محصول اصلی آن برنج و کیوی است

دو بت بزرگ و بلند نیز در آنجا در تنه، کوه کنده شده، یکی از آنها را سرخ بد و دیگری را خنگ بد خوانند، گویند در همه جهان بی همتا است. Eyjafjallajökull که یکی از آتشفشان های ایسلند به شمار می آید، در آوریل 2010 جهنم بزرگی را برای صنعت هوانوردی ایجاد کرد. ملاحظه می کنید که این تعاریف هم افسانه ای است و مطابقت با واقعیت ندارد، چون بتها مجوف نبودند که داخل آن بتوان گشت و گذار کرد.

چون آن اژدها جادوگر بوده، نیروی اهریمنی اش صلصال و شاه مامه را تبدیل به سنگ می کند. کیانو ریوز با این فیلم در حالی بازمیگردد که اینبار ۱۴ میلیون دلار جایزه برای سرش تعیین شده است و این یعنی حرفهایترین قاتلِ دنیا به جذابترین شکارِ همکارانش تبدیل شده است. 5️⃣ دبیر زبان از شما خواسته تا برای یادگیری واژگان مربوط به آب و هوا، فلش کارت بسازید. اطراف کوهنانی کوههایی قرار دارد که از شرق ماه کوه، از شمال کوه بازگیر (باج گیر)، از جنوب کوه نثار و از غرب کوه بزرگ گور هستند. شهر بزرگ: این ولسوالی در غرب ولایت بدخشان قرار دارد و ۶۷ هزار نفر هم جمعیت دارد.

یک افسانه دیگر می گوید امیر حمزه صاحبقران که چهل متر قد داشت و گرز هزار و پانصد منی حمل می کرد، با لشکر گرانی، که همیشه فاتح بود، به جنگ صلصال آمد. دلیل دیگر بر این نظریه، ذکر مکرر این بت ها به نام سرخ بت و خنگ بت در متون ادبی است. بر اساس این افسانه این مجسمه ها نه برای پرستش بلکه برای بزرگداشت اشخاص بزرگواری ساخته شده اند که نزد مردم ارج و قرب داشته اند. ابراهیم عثماناف: من دانستن میخواهم که چرا خلق ایرانی اصل تاجیک را نه قومهای دیگر آسیایمیانه، مثلاً پانترکیستها، صاحب این وطن حساب نمیکنند و نه یک گروه جوانان امروزه تاجیک که خود را «فارس» میحسابند.

ژاپنیها به خودشان «نیپون» یا «نیهون» میگویند که ترجمه آن منبع آفتاب میشود، اما در دیگر زبانها به کشور آفتاب تابان ترجمه شده است. آن زمان که مأموریت ساختن جاده حاج احمد متوسلیان جهت آماده سازی منطقه والفجر مقدماتی، به او محول شد، وی به عنوان کمک سر اکیپ، انتخاب گشت و در همان مکان، از ناحیه پا مجروح شد، اما باز هم حاضر نبود که برای معالجه جراحاتش، به پشت جبهه برود.

در زمان عزنویان عنصری بلخی، شاعر دربار سلطان محمود، افسانه عشق آن دو را به نام «مثنوی سرخ بت و خنگ بت» به نظم در آورد (که متاسفانه چیزی از آن باقی نمانده است و پس از آن ابوریحان بیرونی، به فرمان سلطان محمود، آن را تحت عنوان «حدیث صنمی البامیان» به عربی برگرداند. در اکثر آثار مکتوب از این دو مجسمه به این دو نام یاد شده است. هـــــر قدر از سطح زمین پایین تر برویم ، و دما را در اعماق آن اندازه گیری کنیم ، متوجه می شویم که مرتبا” همه جا بر میزان دما ، متناسب با عمق آن افزوده میشود .

شاه مامه هم آن قدر بزرگ بوده که چهل عدد مشک را از شیر پستان هایش پر می کرده است. ایک افسانه دیگر می گوید، صلصال آن قدر دراز بوده که وقتی داخل دره می ایستاده می توانسته علف و بوته سر کوهها را بکند. مبادله دانشجو، تربیت کادر دیپلماتیک، آموزش در دوره های کوتاه مدت بانک داری و بیمه و آموزش زبان فارسی از دیگر فعالیتهای فرهنگی ایران به شمار می رود. زبان تمدن ، تاجیکی (فارسی ) است که با خط سیریلیک نوشته می شود.

در این روش هر شخصی که ترجیحا از شرکت فن آوا اینترنت پرسرعت (حداقل64Kbps Dedicate) داشته باشد میتواند بر روی اینترنت پر سرعت خود یک خط تلفن ثابت داشته باشد. احزاب سیاسی در دوران اتحاد جماهیر شوروی تنها حزب مجاز به فعالیت حزب کمونیست بود و هر کدام از جمهوری های آن، حزب کمونیست خود را داشتند. سنگال به عنوان یکی از خوش برخوردترین و مهربان ترین کشورهای آفریقایی برای خود جایگاهی پیدا کرده است؛ آن هم با مهربانی و روی گشاده ای که در بسیاری از کشورهای جهان مرسوم نیست.

احمدخان سدوزایی، یکی از سران قبیله پشتونهای ابدالی از جمله امرای نادرشاه بود. بولانی بولانی يکی از غذا های مشهور و مزه دار افغانی می باشد که خمير ذغاله شده را گندنه و يا کچالو پر نموده به شکل نيم دايره بالای تابه انداخته در روغن سرخ می کنند. از دیگر اسامی مشهور این دو مجسمه «سرت» و خنگ بت» است. یک بخش آن به روسیه با مرکزیت شهر «خاروغ» رسید و بخش دیگر آن به مرکزیت شهر «فیض آباد» به افغانستان پیوست. از دیگر کوههای بلند میتوان به کوه گرین با ارتفاع ۳۷۰۰متر از سطح دریا در بروجرد نام برد.

ازاینرو، هرآنکس که از نژاد ایرانی است و زبان مادریاش پارسی است، میتوان «پارس» نامید. داریوش رجبیان: واژۀ «پارس» (که تازیشدۀ آن «فارس» است)، در دوران باستان و سدههای میانه بهمعنایِ قومی از اقوام ایرانی بود، برخاسته از سرزمین پارس. بیستون آثاری از پیش از تاریخ تا حکومت های اسلامی همچون: غار شکاچیان، مر خریل، مر تاریک، مر آفتاب، مر دودر، تپه نادری، سراب بیستون، جاده حاشیه سراب، بقایای گورستان قدیمی، دژ تاریخی مدفون، نیایشگاه شاهنشاهان ماد، نقش برجسته داریوش بزرگ، مجسمه هرکول، نقش برجسته میتریدات دوم شاهنشاه اشکانی، نقش برجسته گودرز، سنگ بلاش، پرستشگاه شاهنشاهان پارتی، بقایای شهر باستانی هخامنشیان و پارتیان، بقایای بناهای ساسانی، کتیبه فرهاد کوه کن، بقایای پل ساسانی، بقایای سد ساسانی، سنگ های تراشیده ساسانیان، کاروانسرای ایلخانی، بنا های ایلخانی، کاروانسرا های صفوی، وقف نامه شیخ علیخان زنگنه، پل بیستون و…

داریوش رجبیان: گفتوگوی ابراهیم عثماناف با خبرگزاری «Tojnews» و در پی آن، برنامه رونمایی کتاب «سرنوشت تاجیک» از این دانشور تاجیک در شهر دوشنبه بیانگر حقیقتی تلخ بود: برخی از چهرهها در نهادهای علمی کشور دچار توهمهایی هستند که با بنیاد دانش، که باید دور از احساس و غرضورزی باشد، همخوانی ندارد. برایِاینکه پیگیریِ موضوع آسان باشد، پارههایی از سخنهای ابراهیم عثماناف را بازگو میکنم و در پی آن برداشت خودم را میآورم.

در مورد هوای قله و مسیر صعود از آنها سوال پرسیدیم. این اسامی بر اساس افسانه ای است که آنها را عاشق و معشوق معرفی می کند. خانه ای بلند بر ستون های سر به آسمان کشیده و نقاشی شده در آنجا هست. K۲ دومین کوه بلند روی زمین بعد از قله اورست است و در مرز چین و پاکستان قرار دارد. افسانه دیگری نیز وجود دارد که از این بت ها چهره دیگری ارائه می دهد. اصولاً سرپرستان خانواده مراسم قربانی را نیز در راه انواع ارباب بر عهده داشت . تاریکی فضای درون غار به حدی است که بدون روشنایی مناسب نمیتوان راه و مسیر غار را شناخت.

سپس وقتی آماده شدید و در صورتی که هوا مناسب بود، می توانید به قله بروید. از آن بالا رفتم و دیدم قله چند متر آنطرف تر است . امروزه با تغییروتحولی که در ترکیب قومی و نژادی افراد صورت گرفتهاست، صحبت از قوم سره و پاک پارس یا هر قوم دیگری بیمعناست. به طور خصوصی با شاگردان فعال صحبت کنید و از تعهد و علاقه مندیشان تشکر کنید و توضیح دهید که لازم است به دیگران هم مجال تلاش بدهیم . سرخ بت و خنگ بت دو بت بزرگند در موضع بامیان از مضافات کابل در سرحد بدخشان از سنگ تراشیده.

گویند بلندی هر یک از آن پنجاه و دو گز باشد و میان آنها مجوف است چنانکه از کف های پای ایشان راه است و نردبان پایه ها کرده اند که به جمیع تجاویف آنها می توان گشت حتی انگشتان دست و پای ایشان. و آنها را به عربی یعوق و یغوث خوانند و بعضی ولایات لات و منات خوانند و گویند سرخ بت عاشق خنگ بت است و آن را سرخ بد هم خوانند. حالا هم یکه ولنگ آدمی را که خیلی قدبلند باشد صلصال می گویند. وقتی نزدیک رسید، صلصال همان طور که ایستاده بود، بالای لشکر امیر حمزه ادرار کرد و تمام لشکرش را آب برد.

وی با وجود آنکه نبرد در داخل مدینه را میپسندید، با دیدگاه جمعی که جنگ در بیرون از شهر را به صلاح میدانستند، موافقت کرد. پس احمدرضا عابدزاده 22 ساله با تصمیم و اعتماد پرویز دهداری در اوج بی تجربگی سنگربان شماره یک شد و البته علیرضا ریاضیات نیز فرصت حضور در اردوی تیم ملی را پیدا کرد. بهعلاوه؛ از بالاى حصارها و ایوانها نیز تیربارانشان میکنیم». که در آن از هر گونه پرنده نمونه ای در آنجا برای بازدید بیکاران نهاده اند. همین نمونه درموردِ انگلستان هم صدق میکند، که صرفاً بخشی از بریتانیا است اما برای بسیاری از بیگانگان تمام آن سرزمینْ انگلستان محسوب میشود.

منطقه شيرز به لحاظ ويژگي هاي خاص تاريخي، تفريحي و گردشگري توان تبديل شدن به يک منطقه نمونه گردشگري به لحاظ ظرفيت هاي غني فرهنگي و تاريخي را دارد. شِعب اُحُد محلّي شناخته شده است که در حال حاضر، در قسمت غرب کوه احد، برابر مقبرة الشهدا و کوه رمات قرار دارد. در نوشتههای کهن، چه در غرب و چه در شرق، به تمام ایرانزمین «فارس» (Persia) میگفتند و «فارس» (Persian) به همۀ مردمان بومی ایرانزمین گفته میشد. ازاینرو، نباید تعجب کرد، وقتیکه در نوشتههای کهن، چه در غرب و چه در شرق، به تمام ایرانزمین «فارس» (Persia) میگفتند و «فارس» (Persian) به همۀ مردمان بومی ایرانزمین گفته میشد.

دیدگاهتان را بنویسید