساعت | لینک ثابت | نظر بدهید کویر مرکزی نام انگلیسی : dasht-e kavir نام فارسی : کویر مرکزی ، دشت کویر وسیعترین کویر ایران که از دامنه های جنوبی البرز تا مرکز ایران گسترش دارد .

مهمترین رودهای دامنه جنوبی البرز، رودهای «کرج» و «جاجرود» میباشند. هنگامی که جامبلیکوس پول قدیمی رایج در دوران امپراتور دیکیوس را، به نانوا داد نانوا پنداشت که این جوان به گنجی دست یافته است، از این رو وی را نزد قاضی برد و در آنجا با تبادل پرسش و پاسخهایی، داستان حیرتانگیز و درنگ دراز مدت نزدیک به دو قرن آنان در غار روشن شد. مقبره حمزه نیز دارای صحن و بارگاه بوده: حسام السلطنه نوشته است: اول وارد بقعه حمزه سید الشهدا شدیم، دهلیزی داشت، از آنجا داخل صحن شدیم.بقعه مبارکه در سمت یسار (چپ) درب صحن واقع است و شبیه به دو تالار تو در تو است که یک شاه نشین در وسط داشته باشد.

این روستا در مناطق پست و جلگه ای شمال دارای خاک بسیار حاصلخیز برای کشاورزی، خصوصا برنج می باشد. گفت: چنین است، پروردگار تو گفته که: این بر من آسان است و تا او را نشانهای برای مردم و رحمتی از سوی خویش کنیم؛ این کاری است حتمی و شدنی. از آثاری که به رنگِ لعابِ قهوه ای است و همچنین بقایای سربی که در چند سطر نخست اثر دیده شده است به نظر می آید برای افزایش طول عمر اثر تمام نمای آن را با اندودی ناشناخته پوشانده بودند.

در آن روزها تب و تاب پیدا کردن راز پشت کشتی بالاگرفته بود و محققان زیادی بر روی بقایای بهدست آمده تحقیق کردند. دکتر محسن اباذری در روستا کرچک به دنیا آمد،دکتری ادیب که بین مردم محبوب بود ،مردی بود عالم و بخشایش گر و سرانجام در یک روز زمستانی در کرچک لاریجانی آمل از دنیا رفت و در همانجا به خاک سپرده شد. درباره سید شمس الدین از شیخ محمد (که با او به خضراء آمدم) پرسیدم.

این شهرستان از شرق به کرج، از جنوب به اشتهارد، از غرب به آبیک و از شمال به نوشهر و الموت قزوین منتهی میشود. س: در کدام نبرد بیشترین تلفات را مردم و مجاهدین در پنجشیر از طرف نیروهای مقابل، متقبل شدند؟ در همین موقع که هلی کوپترها روی تپه ها داشتند نیروهای شان را دیسانت می کردند، مجاهدین روی تپه ها در کمین بودند، در ابتدا سه هلی کوپتر را زدند، نیروهای پیاده شده ی شوروی، زیر آتش مسلسل های مجاهدین کشته می شدند.

بدلیل نزدیکی به آب دریاچه، شنا ، اسکی و قایق رانی از ورزش های اختصاصی اهالی واریان می باشد. شبکه های استان ی (از جمله شبکه رادیوئی و تلویزیونی استانی قم) رادیو معارف، شبکه قرآن، العالم، الکوثر، شبکه خبر، شبکه های جهانی جام جم و… مرتع مراد،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. مرزک،روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش خرم آباد که در استان مازندران واقع شده است. میانکوه، از توابع دهستان دوهزار شهرستان تنکابن واقع در استان مازندران ایران است.

پس از آن که فشار گازها و بخارات بر اثر تراکم زیاد شد، انفجارات شدید تولید می کند. این روستا در دهستان بلده قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۱نفر بودهاست. این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۵۸ نفر بودهاست. این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۱۸ نفر بوده است. این روستا در دهستان کترا قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۲ نفر بودهاست.

این روستا در دهستان بلده شرقی قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۶۴ نفر بودهاست. این روستا در دهستان تمشکل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۵۳ نفر بودهاست. این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۳۰ نفر بودهاست. این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بودهاست.همچنان با سیری در ایران همراه باشید تا با دیگر روستاهای تنکابن آشنا شوید .

این روستا در دهستان میاندامان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن کمتر از سه خانوار بوده است. گرچه این نظر را پذیرفته که محل درگیری غرب رمات بوده نه شرق آن. 3- دریای اندراب :از کوتل خاواک سر چشمه گرفته از شرق به غرب جریان دارد وقراء ده صلاح اندراب ، سنگ پیران، بنودشت ، امرد ، باجکگاه ، خنجان ، گازان را سیرآب میکند. آنچه منطقي به نظر مي رسد اين است: کسي که بر روي جبل رمات ايستاده، بايد مراقب جنوب به سمت شرق باشد و مانع دور زدن رمات به وسيله دشمن شود.

دیدگاهتان را بنویسید