نام سیارات منظومه شمسی به ترتیب. اطلاعات مختصر در مورد سیارات غول پیکر

زهره بجز اندازه اش از سایر جهات کاملا با زمین متفاوت است. باران اسیدی از آسمان می بارد ولی هرگز به زمین نمی رسد. اگرچه که نشانههای حیات کشف شده در زهره آنقدر قوی نیست که وجود زندگی را در زهره تایید کند اما این گروه بینالمللی از پژوهشگران اظهار داشتند که آنها هر منبع شناخته شده دیگری را که شاید ماده شیمیایی موسوم به “فسفین”(Phosphine) را تولید کند، رد کردهاند. چگونگی تولید این ماده مشخص نبود، اما این احتمال وجود داشت که به وسیله زندگی میکروبی در جو ایجاد شده باشد.

Cyber Dragon دارای دو توکن بومی است؛ BNX توکن حاکمیتی محسوب شده و هولدرهای آن در نظرسنجیها و رایگیریهای مربوط به چگونگی توسعه این بازی در بلاک چین شرکت داده میشوند. اورانوس و نپتون را اغلب سيارات خواهر مينامند، در حالي كه فاصله اين دو سياره از هم 10 بار از فاصله زمين تا خورشيد بيشتر است. این همان چیزی است که در دو تصویر از اورانوس که توسط فضاپیمای ناسا وویجر ۲ در سال ۱۹۸۶ گرفته شده است، مشاهده میکنید. آنان زهره را نیز سیاره ای جوان می دانستند و آن را بیشتر مشابه زمین در دوران پیش از تاریخ و عصر دایناسورها تصور میکردند.

زمین جای زیبایی برای زندگی و تفحص است و این کره ی خاکی ویژگی های حمایت از زندگی زیادی دارد و به طور مداوم در حال تغییر است.دانشمندان و زمین شناسان زیادی زمین و سایر سیارات را کاوش و بررسی کرده اند ؛ در این بخش از سرگرمی نمناک لیستی از حقایق جالب در مورد زمین جمع آوری کرده ایم، که به شما کمک می کنند در مورد سیاره ی مادریتان بیشتر بدانید اجازه دهید شروع کنیم ! ویلسون میگوید: “شاید روزی محققان این کوههای کوهستانی را به طور مستقیم و با کمک فرودگر نمونه برداری کنند.

VERITAS و EnVision با نقشه برداری از سطح، به پاسخ این سوال کمک میکنند. برخی از دانشمندان و بسیاری از نویسندگان داستانهای علمی-تخیلی مریخ را سیاره ای پیر، یعنی صورتی از زمین در آینده دور تصور می کردند. به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز، یک گروه بینالمللی از ستارهشناسان روز دوشنبه اعلام کردند که یک نشانه شیمیایی(ماده فسفین) در جو سیاره زهره یافتهاند که میتواند با وجود حیات در این سیاره مرتبط باشد. این سازمان اعلام کرد: فاصله اتحاد جماهیر شوروی و رقبای آن در تحقیقات پیرامون سیاره زهره آنقدر زیاد بود آمریکا، سیاره زهره را “سیاره شوروی” نامید.

سال گذشته، دانشمندان اعلام کردند که فسفین را در زهره کشف کرده اند. در ۱۹۷۵، سطحنشینهای ونرا ۹ و ۱۰ اولین تصاویر سیاهوسفید از سطح زهره را ارسال کردند. این تصاویر از آزمون ممکن است روشنگر و کمک کننده باشند. در سال ۱۹۷۸ کاوشگری متعلق به آمریکا، موسوم به پایونیر زهره، در مدار زهره قرار گرفت و با کمک رادارش نقشه ای از تمام سیاره رسم کرد. اگر چه از نظر اندازه شبیه به زمین است ولی داغ ترین سیاره منومه شمسی محسوب می شود.

چون زهره تقریبا هم اندازه زمین است بسیاری از مردم آن را خواهر توأمان زمین می دانستند. ما به صورت پیشفرض و بدیهی و مطلق، بسیاری از کارها را ناشایست یا مضر میدانیم، در دنیای ادبیات یا سینما، یکی از بدترین کارها از نظر بسیاری از ما لو دادن داستان است. این ابرهای ضخیم سالهای بسیاری مانع آن شد که اخترشناسان بتوانند سطح زهره را مورد مطالعه قرار دهند با وجو آنکه زهره نزدیکترین سیاره به زمین است. ویلسون میگوید، قلههای بالای ۲.۶ کیلومتری این سیاره بسیار انعکاسی و شبیه به زمین به نظر میرسند. شاید بد نباشد این شبها سراغی از اورانوس بگیریم، سیارهای که بعد از مشتری و زحل و قبل از نپتون قرار دارد و فاصله آن تا زمین حدود 2.6 تا ۳ میلیارد کیلومتر متغیر است.

هنگامیکه زهره و زمین در یک سوی خورشید قرار میگیرند، فاصله زهره تا زمین به ۱/۳۸ میلیون کیلومتر میرسد. جو زهره نیز کاملا با جو زمین فرق دارد. هنگامیکه زهره را از درون تلسکوپ مشاهده میکنیم فقط ابرهای زرد رنگی میبینیم. این کاوشگر با ارسال امواج رادیویی از درون ابرها به سطح زهره و ثبت پژواک آنها کشف کرد که حرکت وضعی زهره بسیار کند است. برخی از سفاین فوق کاوشگر هایی به درون جوّ متراکم زهره ارسال کرده اند و بر سطح آن فرود آمده و در فرصت کوتاهی توانسته اند تصاویر ارزشمند از سطح سیاره و جوّ حاکم بر آن ارسال نمایند.

به گزارش تجارتنیوز، به نقل از نیچر؛ پس از سالها انتظار، یک ناو سفینه فضایی به سمت سیاره زهره میرود. جاذبه میخواهد ذرات را به سمت مرکز جسم بکشد، اما گرادیان فشار میخواهد ذرات را رو به بیرون وابپاشد. در مرکز هر یک هسته آهنی قرار دارد. 6- چرا از ساعت واقعی نمی توان در زندگی روزمره استفاده کرد؟ بطلیموس ، ستاره شناس یونانی محل زهره و سایر سیارات را در تمام اوقات مشخص کرد.

بابلیان در گذشته متوجه حرکت زهره در آسمان شده بودند و به حرکت سایر سیارات در آسمان نیز توجه داشتند. در زهره، از جمله، یک سال کوتاهتر از یک روز است، این به دلیل این واقعیت است که به دور محور خود کندتر از یک ستاره در منظومه شمسی می چرخد. از آنجایی که این غبار، گرما را کاهش میدهد، پیشنهاد شده که یکی از راههای کاهش دمای جهانی، تزریق مقادیر زیادی از دی اکسید گوگرد به فضای اتمسفر زمین باشد. سوزان اسمرکار، رهبر مأموریت VERITAS در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا، میگوید: “در زمین وقتی قارهها تشکیل میشوند، مقادیر عظیم بازالت در پوسته اقیانوسی ذوب میشود.

البته دانشمندان پیش بینی میکردند هنگام بررسی نشانه ترکیبات مختلف جوی در این سیاره، آب کشف کنند. در سال ۱۶۱۰ ، زهره را مورد مطالعه قرار داد و متوجه شد که این سیاره، مانند قمر زمین دارای اهله است : یعنی گاه به صورت قرص کامل است، زمانی نیمی از آن روشن است و زمانی دیگر به صورت هلال دیده میشود. زیرا مسمای این واژه برروی زمین، در زمان T2 همان چیزی بودهاست که در زمان T1 است؛ برروی سیارهی دوقلوی زمین نیز همینگونه است (Putnam, 1975, pp. کاوشگرهای اولیه نشان داده اند که آتشفشانها در زهره وجود دارند، اما مشخص نیست که آیا در چند هزار سال گذشته از نظر زمین شناسی فعال بوده اند یا اینکه امروز نیز فعال هستند.

اطلاعات به دست آمده نشان از وجود سطحی داغ و بسیار خشک دارد که جویّ بسیار گرم و متراکم و مه آلود برآن احاطه دارد و بادهای ملايمی نيز سطح آن را در می نوردند. سیاره زهره برای وجود آب، خیلی گرم است و دانشمندان به این فکر میکنند که آیا نواحی انعکاسی واقعا قله هستند یا خیر. در نوامبر 2018 ناسا یک فرودگر ثابت به نام Mars InSight به سطح این سیاره فرستاد. انسان در این نگرش همچون ذره­ای معلق در جهان ذرات متحرک بیش نیست، و به­صورت نظاره­گری در حاشیه و در حکم تابع بی­اهمیت نظام ریاضی­وار بزرگ است که حرکاتش طبق اصول مکانیکی قابل تفسیر است (Burtt, 1951, p.89-90).

زمانی که پلوتو هنوز در زمره سیارات منظومه شمسی به شمار میرفت، یکی از معدود مکانهایی به شمار میرفت که هیچ وقت انسان فرصت آن را پیدا نکرده بود که نگاهی از نزدیک به آن بیندازد. عطارد، زهره، زمین و مریخ را سیارات زمینسان (Terrestrial Planets) مینامند. درحالحاضر، جمعیت انسانی زمین به بیش از ۷.۶ میلیارد نفر میرسد. گالیلئو گالیله، ستاره شناس ایتالیایی، نخستین کسی بود که برای مشاهده اجسام در آسمان از تلسکوپ استفاده کرد.

مارینر ۲ عجایب دیگری را نیز درباره زهره کشف کرد. مریخ چهارمین سیاره از طرف خورشید و اولین سیاره بعد از کره زمین است و نور قرمز آن شبها به حدی است که میتوان آن را به آسانی شناسایی کرد. زیباترین سیاره منظومه شمسی چه نام دارد؟ برادر و پروفسور، دیوید ایگویین اسمیت معتقد است، این سه نام احتمالا شبیه گونههای قدیمی واژهی عبری “یوبیل“ باشند. براساس نظریه قدیمی که همه چیز به گرد زمین می گردید، لازم بود که زهره همیشه به یک حالت دیده شود.

چگونه ممکن است شما جهانی داشته باشید که از لحاظ عملکردی مشابه زمین باشد، اما دارای تاریخی کاملا متفاوت باشد؟ از جو در هر ۱۰۰ متر در ارتفاع پایین نمونه برداری میکند و بررسیهای بسیار دقیق انجام میدهد تا مشخص شود که کدام گازها در زهره وجود دارند. شفقهای قطبی مشتری ۱۰۰۰ بار از شفقهای زمینی قدرتمندتر هستند و اندازهی خیلی بزرگی دارند. ‘خلاصه اینکه، برمبنای تعبیر این مقاله از کانت که خلاف دیدگاه هیوم است، گزارههای وجودی ترکیبی هستند چرا که محمول (وجود) قبلاً در موضوع آن گزارهها منظور نشده است، و لذا به آن اضافه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید