کتاب کار زبان دهم با جواب – تدریس کامل درس2 کتاب کار زبان پایه دهم

پس شگفتی مرا درمی یابید که هنگام طلوع آفتاب با شنیدن صدای نازک عجیبی از خواب پریدم. من مرغها را شکار میکنم و آدمها مرا. تمام مرغها به هم شبیهند و تمام آدمها با هم یکسان. شازده کوچولو گفت: آدمها در قطارهای تندرو میچپند ولی نمیدانند پی چه میگردند. در این کتاب خلبانی در یک بیابان فرود آمده است و هواپیمایش دچار مشکل شده او در آنجا پسرکی عجیب و کوچک که همان شازده کوچولو است را ملاقات میکند که میگوید از سیارهای به نام ب ۶۱۲ به زمین آمده است.شازده کوچولو کنجکاو با کلی سوالهای جورواجور و کلی حرف از سیارهاش و سیارکهای دیگر برای خلبان میگوید او یک گل سرخ دارد که فکر میکرد تنها گل دنیاست و شازده کوچولو بسیار مواظب آن بود و دوستش میداشت اما گل مغرور قدر محبتهای او را نمیدانست، بنابراین شازده تصمیم میگیرد به سیارههای دیگر سفر کندشازده کوچولو در مسیر آمدنش به زمین به شش سیارک میرود، در هرکدام از آن سیارکها فردی با یک خصوصیت اخلاقی بهخصوص زندگی میکند و هرکدام به کاری مشغول هستندشازده کوچولو بعد از آمدن روی زمین با یک مار روبهرو میشود که میگوید حلال تمام مشکلات است و بعدازآن با گلها و سپس با روباهی آشنا میشود که چیزهای زیادی را درباره زمین و انسانها به او یاد میدهد.

و بائوباب درختی است که اگر دیر به فکرش بیفتند دیگر هیچگاه نمیتوانند شرش را بکنند، چون تمام سیاره را فرا میگیرد و آن را با ریشههای خود سوراخ سوراخ میکند، و اگر سیاره بسیار کوچک باشد و درختان بائوباب زیاد باشند سیاره را میترکانند. نمونه سوال زبان دهم – به تصویر زیر نگاه کنید و سیارات را با توجه به اندازه شان از بزرگ به کوچک مرتب کنید. این نظریه توسط بیشترین تعداد ماهواره پشتیبانی می شود، که مشتری تعداد زیادی از آنها را دارد – به اندازه 67. برای تصور رفتار آنها در مدار سیاره، یک مدل به اندازه کافی دقیق و دقیق از منظومه شمسی مورد نیاز است.

داستان شازده کوچولو نوشته اگزوپری توسط چند تن از مترجمان توانای فارسی از جمله محمد قاضی، ابوالحسن نجفی و احمد شاملو به فارسی برگردانده شده و بارها تجدید چاپ شده است. او این کتاب را در سال ۱۹۴۰ در نیویورک نوشته است. و 14.5 بار از کره زمین بزرگتر است. از موارد قابل توجه درمورد داستان شازده کوچولو می توان مقدمه این کتاب را عنوان نمود که او در آن، کتاب را به دوست صمیمی اش، لئون ورث، که حدود 20 سال بزرگتر از او بود تقدیم نمود. بنابراین قضیه «کوآین یک فیلسوف است»، در وضعیت امور «بودن کوآین به عنوان یک فیلسوف برجسته» صادق است.

به خصوص در بخش هایی از اروپا که انداختن یک انگشتر با نشان مهر یا تاج در این انگشت موقعیت برجسته ی خانوادگی شما را نشان می داده است. مهم نیست که شما به چه چیزی علاقه دارید یا در دوران ابتدایی چه اصطلاحاتی یاد گرفتهاید. در همین دوران و با شروع جنگ جهانی دوم بود که اگزوپری به ارتش پیوست و پروازهای گوناگون نظامی انجام داد در این سالها که فرانسه به اشغال آلمانی ها درآمده بود او به آمریکا تبعید شد و در همین زمان که یک سال قبل از مرگ او بود کتاب های داستان دژ، شازده کوچولو و خلبان جنگی را نوشت.

سیارههای سنگی داخلی در بالا ، در نخستین دوران منظومه شمسی تحت برخوردهای شدیدی قرار گرفتند که باعث تغییر مسیر چرخششان شد. بیان مولانا بازتابی از اسطورههای تغییر شکل یافتة جامعة مادر سالاری است. این سیاره در حال چرخش به دور ستاره تی گاردن در منطقه قابل سکونت قرار دارد و تا جولای 2019 این بزرگ ترین سیاره قابل سکونت بر پایه شاخص تشابه زمین است که کشف شده است.

و از سویی دیگر برخی از ستارههای پرنور آنقدر از زمین دور هستند که اگر در فاصلهی نزدیکتری قرار داشتند درخشششان با ماه قابل مقایسه میشد! شازده کوچولو در این کتاب فردی است که در جستوجوی حقیقت میباشد و هفتسیارهای که به آنها سفر میکند و از هرکدام نکات آموزندهای را فرامیگیرد میتوان هفت مرحله رسیدن به حقیقت دانست که در کتب عرفانی بسیار دیده میشوند.سیارهای شازده کوچولو که ب ۶۱۲ نام داشت در زمان نگارش این کتاب سیارهای خیالی محسوب میشد اما بعدها سیارهای را بهافتخار او به این اسم نامگذاری کردند.

مدار هر دو قمر بسیار عجیب است و هنوز هیچ حدسی در مورد جرم آنها تا کنون زده نشده است. همچنین تیتان تنها قمر بزرگ دارای جو است که سرد و چگال است و در عمدتاً از نیتروژن و مقدار کمی متان تشکیل شده است. آلبدو یک جسم نجومی، نسبت نور بازتاب شده ، به کل نور دریافتی از آن جسم است که بصورت عددی اعشاری مابین 0 تا 1 بیان می شود.

یونانیان باستان با چشم غیر مسلح فاصله ماه و خورشید از زمین را نسبت به شعاع زمین تخمین میزدند. از نظر نظامی ایران متناظر با خورشید و دل است، ایران در مرکز زمین به عنوان نقطة میان آسمان و زمین نماد فضای مقدس است. در میان ریزجلبک ها، گونه های Chlorella vulgaris، Haematococcus pluvialis، Dunaliella salina و Spirulina maxima در حال حاضر به طور گسترده ای در جهان برای تولید مکمل های غذایی برای انسان ها و به عنوان مواد افزودنی مغذی به غذای دام ها استفاده می شوند. ادامه اکتشاف در مورد زحل هنوز هم به عنوان بخشی از برنامه های در حال انجام ماموریت های New Frontiers در نظر گرفته شده است.

قطر آن 31764 مایل (51119 کیلومتر) است و به دلیل گاز متان موجود در جو بالای آنها با ابر سبز آبی پوشیده شده است. یکی از تمنیتسی ها به زودی از آنها خسته می شود ، زیرا سیستم سونیاچنا ایجاد شد ، زیرا زندگی در زمین متولد شد و زندگی در سایر سیارات متولد شد. و نیز یشتها بخوبی نشان میدهد که دانش ستارهشناسی بر سراسر باورهای نویسندگان این آثار تسلط دارد و آنان سیر اختران را در برجهای آسمانی تعیین کنندة سرنوشت و آغاز و انجام زندگی میدانستهاند. از آثار او میتوان خلبان جنگ، پرواز شبانه، نامه به یک گروگان، شازده کوچولو، نوشتههای جنگ، قلعه، نامههای جوانی و مانون رقاص را نام برد.

آنتوان دوسنت اگزوپری نویسنده و خلبان فرانسوی در سال ۱۹۰۰ به دنیا آمد. در این داستان صوتی دلنشین نویسنده از دیدگاه یک کودک که از سیاره ای بنام ب 612 امده، پرسشگر بسیاری از آدم ها و کارهایشان می باشد… آن وقت من اندرونِ مار بوآ را کشیدم تا آدم بزرگها بتوانند بفهمند. من پیش آدم بزرگ ها زیاد بوده ام و آنان را از نزدیک دیده ام. طوفان های خورشیدی: ابر هایی از ذرات اتمی هستند که با سرعت بسیار زیاد مانند جریان رود خانه ، از خورشید پراکنده می شوند. به واقع در دوره ای که تقریبا هیچ بازی بخش داستانی خود را چند نفره نمی کرد (و نمی کند) و بسیاری بازیبازان در انتظار یک بازی جذاب بودند که بتوانند بخش داستانی آن را با هم تجربه کنند، Borderlands آمد و یک بخش داستانی چندین ساعته و بسیار طولانی و پر محتوا را در یک بازی شوتر جذاب با المان های نقش آفرینی قوی و عمق بسیار بالا در اختیار بازیبازان قرار داد و تبدیل به یهترین بازی و یهترین انتخاب برای کسانی شد که قصد داشتند به صورت کو آپ بازی کنند آن هم چه آفلاین و چه آنلاین، که این گزینه وجود بازی آفلاین بازی را موفق تر نیز کرده بود و طرفداران بسیاری را به سمت این فرنچایز جذب کرد.

این کتاب آموزنده و فلسفی در سبک سورئال نوشته شده است و نثری بسیار روان دارد. شازده کوچولو از کتابهای کمنظیر برای کودکان و شاهکاری جاویدان است که در آن تصویرهای ذهنی با عمق فلسفی آمیخته است. اما این خوش شانسی دیری نپایید و در سال 1935 ، هواپیمای او که قصد رکورد زدن در پرواز میان پاریس و سایگون را داشت در یک بیابان در آفریقا دچار مشکل فنی شد و اگزوپری مجبور شد در همان منطقه فرود بیاید که همین موضوع باعث شد چند سال بعد شازده کوچولو را بنویسد.

بعد دیگر نمی توانند تکان بخورند و مدت شش ماه که هضمِ آن طول میکشد به خواب میروند”. چندین سال بعد طی اتفاقاتی یک کمپانی دیگر به نام Dahl Corporation در پاندورا مستقر می شوند و توسط تعداد زیادی مجرمینی که با خود به این سیاره آورده اند مشغول به حفر معادن می شوند. پدر من پول زیادی دارد. من هم میتوانم مثل آدمبزرگها بشوم که جز به ارقام به هیچچیز علاقه ندارند. در رابطه با مرگ دوسنت اگزوپری خبرهای متفاوتی موجود است ولی گفته مشترک آن است که او در یکی از پروازهای خود، در سال 1944 دیگر بازنگشت و دیگر دیده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید