مرکز این ولایت شهر بازارک است

حامدکرزی رییس جمهور پیشین، حنیف اتمر وزیر خارجه، احمدولی مسعود رییس عمومی بنیاد شهید مسعود و شماری دیگر از سیاست مداران و شهروندان افغانستان به کشته شدن آقای مینه پال واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند. صلاح الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت اسلامی و وزیر اسبق امور خارجه نیز در واکنش به کشته شدن دواخان مینهپال در صفحه فیسبوک رسمی خود نگاشته است تروریستان جنایتکار دواخان مینهپال رئیس مرکز رسانه های حکومت و یکتن از فعالان عرصه رسانه و آزادی بیان را در اثر یک توطیه به شهادت رسانیده اند. 9 مارس 2012 – طبق پیامی که این تیم در صفحه فیس بوک گذاشته است آدام بیلکی و جانوسز گولاب در ساعت 8 و 30 دقیقه به وقت محلی موفق به صعود به قله گاشربروم یک ( اولین صعود زمستانی به این قله) شده اند.همین پیام گزارش می کند که گرفرید، سدریک و نیسار ( از تیم بین المللی) هنوز در راه قله از سمت جنوب هستند.

10 مارس 2012 – حتی پس از تماس های مکرر تلفنی با اعضای تیم لهستانی( که اخیرا اولین صعود زمستانی گاشربروم یک را انجام دادند) از بارگاه اصلی قله پنهان، هنوز خبری از تیم بین المللی که برای صعود قله تلاش می کند نرسیده است. اغلب از نظر دور مانده است که متن کتاب مقدس، که الهام بخش جستوجوهای مکرر برای بقایای کشتی نوح بوده است، به روشنی بیان میکند که «کشتی نوح بر کوههای آرارات متوقف شد» (پیدایش، 8: 4). هنگامی که طوفان فرو نشست. از این قلعه فقط آثاری که طول و عرض آن به 75×100 متر می رسد باقی مانده است.

دقیقا در ادامه همین روند و در همین راستاست که وقتی ناراحتی و اندوه عیسی به اوج می رسد در شکایتی می­گوید:« ۳۷ “ای اورشلیم قاتل انبیا و سنگسار کننده مرسلان خود! میرزا علی : امیدوارم همه چیز خوب پیش برود، فکر می کنم این قطع تماس به علت خالی شدن باطری باشد. نه می توان با کوه نوردان عازم قله ( یا در حال فرود) تماس گرفت و نه با بارگاه اصلی!

کوه نمک قم در ۱۵ کیلومتری جاده قم به سمت جعفریه قرار گرفته و از جمله جاذبه های طبیعی استان قم به شمار می رود که کمتر بدان توجه شده است. ابنفهد حلّی، المهذّب البارع فی شرح المختصر النافع، ج ۱، ص ۱۹۵، چاپ مجتبی عراقی، قم ۱۴۰۷ـ۱۴۱۳. 11 مارس 2012 – بنابه گزارش سایت اکسپلوررز وب بالگرد هایی که قرار بود برای عملیات جستجو و نجات به منطقه بیایند فعلا به علت نامساعد بودن هوا کار خود را متوقف کرده اند.

معمولاً در جایی که یک کوه آتشفشان شروع به فعالیت می کند، ابتدا دود غلیظی از کوه به هوا بلند می شود. مواد مایع یا گدازه، همان مواد مذاب کوه آتشفشان و بقایای ماگما است که بیشترین درصد آن را سیلیکات های مختلف تشکیل می دهند. حتی در این زمان نیز اعتقاد بر این است که بت پرستی، یعنی انواع دین های بودایی مانند ماهایانا تا پایان قرن یازدهم در این منطقه ادامه داشت. لازم به تذکر است که تندیسهای بامیان قبل از گسترش دین بودایی در این شهر موجود بوده است.

آقای ربانی، در ادامه افزوده است که ترور شهید مینهپال و ترورهای دیگر بیانگر این حقیقت تلخ است که ما در برابر یک جنگ فراگیر استخباراتی قرار گرفتهایم. در آن تپه ها “سید یحیی”، “محمد غوث” (که بعد ها شهید شد)، “مسلم” و دیگر مجاهدین مستقر شده بودند. و شب را در شیخان ـ جایی میان مدینه و احد ـ منتظر ماند و بامداد روز بعد به راه افتاد. همچنین در میان دو روستای رقیم(رجیب) و ابوعلند و در ۷ کیلومتری اَمّان پایتخت اردن غاری وجود دارد که بر فراز آن مسجدی ساخته شده و برخی از باستانشناسان معتقدند غار اصحاب کهف است.

این پل از آنجا که در مسیر باستان شناسان یا جهانگردان واقع نشده بود جز در چند مورد نامی از آن به میان نیامده و معرفی نشده است زیرا از سیمره راهی نزدیک تر به طرهان می رفت و کاروانیان بیش تر از آن راه سفر می کردند. البرز غربی – از جنوب غرب دریای خزر با کوههای طوالش شروع شد می شود. پنجشیر از طرف شمال متصل است به خوست فرنگ و ولایت تخار و اندراب در ولایت بغلان واز طرف جنوب به نجراب سنجن و در نامه و ریزه کوهستان واز جانب مشرق و شمالشرق به نورستان و بدخشان واز طرف غرب به شتل احاطهاست.

۱۵ – شطرنج در مدارس ارمنستان موضوعی اجباری است. برف مرز (حد برف) در این کوه به طور فصلی تغییر میپذیرد و در پایان تابستان تا ارتفاع 267،4 متری از سطح دریا عقب مینشیند. از این نظر دلساله رکورد فرود در بلندترین ارتفاع روی سطح زمین را به خود اختصاص داده است. • بخاطر چه چیزی مشهور است؟ پیش از این آقای مینهپال، چندی قبل در یک گفتوگو با تلویزیون خصوصی”یک” در پاسخ به این سؤال که از ترور خود تا چه حد هراس دارید، گفته بود که این کشور قربانی میخواهد. به این خاطر کوه نوردان مستقر در بارگاه اصلی درخواست جستجوی هوایی کرده اند که انتظار می رود دو بالگرد تا ظهر امروز برسند، در مسیر خود برای جستجو در دامنه های این کوه هستند.

امیدوارم این مطالب مورد توجه شما بوده و هر چند اندک اطلاعاتی را برای شما فراهم کرده باشد. موارد زیر را می توان به عنوان متداول ترین و بهترین توصیه های غذایی بدن سازی در نظر گرفت که بهبودی سریع تر از تمرینات را تضمین و به در بدست آوردن بدنی عضلانی به شما کمک می کند. وبلاگی که سال هاست مطالعه می کردید یا به آن نظری می انداختید اینک در پایان کار خود قرار دارد. باتنر، عضو موسسه نشنال جئوگرافی، به مدت چندین سال به سرتاسر جهان سفر کرد و جوامعی را مطالعه کرد که ساکنانش زندگی های سالم و طولانی داشتند.

اکنون، یک مطالعه 10 ساله اپیدمیولوژیکی رابطه ای را بین مصرف نوشابه های غیر الکلی رژیمی و بیماری قلبی عروقی یافته است. میانگین ارتفاع کوههای البرز شرقی در مقایسه با کوههای البرز مرکزی کمتر است. 17 فوریه 2012 – باد بسیار شدید تیم لهستانی ها را در ارتفاع 6650 متر در مسیر بارگاه سوم متوقف کرد. 11 مارس 2012 – هنوز هم هیچ خبری از کوه نوردان گرفرید گوشل، نیسار حسین و سدریک هالن که از روز جمعه تا به حال تماسی نداشته اند نیست. لري تولئيتي از نظر سديم و پتاسيم و ديگر عناصر آلكالن و همچنين عناصر خاكي نادر و سيليس غني مي باشد كه در مناطق سازنده و در داخل صفحات و گاهي در مناطق در حال فرورانش يافت مي شوند.

با سلام دوباره. انتظار این همه نظر و محبت را نداشتم. دانشمندان و مورخان مختلفی مانند جان مک لئود، مسلمان شدن غوریان را به دست سلطان محمود غزنوی می دانند که پس از فتح غور دین مبین اسلام را در آنجا اشاعه داد: مردمانی از مرکز افغانستان که توسط سلطان محمود غزنوی به اسلام گرویده بودند. خوانندگان می دانند که این وبلاگ صرفا ترجمه از منابع خارجی و بیشتر از یک سایت بوده و گاه در زمینه های دیگر هم ترجمه هایی صورت گرفته است. این در حالی است که دواخان مینه پال، چند ماه پیش به عنوان رئیس مرکز رسانه های حکومت تعیین شده بود.

مسئولیت حمله بر دواخان مینه پال را طالبان برعهده گرفته است. ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه در تویتی گفته است که آقای مینه پال در یک حمله ویژه طالبان کشته و به کیفر اعمال خود رسید. او نوشته که آقای مینه پال در بخش اطلاع رسانی مخلص بود و کشتن او، نقض حقوق بشری و آزادی بیان است. آنهایی که دستی در ترجمه دارند می دانند که هر قدر هم که آدم در کار ترجمه مهارت داشته باشد باز کاری وقت گیر است. می توانستم صرفا خلاصه خبر را بنویسم اما دوست داشتم همان فضای اصلی را در اینجا هم ایجاد کنم.

همیشه دوست داشتم بتوانم با ترجمه هایم همان حس و حال گزارش ها و یا خبرها را به خوانندگان منتقل کنم. و در حال حاضر هر چهار عضو تیم در سلامت کامل در بارگاه اصلی هستند. آلکس همچنین تایید کرد که خانم تامارا استیس دیروز به بارگاه اصلی رسیده است. او میافزاید که یکی از راههای مؤثر مبارزه علیه تروریزم، حمایت جدی و صادقانه از نیروهای دفاعی و امنیتی و نیروهای خیزش مردمی است. این منطقه چنان دور از دسترس بود که تا قرن یازدهم به عنوان منطقه بت پرستان توسط فرمانروایان مسلمان محاصره میشد. پیش از قرن ١٢ میلادی، این منطقه محل زندگی بوداییان، زرتشتیان و تعداد کمی از یهودیان بود.

رخي منتقدان رمان “زيركوه آتشفشان”را جزء ده رمان برتر قرن بيستم مي دانند و سبك و شيوه سيال روايت رمانهاي مالكوم لاوري را با سبك رمان “لوليس”اثر جيمز جويس مقايسه مي كنند. رسید. اتابک حرمت او را منظور داشت و وی را از جمله ٔ اصحاب و ندیم خاص گردانید. حریف بعدی ام نیز کشتی گیری از لهستان بود که سومی المپیک و دومی جهان را در کارنامه خود داشت اما خدا لطف کرد و با امتیاز 5 بر2 از سد او نیز گذشتم.

غور خود کشوری از کفار بود که فقط چند مسلمان در آن وجود داشت و ساکنان آن به زبانی متفاوت از زبان خراسان صحبت می کردند. وجود پیکرههای تخریب شده بامیان، شهر غلغله، شهر ضحاک و بند امیر این شهرها به یکی از مراکز مهم توریستی افغانستان تبدیل نموده بود.این پیکره های عظیم بودا در مارس ۲۰۰۱ توسط حکومت طالبان منفجر شدند. عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، در بیانیهی میگوید که تروریستان جنایتپیشه و قسیالقلب امروز دواخان مینهپال رییس مرکز رسانههای حکومت و از چهرههای وطن دوست و فعال را در کابل به شهادت رسانیدند. این آب گرم پر آب ترین و بزرگترین چشمه آبگرم ایران است که در داخل و مرکز شهر سرعین قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید