گزارش برنامه صعود به قله آرارات(ترکیه) – برنامه 58 گروه کوهنوردی ام اس سنتر

نقشآفرینی او که شاملِ طیفِ احساسی گستردهای میشود (از مغرور گرفته تا عصبانی، از وحشتزده گرفته تا دلسوزانه، از استیصال گرفته تا پشیمانی)، حکمِ نسخهی زنِ بازی کیانو ریوز در جان ویکها را دارد. ویک در سومین قسمتِ مجموعهای که به این قاتلِ همیشه فراری میپردازد، درد میکشد، ضعف نشان میدهد و خونریزی میکند، اما هیچ سلاحی نمیتواند زرهِی سکون و آرامشی که کیانو ریوز به این نقش میآورد را سوراخ کند و نقشآفرینی او دقیقا اِکسیری است که این فیلمها را اینقدر درگیرکننده میکند. چه جاناتان ویک (کیانو ریوز) در حال خُرد کردن فکِ دشمنش با کتاب در کتابخانه باشد، چه در حال جاخالی دادن از گلولههای سردرگم در خیابانهای منهتن بر پشتِ اسب باشد و چه در حین مسابقه گذاشتن با دوتا از دشمنانش سر ریلود کردنِ تفنگش باشد، او آرام و خاطر جمع باقی میماند.

جایگاه داستان اصحاب کهف نزد مسلمانان و وجود این باور که هنوز مىتوان نشانى از غار اصحاب کهف را بازجست، موجب آن شده تا در طول تاریخ کاوشهایی برای دستیابی به غاری که اصحاف کهف در آن به خواب رفتند انجام شده و مکانهایی نیز در پی این کاوشها و یا بطور تصادفی مشخص و معرفی شده اند.. نتیجه فیلمی است که مهمترین اصولِ اکشنسازی را دقیقه به دقیقه نشان میدهد و تعلیق و تنش و کمدی و شعبدهبازیهای سینمایی را طوری با هم گره میزند که هجومِ یکبارهی استرس و خنده و شگفتی، مغزِ آدم را رگ به رگ میکند.

در ابتدای فیلم میبینیم که گری تریس لوگان مارشال به همراه همسرش آشا توسط چند فرد دستگیر میشوند و پس از اتفاقی که رخ میدهد گری فلج میشود. در عوض اکشنِ فیلم و ایدههای خلاقانهی بسیار جذابی در این فیلم به کار رفته این فیلم یکی از گران قیمت ترین فیلمهای دیزنی تا سال ۲۰۱۲ بوده پس آن را دسته کم نگیرید، جان کارتر از معدود فیلمهایی است که به محض فکر کردن به یک اکشنِ خوب در کنار آثاری مثل سریع و خشن یا انتقام جویان به ذهنم میرسد. با وجود اینکه جان کارتر نمرات خوبی چه از نظر منتقدین و چه از نظر مخاطبان دریافت نکرده و در واقع بزرگترین شکست تجاری دیزنی در تاریخ این کمپانی است با وجود همهی نمرات و نظرات منفی درمورد این اثر پیشنهاد میکنم فقط تماشایش کنید و خودتان قضاوت کنید که گاهی اوقات یک فیلم بسیار خوب هم میتواند مورد انتقادات فراوانی قرار بگیرد.

این مجموعه از موفقترین مجموعه های اکشن دنیا محسوب میشود که هم از نظر فروش، و هم دیدگاه منتقدین و مخاطبین موفقیت چشمگیری به دست آورده. مجموعه جیسون بورن در ۵ قسمت ساخته شده که نخست ماجرای جیسون بورن را نشان میدهد و به نحوی این کاراکتر را به مخاطبین معرفی میکند، سپس وارد داستان اصلی میشود و مهارت خارقالعاده این کاراکتر را به نمایش میکشد. دنبالهسازی واقعی و از نوعِ غیرمرسومش و مخصوصا برای بار دوم کار سادهای نیست، اما جان ویک ۳ آن را با چنان اعتمادبهنفسی انجام میدهد که کوه کندن را بهسادگی آب خوردن نشان میدهد.

1- حوره آمو دریا: این حوزه از اراضی کم ارتفاع ناحیه خمیاب شروع شده و در امتداد دریای آمو تا ینگی قلعه در ولایت تخار امتداد می یابد. معروف ترین جاذبه کوه صفه، قلعه شاهدژ است که در بلندترین نقطه کوه و در شمال غربی آن قرار دارد و آن را با عنوان قلعه دیو نیز می شناسند. کوه «وزوو» که با نام «وزوویوس» نیز شناخته میشود از فعالترین آتشفشانهای قاره اروپا است که در شرق ناپل در کشور ایتالیا قرار دارد. سنگردی ها به مثابه ی آیین های اند که حقایق زندگی اجتماعی بویژه شیوه های حیات مردم پنجشیر در آنها انعکاس کرده است و از خلال همین ترانه های شفاهی میتوان جامعه و مردم پنجشیر را از نظر فرهنگی وادبی درک کرد.

اگرچه منتقدان اعتقاد داشتند که آلیتا، فیلمِ بینقصی نیست و زیرِ اقتباسِ منبعِ عمیق و پیچیدهاش کمر خم میکند، اما فیلم چه از لحاظِ جلب نظر منتقدان و چه از لحاظ عملکردش در گیشه، موفق شد تا به جمعِ شکستهای اسفناکی از جمله جان کارتر، والرین و شهر هزار سیاره، تومارولند، موتورهای فانی و غیره تبدیل نشود. اگرچه خلاصهقصهی فیلم در ظاهر تفاوتِ چندانی با انتقامجویی پدرانهی سری ربودهشده ندارد، اما فیلمسازان با افزودن یک سری فلشبکهای عاطفی و جزییاتِ فرهنگی، کاری کردهاند تا فیلمشان زیادی کلیشهای و کپی/پیستطور احساس نشود.

کریگ زالر برای تصمیمگیری دربارهی دیدن یا ندیدنش کافی است (البته اگر تصور کنیم در دنیایی زندگی میکنیم که انسانها میتوانند با دیدنِ چنین اسمی، دربارهی ندیدنِ آن هم فکر کنند!). چندماه بعد گری توسط یک تراشه مصنوعی به نام اِستم – STEM درمان میشود و پی میبرد که اِستم قدرت فراطبیعی به او داده است. جانسون بهعنوان بدلکاری که فیلمساز شده و کارگردانی ادکینز در فیلمهایی مثل مرد تصادفی (Accident Man) و تهدید سهگانه (Triple Threat) را برعهده داشته، یکی از نویسندگانِ انتقام است؛ این فیلمنامه که بهطرز غیرمنتظرهای زیرکانه است، عمیقتر از فیلمهای انتقامی و مبارزهمحورِ معمولِ پیرامونش است و مبارزههای مشتزنی وحشیانهاش را با قدرت و انرژی مناسبی اجرا میکند.

کشیدهشده روی بتون که یکی از آن اکشن تریلرهای دههی نودی که این روزها به ندرت یافت میشوند است، دنبالکنندهی ماجراهای دو کاراگاهِ پلیس است که وقتی ویدیوی آنها در حال کتک زدنِ مظنونانشان پخش شده و سر از رسانهها در میآورد، به حالتِ تعلیق در میآیند. ادکینز در این فیلم با لبخندی فلزی و زخمهای زشتی روی چهرهاش، نقشِ مردی به اسم کِین را ایفا میکند؛ یک زندانی محکوم با سابقهی بوکسوری که در آغاز فیلم، مامورانِ پلیس را برای دیدن از مادرِ در حال مرگش در بیمارستان قال میگذارد و فرار میکند.

برای دسترسی به جزیره، باید قایق سواری کنید و سپس می توانید با پیاده روی خود را به آتشفشان برسانید. همچنین طبق آخرین اخبار موجود چند پرواز در طول هفته به چیترال از طریق اسلام آباد یا پیشاور در جریان هستند. در منطق­الطیر عطار هم آمده است که مرغان در جست و جوی شهریار خود سیمرغ به جانب قاف پرواز می­کنند و چندان از خان­های پر از خوف می­گذرند که از آنان جز سیمرغ باقی نمی­ماند و درمی­یابند که سیمرغ در خود آنها است و او به ما نزدیک و ما ز او دوریم. در ذی الحجه سال 1395 به منزل مرحوم سیدمصطفی عطار در مدینه رفتم و مسأله را ضمن مذاکرهای با وی در میان گذاردم.

آقاى حاج شیخ اباذر بنالمرحوم العالم الربانى آشیخ محمد طبرسى از علماء اخیار و فضلاء ابرار این شهرستان است و در سال ۱۳۰۰ شمسى تقریبا متولد شده و پس از آموختن تحصیلات ابتدائى و مقدماتى در خدمت والد مرحوم و عم کرام و دائى فاضلش آقاى آقا محمد تقى دانش پژوه در سال ۱۳۲۴ مسافرت بتهران نموده و پس از طى دوره شش ساله مدرسه سپهسالار و دانشکده الهیات با دریافت لیسانس مهاجرت بقم نموده و از محضر مدرسین بزرگ آیهالله فکور یزدى و آیهالله سلطانى و آیهالله العظمى مرعشى نجفى و مرحوم آیهالله العظمى بروجردى و آیهالله حاج شیخ مهدى مازندرانى استفاده نموده و در سال ۱۳۴۰ شمسى بعد از مراجعت از سفر بیتالله الحرام بوطن خود آمل برگشته و بخدمات دینى از اقامه جماعت و تبلیغات مذهبى و ترویج احکام پرداخته و تاکنون باین سمت افتخار دارد.مؤلف گوید مترجم معظم از بیوتات اصیله و ریشهدار و از خاندان زهد و تقوا و علم و فضیلت است و داراى مقام حسب و نسب میباشد.والد ماجدش مرحوم حجهالاسلام و ملجاءالانام آقاى آقاى شیخ محمد طبرسى از علماء مبرز آنسامان بوده و در سن ۶۶ سالگى در سال ۱۳۱۶ شمسى از دنیا رفته است و عموى بزرگوار ایشان مرحوم آیهالله آقا شیخ عزیزالله طبرسى از علماء موجه و محترم آنسامان بوده و در ۱۳ محرم الحرام ۱۳۸۷ قمرى در سن ۸۳ سالگى رحلت نموده است.دائى فاضل و دانشمندش آقاى میرزا محمد تقى دانش پژوه نیز از افاضل شمال است و بعد از فوت والدش چند سالى در قم استفاده نموده تا سال ۱۳۱۰ شمسى که بتهران آمده و فلسفه را از مرحوم آیهالله میرزا مهدى آشتیانى فرا گرفته و دوره دانشکده الهیات را هم طى نموده و کرسى استادى را اشغال نموده و هم متخصص در کتاب شناسى در ایران میباشند.و از این خاندانست مرحوم مبرور دانشمند پارسا و مجتهد فقیه حاج میرزا احمد درکائى بن العلامه میرزا مهدى فقیه که از شاگردان آیهالله العظمى میرزا حبیبالله رشتى و سالها در آمل مشغول تدریس و ترویج دین بوده و در سن ۸۳ سالگى در ماه رمضاه ۱۳۴۷ قمرى بدرود زندگى نموده است.

ايشان ( متوفي 1361 ق) از فقها و علماي بزرگ است که در شهر اراک به دنيا آمد. دهانه کوه بزمان قطری برابر ۵۰۰ متر داشته و گدازه ها به شکل قطعه های بزرگ در آن ها وجود دارد. در 50کیلومتری جاده اولادقباد و در 6کیلومتری شرق کوهدشت، محوطهای باستانی قرار دارد که قطعاً برای علاقهمندان به آثار باستانی جذاب است. اگر بهدنبالِ فیلمی پُر از دیالوگهای نوآرهای هارد بویلد، خشونتِ شوکهکننده و همراهی وینس وان و مِل گیبسون هستید، کشیده شده روی بتون خودِ جنس است.

آنها دست روی بچهی شخصِ خیلی بدی گذاشتهاند. این کارگردان در حالی سینمای بلاکباسترزده و نازکنارنجی این روزها را در سال ۲۰۱۷ به حضورِ درگیری در سلول ۹۹ مزیین کرد که حالا همین کار را با کشیده شده روی بتون در سالِ ۲۰۱۹ تکرار کرده است. این منطقه زیبا به دلیل عبور رودخانه سیمره بسیار خوش آب وهواست و زیبایی این تنگه و اطراف آن بسیار جالب توجه است و هر علاقمندی را به سوی خود میکشاند.

داستان فیلم در مورد آیندهای نزدیک است. کِین در حین فرار سر از یک کافه در وسط روز در میآورد و شروع به روایتِ داستانِ قاتیپاتی زندگیاش که شامل مورد خیانت قرار گرفتن توسط برادر بزرگترش و دعواهای بسیاری در زندان میشود برای اراذلِ حاضر در کافه میکند. فیوری بهراحتی در بین موجِ جدیدِ اکشنهای تایلندی از جمله یورش و شب به سراغمان خواهد آمد که جای خالی کمعمقشان را با بدلکاریهای خیرهکننده و به تصویر کشیدنِ کیلهایی که دل و رودهی تماشاگر را به هم گره میزنند پُر میکنند قرار میگیرد.

بازیگران مشهور و سرشناسی در قسمتهای مختلف این مجموعه ایفای نقش کردهاند که از بزرگترین آنها میتوان مت دیمون را نام برد. محال است که از علاقه مندان به ژانر اکشن نباشید و این مجموعه را دنبال نکنید; اگر جزء علاقه مندان به این سبک هستید اما تاکنون مجموعه بورن را ندیدهاید پیشنهاد میکنم در اسرع وقت به دنبال تماشای آن باشید، چراکه یکی از بهترین کالکشن های اکشن تاریخ را تماشا نکردهاید. در سال ۱۹۷۶ یک باستان شناس آمریکایی به نام «ران ویت» تحقیقات جدید خود را در منطقه آغاز کرد.

در زمان های استراحت هم با دستمال، رقص های محلی زیبایی می کردند که دیدنش واقعا لذت بخش بود و می شد خستگی را با آن فراموش کرد. در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال گفته شده را قرار دادیم. اورست بلندترین کوه در جهان از سطح دریا است، اما همچنین رکورد دار کثیف ترین کوه در این سیاره است. آسمان اول که در اصل از مرمر سپید است، سبزیاش را از بازتاب رنگ آن گرفتهاست. اگر فکر میکنید اونجرز: بازی پایانی، بهترین فیلمِ انتقاممحور امسال است، پس احتمالا باید نیمنگاهی به جدیدترین فیلمِ آدام ادکینز بیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید