محصول اصلی آن برنج و کیوی است

شاهنامه چهره ای اهریمنی را نیز در داستان اسفندیار به آن افزوده است آشیانه سیمرغ در اوستا بر درخت ویسپوبیش و در شاهنامه بر فراز کوه البرز است. و من تو را (براي مقام رسالت) انتخاب كردم، اكنون به آنچه بر تو وحي ميشود گوش فرا ده! پس از عملیات مشخص شد که جاده فکه، چنانه، رادار به عنوان جاده اصلی یگانهای ارتش عراق قلمداد می شده و قرارگاه اصلی دشمن نیز در کنار همین جاده قرار داشت که با حمله از طریق تنگه رقابیه، رزمندگان اسلام توانستند به قرارگاه تاکتیکی سپاه چهارم ارتش عراق که فرمانده آن، سپهبد هشام فخری در آن مستقر بود، نزدیک شده و جبهه دشمن را به هم بریزد.

بعد از بهبودی به ابوغریب رفت و یک ماه در عینخوش و سپس زبیدات به عنوان مسئول ساختن جادههای مهم آن محور (عملیات والفجر۱) گردید. به منظور اجرای طرح ملی مسیر سبز- ایران پاک، با حضور دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد و پرسنل پتروشیمی لرستان بخشی از مسیر جاده خرم آباد به کوهدشت در حاشیه منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد از وجود زباله پاکسازی شد.

در صورت نبود دی کرومات آمونیوم می توانیم این آزمایش را با سرکه و جوش شیرین نیز انجام داد. اکبر چریکی سابقه بازیگری در چندین فیلم سینمایی را دارد که در میان این پروژه های سینمایی می توان به تگزاس 2 اشاره کرد که در کنار پژمان جمشیدی و سام درخشانی به هنرنمایی پرداخته است. آنان در بهشت،جامی پرشراب را(دوستانه از هم می گیرند و)دست به دست دهند که در(نوشیدن)آن نه بیهوده گویی است و نه گنهکاری. انجام این عملیات، نه تنها از توان رزمی مدافعین انقلاب اسلامی نکاست بلکه بر قدرت رزمی آنها افزود، به گونهای که هم قوای فکری فرماندهان را تقویت کرد و موجب طرحریزیهای بسیار دقیق و همراه با خلاقیت و نوآوری گردید و هم با به غنیمت گرفتن برخی از تجهیزات دشمن، به گسترش یگانهای رزمی جدید در صحنه نبرد، افزود.

دشمن تعدادی از تانک های خود را سوار بر تریلی ها نموده و با حمایت بالگرد های جنگی حرکت رو به عقب را آغاز نمود. فرمانده تیپ عراقی پدافند کننده در این ناحیه به اسم سرهنگ نزار اسیر شد و تصور می کرد که ایران با بالگرد پشت سر وی، نیرو پیاده کرده است.با سقوط جبهه ميشداغ تنگه رقابيه باز شد از آنجا که قرارگاه اصلی دشمن در این منطقه قرار داشت، با به خطر افتادن عقبه دشمن، فشار از روی تیپ امام حسین در عین خوش برداشته شد و دشمن اقدام به عقب نشینی نمود.

در اين مرحله از عمليات، قرارگاه نصر كه در بخش شمالي منطقه با كمك تيپ 58 ذوالفقار با قرارگاه قدس در عين خوش الحاق حاصل کرده و تقريباً به موفقيت كامل رسيده بود با دستورقرارگاه مركزي كربلا، قرارگاه هاي تيپي نصر 3 و نصر 2 را براي تك به جناح شمالي لشكر یک عراق در جنوب منطقه وارد عمل كرد. این کشورها به خصوص در تولید و صدور لوازم الکترونیکی و رایانه ای، لوازم خانگی و اتومبیل پیشرفت زیادی کرده اند. با سر خوردن هر فرد از بالای کوه به پایان، بیشک مقداری زیادی ریگ با او به دامنه کوه انتقال مییابد، اما به نظر میرسد که از حجم ریگ این کوه هیچگاه کم نمیشود.

گاهي به يک مخلوق با وصف خاص خودش سوگند ياد ميکند؛ مثل ﴿وَ الشَّمْسِ وَ ضُحاها ٭ وَ الْقَمَرِ إِذَا تَلَئهَا﴾. عمليات فتح المبين، اطمینان به پیروزی را در قوای رزمنده اسلام توسعه داد. انجام اين عملیات، روحیۀ اطمینان به پیروزی را در بین برنامه ريزان عمليات و رزمندگان اسلام بوجود آورد. 10 -نسبت به تحصيل اولويت را به درس خواندن بدهد ،زيرا يك ورزشكار باسواد هم بهتر مي آموزد ،هم بهتر از آنها استفاده مي كند. در مورد علت نام گذاری کوه آربابا به این اسم داستان ها و روایت های مختلفی وجود دارد، اما هنوز هم نتوانسته اند علت اصلی نام گذاری این کوه را بیابند و با ابهاماتی رو به رو هستند.

با این حال این کوه، خطرناکترین آتشفشان اندونزی نیست. مسافران از راه های دور و نزدیک و حتی از آن سوی مرزهای کشورمان به این شهر سفر می کنند تا در گوشه گوشه آن به تماشای یادگارهای به جا مانده از تاریخ بنشینند و دقایقی را به لذت بردن از حال و هوای خوب این شهر و همصحبتی با مردمش بگذرانند. اين قلعه در گذشته از دو قسمت تشكيل ميشده است كه هر قسمت آن چند اتاق بزرگ و كوچك داشته ولي در حال حاضر تنها ديوارهاي شمالي آن باقي مانده است. در ورودي قلعه در جهت ديوار جنوبي قلعه ساخته شده است و در داخل قلعه ، سه حوض بزرگ براي ذخيره آب كنده شده است.

در طبقه مياني آن ، بناي چند خانه با سنگ قلوه ظاهر شده است. در روستای نادرآباد و 200متری جاده بیستون به صحنه، تپهای با نام تپه نادر وجود دارد. ماههای ميلادي: ژوییه، اوت و سپتامبر و ماههاي شمسي : تير، مرداد، شهريور، ماههایی هستند که اکثر کوهنوردان جهان به این منطقه میآيند و در واقع کوهنوردی در این فصل لذتآورترین کار است. 2-قدرت است كه شعار پهلوانان ايران باستان بود ((روقوي شو اگر راحت جان(جهان) طلبي — كه در نظام طبيعت ضعيف پايمال است)) ،آن رادمرداني كه با اقل صلاح ولي ايماني والا بر حريفان قدري كه شهره آفاق بودند نبرد كردند و مردانه پيروز شدن مانند، آريو برزن،رستم دستان ،جهان پهلوان تختي ومردان قدرت وايمان برادران خادم و…

مقبره (گنبد) ابوالوفا – كوهدشت: اين مقبره در 25 كيلومتري غرب كوهدشت و بر دامنه كوهي به نام (بره كاظم) واقع شده است. در تاريخ گزيده ، از كوهدشت و طراحان نام برده كه قرنها قبل از ورود عربها از بين رفته بود. رزمندگان جهاد سازندگی حدود یک هفته قبل از آغار عملیات، جاده ای به طول 8 کیلومتر را در دل کوه میشداغ احداث کردند. كشف معبد آشوري نشان ميدهد كه مردماني تا قبل از هزاره پيش از ميلاد در اين نواحي ميزيستند و فرائض ديني به جا ميآوردهاند.

و به این ترتیب حدیث مذکور به زهد و پارسایی در مورد دنیا تشویق می کند و اینکه نباید قلب انسان وابسته به آن باشد؛ بلکه دنیا در دستش باشد نه در قلبش؛ تا روی قلبش تنها به سوی الله متعال باشد. تپه كفتارلو نيز در فاصله 5 كيلومتري شمال تپه چغاسبز قرار دارد. تپههاي چغاسبز و كفتارلو – كوهدشت: اين دو تپه باستاني در دهستان رومشكان كوهدشت واقع شده است. شهرستان كوهدشت در غرب استان لرستان واقع شده است.

اسامي بوكسورهاي اعزامي به تهران درمورخه 27/7/1378 براي شركت در مسابقات المپ? قرارگاه فجر نيز به سمت شمال منطقه که بر خلاف آرایش جنگی دشمن بود، لشكر یک عراق را تحت فشار قرار داد، در نتيجه مواضع ارتش عراق در تپه هاي ابوصليبي خات سقوط كرد و نيروهاي عراقي از ارتفاعات رادار وادار به عقب نشینی شده و فرار دشمن آغاز شد و حدود 450 نظامی عراقی داوطلبانه تسلیم شدند. تصور ارتش عراق بر این بود که چون این منطقه رملی و شنزار است، پس ایرانیها نمیتوانند از آن عبور کنند ولی تیپ نجف اشرف با استعداد 2 گردان با استفاده از جاده احداث شده از مسیرتنگه زلیجان عبور و تنگه رقابیه را دور زده و از پشت نیروهای دشمن سر در آورد.

با ضربات سنگین وارد شده در جریان این عملیات بر لشکرهای یک مکانیزه و10 زرهی دشمن و با به اسارت در آمدن حدود 15 هزار نفر از نظامیان بعثی، توانایی رزمی ارتش بعثی، کاهش یافته و با انهدام بخشی از قوای دشمن و به غنیمت گرفته شدن حدود 165 عراده توپ صحرایی، به همراه مهمات فراوان كاتيوشا وگلوله هاي توپ 130 ميليمتري، فرصت برای انجام عملیات بزرگ بعدی به نام بیت المقدس فراهم آمد. هر دو لنگه در روکشی از نقره دارند که آیات و اشعاری با خط نستعلیق بر آنها حک شده و در فاصلههای خطوط نقش هایی منظم و ریزه کاریهای بسیار جالب توجه وجود دارند.

در 6 کیلومتری شمال غربی کوهدشت و در دامنه کوه چنگری منطقهای تاریخی قرار دارد که مطالعات انجامشده بر روی اشیاء و آثار به دستآمده نشان میدهد که منطقه سرخ دم لکی پایتخت پادشاهی به نام آل پی بوده و بهصورت مستقل حکومت میکرده است. ستاره | سرویس سرگرمی – کوهنوردی ورزشی است هیجان انگیز که باعث افزایش انگیزه و روحیه مقاومت در هر فرد میشود. در اين عمليات كه در جبهه اي به طول 80 و عرض 30 كيلومتر انجام شد، در حدود 2400 کیلومتر مربع از خاک کشور شامل ارتفاعات عین خوش، علی گره زد، تینه، ابوغریب، تنگه رقابیه، دشت عباس و تپه های ابوصلیبی خات و پایگاههای راداری 4 و 5 نیروی هوایی ارتش، از تصرف دشمن آزاد گشت.

در اين عمليات 18 فروند هواپيما، 3 فروند بالگرد، 361 دستگاه انواع تانك و نفربر و صدها دستگاه خودروي نظامي ارتش عراق منهدم گرديد. همچنين 150 دستگاه تانك، 170 دستگاه نفربر، 500 دستگاه خودرو، تعداد زيادي سلاح انفرادي و يك رسد كامل موشك سام 6 به همراه 3 فروند موشك به غنيمت گرفته شد. روستای بالابند در جنوب غربی شهرستان تنکابن و در مرز جغرافیایی شهرستان رامسر قرار دارد.که به همراه تنکابن ورامسر به گیلکی سخن می گویند.این روستا در ارتفاعات میان بند جنگلهای زیبای شمال قرار داشته و ارتفاع ار سطح دریا از حدود ۵۰۰ متر تا ۸۰۰ متری میباشد.

در اطراف سالهای ۲۳۰ پس از میلاد، کوشانیها توسط شاهنشاهی ساسانی شکست خوردند و به همراه با همبیعتهای ساسانی معروف به هندو-ساسانیان تبدیل شدند. اکثریت احزاب قدیمی تر و رهبران سنتی، به استثناء برخی اشخاص و احزاب مشخص، با این طیف همراهی و همدلی دارند. آثاربه دست آمده از تپه چغاسبز، با ظروف شوش اوّل مطابقت دارند. رشته کوه البرز و قلهٔ دماوندومخصوصا قارن كوه(قاف)درناحيه ي شمال سمنان نقش برجستهای در متون تاریخی تبرستان و افسانههای .ایرانی دارند. مردم، کوه ریگ روان را اسرارآمیز و شگفتانگیز میدانند و این مکان، سالانه میزبان صدها تماشاگر از سراسر افغانستان است. مردم هزاره طبق رسوم پیش از اسلام در اول بهار، با شادی و خوشی تمام، نخستین محصول شیریشان را به سر این مزار میآورند و به صورت نذری صرف میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید