معرفی رشته کوه ها جهان

روح اله دل انگیز متولد 1359 ، کشتی را از سال 75 زیر نظر مربیانی چون یداله کونانی، علی صفر نعمتی، قاسم نعمتی و حسین یوسفوند آغاز نموده و توانسته است عناوین قابل توجهی را صاحب شود از جمله : نفر اول جوانان ایران، جام شاهد – سوم جوانان ایران – عضو تیم ملی در مسابقات بین المللی پورزند، ناطق نوری و جهان پهلولوان تختی – مقام سوم بزرگسالان ایران در قم – مقام دوم مسابقات لیگ کشوری به همراه تیم پرسپولیس – مقام دوم مسابقات لیگ ایران به همراه تیم هیات کشتی کوهدشت – چار بار عنوان دوم و سوم دانشجویان ایران – قهرمان تیم ملی دانشجویان ایران برای اعزام به مسابقات جهانی مغولستان – چند عنوان قهرمانی کارگران ایران و در آخر هم مقام سوم بزرگسالان کشور در خرم آباد و راهیابی به تیم ملی کشتی فرنگی .

حکمتیار می گفت: «با بمب گذاری شروع می کنیم.» من گفتم: اگر با جنگ مسلحانه آغاز می کنی خوب، و گرنه این برنامه هایی که تو داری به ویرانی و تباهی کشور می انجامد و از آن سودی عاید ما نخواهد شد که به نفع جنبش ما باشد. ارتش شوروی با همکاری ارتش جمهوری دموکراتیک خلق افغانستان جمعاً نُه حملهٔ بزرگ را به دره پنجشیر در طول دوران اشغال افغانستان سازمان داد که منجر به خسارتهای زیاد به منطقه و اهالی پنجشیر، نیروی رزمی ارتش سرخ و ارتش جمهوری دموکراتیک افغانستان گردید.

سرانجام ساعت ۲۰:۳۰ چراغ های چادر ها را خاموش کردیم و خوابیدیم. بعد ها هنر همين مردم به تدريج تکامل يافت و به نسل هاي بعد منتقل شد تا اينکه در هزاره نخست پيش از ميلاد تجلي اين هنر قديمي با چنان مهارت و تکامل ويژه اي بر روي اشياي برنزي لرستان ظاهر شده است که آنها از لحاظ تکنيک و صنعت به عنوان نشانه اي از هنر فلز کاري و به نام برنز لرستان معروفيت جهاني پيدا کرده است”.

مک بورني استاد دانشگاه کمبريج در آن زمان در بيان اهميت اين نقوش چنين آورده است: “نقوش دوره تاريخي که شامل گروههاي اسب سوار و مناظر جنگ و جدال و شکار حيوانات با تير و کمان است و قدمت آنها به 2000 تا 1500 سال پيش از ميلاد مي رسد و بدين سبب که هنر اسب سواري نخستين بار به وسيله ايرانيان و مقارن با تاريخ ياد شده در اين منطقه معرفي شده است، نمي توان تاريخ نقوش پيش گفته را به دوره قديمي تري مربوط دانست.

اهميت نقوش مذکور از اين جهت است که آنها نخستين تجليات ذوق هنري مردمان غارنشين منطقه کوهدشت لرستان به شمار مي رود. آدمي از ديدن چنين صحنه هايي متاثر مي شود زيرا نقوش اينجا همگون غارهاي کرکس و لاسکو در فرانسه است، ولي به طور قطع مهجوريت اين ميراث فرهنگي و تاريخي به مانند سنگ نگاره هاي غارهاي کرکس و لاسکو فرانسه نخواهد بود. تمامي نقوش صخره هاي کوهدشت بر روي بلندي هاي متراکم و در چند کيلومتري جنوب غربي کوهدشت در يک رديف دايره شکل قرار گرفته است. آنچه بايد به آن اشاره کرد اين است که شهرستان کوهدشت علاوه بر سنگ نگاره هاي غار مير ملاس مامن سنگ نگاره هاي با قدمت بيشتري چون هميان يک و دو است که هر کدام از اين سنگ نگاره ها رمز و راز فراواني از هنر ايراني را در خود دارند.

حقیقت امر این است که جوانان در تمرینات حضور دارند اما متاسفانه به آن خودباوری و اعتماد به نفس که لازمه ی یک قهرمان است نرسیده اند اما با این قهرمانی اخیر که شور و شوقی در بین جوانان ایجاد کرده است امیدواریم شاهد تلاش بیشتر و رقابت پرشورتر بین آنها باشیم . متاسفانه اظهارات مبهم و چند پهلوی آقای خلیلزاد بر آشفتگی صفوف سیاسی افزوده است. ما منکر وجود امکانات رفاهی و اقامتی فوق العاده کیش نمی شویم، اما اگر به دنبال طبیعتی بکر و خاص هستید، جزیره هرمز از بهترین انتخاب ها است.

بهترین آزمایش برای توضیح علت فوران گدازهها به کودکتان است. پهلوان شخصیتی وارسته در فرهنگ ما است. در این وبلاگ سعی بر آن است تا با مروری بر وقایع سالهای اخیر و حتی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگشتی به قبل تر از اينهاي شهرمان داشته باشیم .گذشته را بنگريم،گذشته ای که با کوله باری از خاطرات تلخ و تجارب تلخ تر پيش رويمان بد رقصي ميكند و وقیحانه ما را می نگرد، انگار نه انگار که این عقب ماندگی ها و این سير نزولي در امورات فرهنگي واجتماعي همه از دولتي سر اين گذشته نه چندان دور است.

برای اطلاع از تعرفه باربری استان لرستان در سال 1400 با باربری دی تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی کنند. شما می توانید برای تمامی خدمات باربری از جمله حمل اثاثیه منزل، ترانزیت بین شهری، ارسال خرده بار و سایر خدمات باربری با باربری دی تماس بگیرید. یکی از بیشترین و اصولی ترین باربری ها، حمل اثاثیه منزل می باشد. باربری از کوهدشت توسط باربری دی به صورت سریع و مطمئن و پایین ترین تعرفه باربری انجام می شود. بد نيست نگاهي به قوانين و شعار يونسکو در زمينه سنگ نگاره ها بياندازيم شايد با مقايسه عملکرد امروز در زمينه حفظ اين ميراث هاي بشري واقعيت هاي موجود را روشنتر درک کنيم.

در ماه مه نیروهای ارتش سرخ خوست و فرنگ را ترک میکنند اما در پنجشیر که خالی از سکنه شدهاست باقی میمانند، درهای که هنوز دو سوم آن در دست گروههای مسعود است که جنگنده تر از همیشه پایداری میکنند. در اين سرزمين مردماني زندگي مي کرده اند که آثار سرپنجه هاي هنرمندانه آنها بر سنگ هاي سخت بعد از گذشت دوازده هزار سال هنوز جلوه گر و بيان کننده انديشه هاي آنها درهزاران سال پيش است. رشته کوه هميان از شمال تا شمال غرب دشت سر سبز و حاصلخيز شهر کوهدشت لرستان کشيده شده است و اين کوه در محاصره درختان درهم فشرده بلوط قرار دارد.

سنگ نگاره هاي بي بديل غار ميرملاس را خطوط يادگاري درهم فشرده و در جاهايي رنگ هاي اسپري نابود کرده اند و ديگر نقش هاي اوليه قابل رويت نيستند. طبيعت هم بيکار ننشسته و نور مستقيم آفتاب و شوره هاي آهکي از ديواره هاي فوقاني هم آنچه آدميان تخريب نکرده بودند را خراب و غيرقابل رويت کرده است. راه حاجيان درست از زير آن میگذرد و ديواره آن، از بالا تا پايين، صاف است، گويی تراشيده باشد. باربری آموت بار علاوه.بر باربری پرسنل مخصوص بسته بندی برای شما ارسال می کند تا در بسته بندی و مدت زمان جمع کردن لوازم منزل شما صرفه جویی شود.

بزرگ باشد پیشنهاد می شود برای آسیب ندیدنشان با نایلون حبابدار بسته بندی شوند. به دلیل داشتن منابع فراوان انرژی و راههای مهم حمل ونقل دریایی مورد توجه قدرتهای بزرگ است. طبق آمار سال ۱۳۸۵، خرمآباد بیستمین شهر بزرگ کشور است. خرمآباد مرکز استان است. کوهدشت در فاصله ‪ ۸۵‬کیلومتری جنوب غرب خرمآباد واقع شده است. فاصله کوهدشت تا تهران حدود 575 کیلومتر می باشد که حدود 9 ساعت فاصله زمانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید