نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

بارها و بارها عاشق تو شدم. تو اگر دوست میخواهی مرا اهلی کن! 200b، بنابراین دمای سطح بسیار بالا 1200 درجه سانتیگراد است و اگر می توانید منظره ای از آسمان پرستاره را از این سیاره تصور کنید ، سپس (تصویر توسط هنرمند موجود در تصویر) از این سیاره می توانید یک ستاره بومی بزرگ درخشان و یک نقطه نورانی کوچک (در گوشه سمت راست بالای تصویر) – خورشید ما را مشاهده کنید. ما تخمین می زنیم شی آسمانی دیگر در این منظومه نیز دیسکی از گرد و غبار داشته باشد.این دیسک بخش زیادی از نور را مسدود می کند و به همین دلیل به سختی می توان ماهیت آن را تشخیص داد.

اما دومین نکته کمی پیچیده تر است اما سعی می کنیم که به زبان ساده برایتان توضیح دهیم. دانشمندان با حفاری کمی عمیق تر از پوسته ماه به این موضوع پی برده اند ماه در واقع دارای تعدادی فلز گرانبها مانند طلا و نقره است. لکه های تاریک روی ماه چه نام دارند؟ سیاره ناهید (زهره) گر چه از خورشید دورتر است، اما داغ تر از تیر است. مریخ چه نوع سیاره ای است؟ با این حال نکات مثبت هم در Borderlands 3 کم نیستند و تنوع در هر گوشه از بازی از محیطها گرفته تا تسلیحات به وضوح قابل مشاهده است.

با این حال ، مطالعه سیارات بیرونی منظومه شمسی دشوار است. ستاره شناسان مدت ها است که درباره دلیل وجود این نورها با امواج میکرو مشغول تحقیق هستند. ستاره شناسان از تلسکوپ فضایی هابل ناسا، فضاپیمای جونو که به دور مشتری می چرخد و رصدخانه جمینی روی زمین برای جمع آوری برخی از واضح ترین تصاویر فروسرخ سیاره استفاده کردند. تنها سیارات عطارد و زهره هستند که دارای دوره ی حرکت وضعی (چرخشی)طولانی هستند.برای ستاره شناسان معلوم نشده است که چرا عطارد به این کندی چرخش می کند.برخی از آنها عقیده دارند که نیروی جاذبه خورشید کشنده های بزرگی بر سطح عطارد ایجاد کرده است.در نتیجه این کشنده ها،برآمدگیهایی از مواد جامد بر سطح سیاره تشکیل شده اند،عمل بازدارندگی این نیروهای کشنده در طول صدها هزار سال موجب شده است که سرعت حرکت چرخشی سیاره کاهش یابد.

وزش باد، حرکت این ابرها را به ۱۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند. این سیاره را اغلب سیاره سرخ می نامند. ناسا نگاه دقیق تری به این موضوع داشته است 55 Cancri eسیاره فراخورشیدی که به دلیل تحقیقاتی که نشان می دهد ترکیبی غنی از کربن دارد، نام مستعار “سیاره الماس” را به خود اختصاص داد. آیا الماس در مریخ وجود دارد؟ این کریستال های کربنی که به نانوالماس نیز مشهورند، در ابرهای گردوغبار و گازی اطراف ستاره های تازه متولد شده، وجود دارند. این سرآغاز ماجرا های هیجان انگیز بازی است که شما را وارد این دنیا می کند.

دلیل این اتفاق، خاک مریخ است که حاوی اکسید آهن فراوان می باشد. جو مریخ تحت غلظت دی اکسید کربن (CO96) با غلظت XNUMX درصد است. اطلاعاتی که توسط این دو سفینه به زمین ارسال شد، نشان داد که جوّ مریخ حاوی 1 الی 2 درصد آرگون، 2 تا 3 درصد نیتروژن، 95 درصد دی اکسید کربن و 0.3 درصد اکسیژن است. اکسیژن فقط 0.13 است، در مقایسه با 21 درصد در جو زمین. اگر تا به حال فکر کردهاید که زمین یک سیاره بزرگ است، باید در این فکرتان بازنگری کنید. این تصویر ترکیبی از دادههای فضاپیمای ماژلان ناسا و مدارگرد ونوس پایونیر است.

در سال 2018 و بعد از کشف 4000 سیاره فراخورشیدی، برای بزرگداشت این دستاورد دو هنرمند تمام دادههای به دست آمده را استخراج کردند و آنها را در یک نقشه متحرک و جدول زمانی کوتاه به نام «4000 سیاره فراخورشیدی» (4000 Exoplanets) نمایش دادند. گروهی از پژوهشگران با انجام تحقیقاتی و با استفاده از شبیه سازی کامپیوتری و آزمایشگاهی نشان دادند که در جو سیارات اورانوس و نپتون دانه های الماس مانند تگرگ ساخته شده و فرو می ریزند.دانشمندان می گویند: منشاء این الماس ها احتمالا از متان است.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، محققان آمریکایی با بررسیهای جدید خود به این نتیجه رسیدند که در سیارههای زحل و مشتری از آسمان الماس میبارد و این اتفاق به دلیل فعل و انفعالات صورت گرفته در جو کرههای مذکور صورت میگیرد. در قسمت جدید این ویدئو شاهد حضور تاد هاوارد، کارگردان بازی، امیل پاگلیارولا (Emil Pagliarula)، کارگردان طراحی، ویل شن (Will Shen) طراح ارشد مراحل، و ایستوان پلی (Istvan Pely)، کارگردانی هنری، هستیم که باور دارند استارفیلد میتواند باعث تکامل ژانر نقشآفرینی شود.

به گزارش مهر به نقل از تلگراف، تحقیقی جدید نشان می دهد نور درخشانی که در کهکشان شیری دیده می شود احتمالا به دلیل انبوه الماس ها در فضا است. سطح مریخ از نواحی تیره و روشن تشکیل شده است و حدود 70 درصد از سطح سیاره مریخ به رنگ سرخ و زرد است که باعث می شود این سیاره حتی بدون تلسکوپ نیز سرخ رنگ دیده شود. این حالت، 35 روز قبل یا بعد از مقارنهی داخلی رخ میدهد، و آن زمانی است که یک سوم سطح آن روشن دیده میشود.

علاوهبر این، هردو، اجرام سنگی هستند و بخش زیادی از آنها از فلز و سیلیکات تشکیل شده است.اما این سیاره برخلاف ظاهر آرامش، بسیار متلاطم و ناآرام است. همچنین در میان چهار سیاره سنگی گردان به دور خورشید (تیر، ناهید، زمین و مریخ) زمین بزرگترین آنها است. سیارات منظومه شمسی بزرگترین آنها به نام مشتری است که جرمی معادل یک هزارم جرم خورشید را دارد، در صورتی که مجموعه جرم اعضای خانواده خورشید فقط کمی بیشتر از یک دهم درصد جرم خود خورشید است. این جهان از مجموعه اجرام سماوی تشکیل شده است که شمال ستاره ها ، سیارات ، سیارک ها و ذرات متعدد دیگری می شود که اصطلاحاً به آن کهکشان می گوییم.

گروهی از پژوهشگران با انجام تحقیقاتی و با استفاده از شبیه سازی کامپیوتری و آزمایشگاهی نشان دادند که در جو سیارات اورانوس و نپتون دانه های الماس مانند تگرگ ساخته شده و فرو می ریزند.دانشمندان می گویند: منشاء این الماس ها احتمالاً از متان است. به گفته دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در برکلى ، از سیارات اورانوس و نپتون دانه هاى تگرگ مانند الماس ساخته و فرو مى ریزند. این دو سیارات گاز گونه که قطر هر یک به حدود ۵۰۰۰۰ کیلومتر مى رسد در فاصله ۲.۸ و ۴.۵ میلیارد کیلومترى به دور خورشید مى چرخند. سپس اتم هاى کربن به هم مى پیوندند و الماس را مى سازند این الماس ها تحت تأثیر جاذبه سیاره به صورت بارانى از کریستال فرود می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید